Najczęstsze pytania wspierających

Dzięki naszemu serwisowi możesz pomagać robiąc zakupy online. Ty kupujesz wybraną rzecz u jednego z naszych Partnerów i wskazujesz organizację, którą chcesz wspierać. Następnie ten sklep internetowy przekazuje część swojego zysku na rzecz wskazanej organizacji. Dla Ciebie nie generuje to żadnych dodatkowych kosztów.
Tak, ale nie martw się – całe zakupy nie zajmą przez to dużo więcej czasu. Gdy na www.FaniMani.pl wybierzesz sklep internetowy i klikniesz w jego logo, zostaniesz przekierowany na jego stronę internetową. W systemie zostanie zapisana informacja o tym, kogo chcesz wspierać. Dzięki temu będziemy wiedzieli, komu mamy przekazać część zysku naszego Partnera z Twojej transakcji.
Ponieważ tylko jeśli wejdziesz na stronę wybranego sklepu internetowego przez www.FaniMani.pl, system odpowiednio zarejestruje Twoją transakcję i zapisze informację o tym, że przy okazji tego zakupu chcesz wesprzeć wskazaną organizację. Na bazie tej informacji sklep przekaże część swojego zysku na ten cel. Pamiętaj – Ty zawsze płacisz tylko za swojej zakupy.
Nie, sklepy internetowe przekazują określoną część wartości Twoich zakupów na wskazaną organizacjęl za każdym razem, gdy kupujesz przez FaniMani.pl. Wartość pojedynczej transakcji nie ma znaczenia.
Nie. Darowizna naliczana jest jedynie za zamówienie złożone online.
Dowolnej organizacji niekomercyjnej. Może to być fundacja, stowarzyszenie czy szkoła, a nawet klasa, koło zainteresowań, czy klub sportowy, drużyna harcerska i wiele wiele innych. Jeśli nie możesz znaleźć profilu interesującej Cię organizacji, przekaż jej informacje o FaniMani.pl i zachęć do zarejestrowania się w naszym serwisie.
Przywiązujemy bardzo dużą wagę do tego, by środki pozyskiwane dzięki FaniMani.pl były wykorzystywane przez właściwe osoby i w odpowiedni sposób. Dlatego przed wypłatą środków, na podstawie przesłanych przez organizację dokumentów potwierdzamy autentyczność danego podmiotu oraz numer konta, na który mają zostać wpłacone pieniądze. Jeśli pojawią się uzasadnione obawy co do wiarygodności otrzymanych dokumentów, FaniMani.pl może wstrzymać wypłatę, a nawet usunąć konto użytkownika. Takie sytuacje zdarzają się jednak bardzo rzadko.
Tak. Podczas każdych zakupów możesz wskazać inną organizację.
Do rejestracji w FaniMani.pl wystarczy adres e-mail i hasło, za pomocą którego będziesz się logować w naszym serwisie. Dane te są potrzebne tylko po to, byśmy mogli prowadzić Twoje konto w serwisie. Nie spamujemy Twojej skrzynki odbiorczej i nikomu nie udostępnimy Twojego emaila.
Wypłaty dla organizacji realizujemy wypłaty kwartalnie po przekroczeniu sumy zebranych przez organizację darowizn - 100zł. W ciągu paru dni po realizacji transakcji pojawia się ona w historii darowizn na Twoim koncie. Partnerzy ostatecznie potwierdzają darowizny w ciągu 30 do 90 dni od momentu transakcji.
Po zalogowaniu na swoje konto w FaniMani.pl masz wgląd do historii Twoich transakcji i wysokości naliczonych darowizn. Informacje o darowiznach pojawiają się na koncie użytkownika w ciągu maksymalnie 7 dni od daty transakcji.
Niektóre sklepy naliczają procent przekazywanej darowizny od wartości zakupów bez VAT-u. Jeśli tak robią, informacje o tym dostępne są na ich podstronach, po kliknięciu w ich loga.
Pamiętaj o tym, że, realizacje transakcji należy rozpocząć w serwisie FaniMani.pl. Jeśli masz wątpliwości, czy tak rozpocząłeś swoje zakupy, zamknij pozostałe zakładki i okna w przeglądarce i wejdź na www.FaniMani.pl – dzięki temu będziesz mieć pewność, że system właściwie wszystko zarejestruje. Jeśli zrobiłeś zakupy w ten sposób, a mimo to transakcja nie pojawiła się w historii Twoich transakcji - wypełnij formularz.
Działania Fundacji FaniMani finansujemy między innymi z kapitału wniesionego przez fundatora, to jest FaniMani Sp. z o.o., a także z opłat uiszczanych przez sklepy internetowe.
Założyliśmy spółkę, by móc pozyskiwać pieniądze od inwestorów (np. Opoka TFI) na realizację naszych projektów, obsługę serwisu, jego promocję i prowadzenie związanych z nim bieżących działań. Założyliśmy z kolei fundację, abyśmy mogli swobodnie darować beneficjentom (m.in. fundacjom, stowarzyszeniom, szkołom i innym organizacjom) większość dochodów. Dlatego pod nazwą FaniMani w ścisłej symbiozie działają właśnie te dwa podmioty - spółka i fundacja.
Koszty funkcjonowania serwisu www.FaniMani.pl finansujemy pobierając opłaty od Partnerów. Każdy sklep, z którym współpracujemy płaci za umieszczenie informacji o nim na naszej stronie internetowej. To dla niego zarówno forma reklamy, jak i działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Dzięki temu wszyscy użytkownicy mogą zarówno pomagać, jak i zbierać fundusze zupełnie za darmo.Najczęstsze pytania beneficjentów - organizacji zbierających na FaniMani.pl

Każdy, kto ma ważny cel i potrzebuje pieniędzy na jego realizację. To może być np. fundacja, stowarzyszenie, szkoła, a nawet klasa, koło zainteresowań, klub sportowy, drużyna harcerska i wiele innych. Jeśli masz wątpliwości, czy możesz zgłosić swoją organizację, skontaktuj się z nami (info@fanimani.pl).
Szkoły, klasy i związane z nimi koła zainteresowań mogą wykorzystać uzbierane środki na dowolne cele edukacyjne. Fundacje i stowarzyszenia mogą przeznaczyć fundusze na swoje cele statutowe. Inne organizacje, na przykład schroniska dla zwierząt, mogą wykorzystać pieniądze na pokrycia części kosztów związanych ze swoją działalnością.
Po zalogowaniu na swoje konto w FaniMani.pl, w menu zobaczysz nazwę swojej organizacji, po kliknięciu w nią zobaczysz historię darowizn przekazanych od Wspierających. Informacje o darowiznach pojawiają się w ciągu maksymalnie 7 dni od daty transakcji. Pamiętaj, że niektóre sklepy zaliczają transakcję dopiero po upływie terminu możliwych zwrotów i wymiany towaru, dlatego też możliwe są opóźnienia w odnotowywaniu darowizn.
Nasi Partnerzy (czyli sklepy internetowe) zastrzegają sobie określony czas na potwierdzenie transakcji i wypłatę środków. Ta procedura trwa od 30 do 90 dni. Po tym czasie możesz otrzymać określoną kwotę na swoje konto. Wypłatę środków możesz zlecić na końcu każdego kwartału pod warunkiem, że łączna wartość uzbieranych za pośrednictwem FaniMani.pl środków przekroczy 100 zł. Przed złożeniem takiej dyspozycji pamiętaj, by uzupełnić swoje dane podając numer rachunku bankowego. Jeśli Wasze saldo nie przekroczyło w danym kwartale 100 zł, nie martw się – środki nie przepadają, ale są automatycznie przenoszone na kolejny kwartał. Dzieje się tak do momentu osiągnięcia minimalnego progu potrzebnego do dokonania wypłaty.
Zebrane środki mogą zostać przelane na konto szkoły, rady rodziców, stowarzyszenia, fundacji czy innej organizacji, która zbiera pieniądze z FaniMani.pl. Może to być również konto osoby fizycznej reprezentującej daną organizację (np. skarbnika z trójki klasowej). Przed wypłatą pieniędzy na podstawie przesłanych przez organizację dokumentów potwierdzamy autentyczność danego podmiotu oraz numer konta, na który mają zostać przekazane środki.
Nie. Zgłoszenie i zbieranie pieniędzy poprzez FaniMani.pl jest całkowicie bezpłatne. Również samo wspieranie nie generuje dodatkowych kosztów – robisz jak zwykle zakupy w swoich ulubionych sklepach, a nasi Partnerzy przekazują część swoich zysków na wskazaną przez Ciebie organizację lub inicjatywę.
Uzbierana kwota zależy w dużej mierze od Was i Waszego zaangażowania. Im więcej osób wie o FaniMani.pl i robi zakupy za pomocą naszego serwisu wskazując Waszą inicjatywę, tym więcej pieniędzy możecie zebrać.
Działania Fundacji FaniMani finansujemy między innymi z kapitału wniesionego przez fundatora, to jest FaniMani Sp. z o.o., a także z opłat uiszczanych przez sklepy internetowe.
Założyliśmy spółkę, by móc pozyskiwać pieniądze od inwestorów na realizację naszych projektów, obsługę serwisu, jego promocję i prowadzenie związanych z nim bieżących działań. Założyliśmy z kolei fundację, abyśmy mogli swobodnie darować beneficjentom (m.in. fundacjom, stowarzyszeniom, szkołom i innym organizacjom) większość dochodów. Dlatego pod nazwą FaniMani w ścisłej symbiozie działają właśnie te dwa podmioty - spółka i fundacja.
Koszty funkcjonowania serwisu www.FaniMani.pl finansujemy pobierając opłaty od Partnerów. Każdy sklep, z którym współpracujemy, płaci za umieszczenie informacji o nim na naszej stronie internetowej. To dla niego zarówno forma reklamy, jak i działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Dzięki temu wszyscy użytkownicy mogą zarówno zbierać fundusze, jak i pomagać zupełnie za darmo.

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga w zbieraniu funduszy na różne ważne cele. Wiecej o FaniMani

Jesteśmy tutaj dla Ciebie. Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj do sekcji Jak to działa? albo skontaktuj się z nami – wyślij e-mail na info@fanimani.pl