Zebrane środki przeznaczymy na: Wszystkie zbierane środki przeznaczamy na organizację turnusów rehabilitacyjnych
W roku 2004 zostało powołane Stowarzyszenie Rodzin z Ataksją Rdzeniowo-Móżdżkową, którego celem jest działalność na rzecz rodzin chorych dotkniętych chorobą zwaną Ataksją Rdzeniowo-Móżdżkową (SCA).
W styczniu 2005 roku zostało zarejestrowane przez Sąd Rejonowy w Warszawie, uzyskując tym samym osobowość prawną.
W 2008 roku uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).
Zgodnie ze statutem Stowarzyszenia jego głównym celem jest udzielanie pomocy, opieki i wsparcia chorym na Ataksję Rdzeniowo-Móżdżkową oraz ich rodzinom. Stowarzyszenie realizując cele statutowe opiera się na społecznej pracy członków i wolontariuszy oraz wsparciu dawanym mu przez organizacje jemu podobne i firmy prywatne. Stowarzyszenie zrzesza chorych na SCA oraz członków ich rodzin z całego terytorium Polski.
Ataksje Rdzeniowo-Móżdżkowe (spinocerebellar ataxias - SCA) stanowią heterogenną grupę chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego dziedziczących się w sposób autosomalny dominujący. Pod względem klinicznym charakteryzują się one głównie zaburzeniami koordynacji ruchów kończyn górnych i dolnych, zaburzeniami ruchów gałek ocznych i dyzartrią. Objawy te spowodowane są uszkodzeniem układu nerwowego na poziomie pnia mózgu, móżdżku, rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych. Jest to bardzo rzadko występująca choroba genetyczna, przewlekła i nieuleczalna. Jej przebieg jest postępujacy, prowadzący do ciężkiego inwalidztwa i w konsekwencji do przedwczesnego zgonu chorego. Jedynie intensywna rehabilitacja jest rekomendowana jako metoda spowolnienia rozwoju choroby.
Rodzaj organizacji: Fundacja / Stowarzyszenie rejestrowe (ma KRS)
Adres:
Warszawa 02-784 Warszawa, Dembowskiego 16/59 02-784 Warszawa,
www.ataksja.org.pl
https://www.facebook.com/124581640945093/
The fanimani.pl website has been run since 2014 by the FaniMani Foundation (OPP). Our mission is to support community organisations in raising funds for important causes. See all FaniMani tools for NGOs
Do you need help? go to fanimani.pl/pomoc