Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce o. Opole - logotyp/zdjęcie
 

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce o. Opole

Opole 45-008, Katedralna 6/4,
Rodzaj organizacji: Stowarzyszenie / Fundacja

Jesteśmy organizacją działającą tylko społecznie. Mamy długoletnią tradycję, ale nasze możliwości zależą tylko od prywatnych zasobów oraz od wsparcia innych ludzi. Wszystko co robimy, robimy nieodpłatnie (jesteśmy wolontariuszami) - nikogo nie zatrudniamy na etacie, poświęcamy prywatny czas i własne środki - jeździmy prywatnymi samochodami, dzwonimy z prywatnych komórek itd. i nie pobieramy żad ... Zobacz więcej

Jesteśmy organizacją działającą tylko społecznie. Mamy długoletnią tradycję, ale nasze możliwości zależą tylko od prywatnych zasobów oraz od wsparcia innych ludzi. Wszystko co robimy, robimy nieodpłatnie (jesteśmy wolontariuszami) - nikogo nie zatrudniamy na etacie, poświęcamy prywatny czas i własne środki - jeździmy prywatnymi samochodami, dzwonimy z prywatnych komórek itd. i nie pobieramy żadnych opłat jako organizacja za naszą pomoc. Utrzymujemy się przy tym tylko dzięki Państwa wsparciu. 1%, datki, darowizny, dary rzeczowe, domy tymczasowe oraz wszelkie inne formy wsparcia to dla nas wielka pomoc, bez której nie moglibyśmy działać.
Nasze biuro mieszczące się w Opolu na ulicy Katedralnej 6/4 (w klatce budynku mieszkalnego, praktycznie koło placu Św. Sebastiana), może małe, skromne i wyglądem pamiętające czasy PRL, ale jest zawsze czynne w czwartki w godzinach od 16 do 18 (czasem bywamy w nim częściej w zależności od potrzeb). Marzy nam się większe, bardziej profesjonalne, ale czas pokaże czy uda się zrealizować marzenia.
Do TOZ wpływają liczne prośby o pomoc od ludzi poruszonych cierpieniem zwierząt. Nasz zespół wciąż jest zbyt mały, aby zaradzić wszystkim nieszczęściom zgłaszanym z terenu całego województwa opolskiego, dlatego nie wymagajcie Państwo, abyśmy byli wszędzie natychmiast. Każda ze spraw jest inna. W wiele miejsc nie jesteśmy w stanie od razu dotrzeć. Co prawda mamy przeszkolonych inspektorów (też wolontariuszy), którzy działają w oparciu o ustawę o ochronie zwierząt, ale nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego. Jeśli ktoś chce pomóc, serdecznie zapraszamy do pomocy i zapoznania się z ilością zwierzęcych nieszczęść. Wszystkie ręce do pomocy się przydadzą, każdy z Państwa ma inne doświadczenia i umiejętności. Wszystko przydaje się w naszej działalności do pomocy zwierzętom. Czasem wystarczy tylko pomysł, miłość do zwierząt i szczere chęci.
Często działamy wspólnie z przedstawicielami innych organizacji, administracji państwowej, ze strażami gminnymi (miejskimi) i Policją, a w najgorszych przypadkach przy współdziałaniu prawników reprezentujemy pokrzywdzone zwierzęta w sądach. Momentami też, niestety, musimy przypominać organom państwowym, jakie są ich obowiązki określone przepisami (ciekawostką jest to, że niektóre organy państwowe potrafią swoje zgłoszenia przekazywać do nas).
Czym się zajmujemy? Głównie interweniujemy w granicach polskiego ustawodawstwa w obronie praw zwierząt. Nie, nie jesteśmy organizacją, której jedynym celem jest odbieranie zwierząt. Staramy się to robić w przypadkach ewidentnie nie rokujących poprawy, gdy właściciele nie zamierzają z nami w żaden sposób współpracować, przy poprawie warunków bytowych swoich zwierząt. Czasem wystarczy właścicielom uświadomić, że zwierzę też czuje. Czasami potrzebna jest pomóc też ludziom, którzy nie radzą sobie w różnych życiowych sytuacjach i zapominają o swoich zwierzęcych przyjaciołach. Z naszego punktu widzenia najgorzej łamie się panujące w społeczeństwie stereotypy, ale małymi krokami staramy się z nimi walczyć. Wspomagamy też realizację projektów dotyczących zwierząt bezdomnych i wolno żyjących. Ponadto w miarę swoich możliwości prowadzimy zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz pomagamy właścicielom zwierząt. W wielu przypadkach też uzupełniamy pracę Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu poprzez prowadzenie tzw. domów tymczasowych dla uratowanych zwierząt.
W skrócie: “STARAMY SIĘ POMÓC ZWIERZĘTOM NAJLEPIEJ, JAK POTRAFIMY”

Dołącz do 21 osób wspierających Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce o. Opole przy okazji zakupów on-line

Korzystaj z oferty 1072 sklepów internetowych i pomagaj bezpłatnie przy okazji zakupów!

Zebrane środki przeznaczymy na:

 • Działalność statutowa m.in, leczenie zwierząt, zakupy karmy, zakupy materiałów dla zwierząt
 • Pyszne PL
 • Tripadvisor
 • Douglas
 • CCC
 • ZooPlus PL
 • KFC Dostawa
 • Booking.com
 • Sephora PL
 • Smyk.com
 • Zalando Lounge PL
 • Castorama
 • RTV EURO AGD

Jak to działa?

 • Zakupy on-line?
  Planujesz zakupy w Internecie?
 • Wejdź przez przez FaniMani
  Wejdź na stronę sklepu przez FaniMani
 • Płacisz tyle co zwykle
  Kupujesz jak zwykle i płacisz tyle co zwykle
 • Średnio 2,5% wartości Twoich zakupów trafi do Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce o. Opole
 • Wystarczy, że zainstalujesz Przypominajkę, a przed zakupami przypomnimy o aktywacji darowizny
 • Na stronie sklepu internetowego zobaczysz komunikat "Aktywuj darowiznę"
 • Po aktywacji darowizny robisz zakupy jak zwykle i płacisz tyle co zawsze
 • Przypominajka FaniMani jest bezpieczna, darmowa i wolna od reklam
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce o. Opole - logotyp/zdjęcie

Wspieraj nas przy okazji zakupów.

Wspieram

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga organizacjom społecznym w zbieraniu funduszy na ważne cele.

Potrzebujesz pomocy? Wejdź na pomoc.fanimani.pl

×
Aplikacja Mobilna
FaniMani.pl
Zainstaluj