Emmie tak bardzo się spieszyło poznać rodziców, że od 22 tygodnia ciąży podejmowała regularne próby przyjścia na świat. Udało się nam dotrwać do 30 tc, kiedy to przez pilne cc ratujące Jej życie powitaliśmy, naszą cudowną córeczkę.
Emma od pierwszych swoich chwil musiała walczyć o życie i zdrowie . Urodziła się z zakażeniem wewnątrzowodniowym, niewydolnością oddechową, małą masą ciała, niedokrwistością wcześniaczą, bez odruchu ssania. 13 dni spędziła na Oddziale Intensywnej Terapii Neonatologicznej, a w sumie miesiac w szpitalu.
W drugim tygodniu życia stwierdzono u Emmy mniej płynną i różnorodną motorykę ciała, niż powinna być u dziecka urodzonego na tym etapie ciąży. Po wypisie nasza córeczka została objęta specjalistyczną opieką i rozpoczęła rehabilitację.
Emma w wieku 7 m-cy otrzymała orzeczenie o niepełnosprawności z powodu zaburzeń wzorców postawy i ruchu.
U naszej córeczki stwierdzono m.in. słabe napięcia mięśni po lewej stronie ciała, wiotkość w osi ciała, wzmożone napięcie w miednicy i barkach, asymetrię ułożeniową, obniżone napięcie w obrębie artykulantów - co wpłynęło w znaczący sposób na opóźnienie rozwoju psychomotorycznego oraz mowy.
Dzięki rehabilitacji Emma poczyniła ogromne postępy w rozwoju ruchowym. Obecnie pracuje też z nad rozwojem mowy oraz wg zaleceń optometrysty i neurologopedy nad mięśniami po lewej stronie buzi.
Wcześniactwo wpływa także na inne obszary funkcjonowania naszego dziecka. Cały czas walczymy z niedokrwistością wcześniaczą, niedoborem witaminy D3 oraz problemami trawiennymi wynikającymi z niedojrzałości układu pokarmowego.
Nadal trwa też diagnostyka słabszego napięcia mięśni po lewej stronie ciała, wpływającego na powstawanie asymetrii w obrębie buzi, tworzenie się wady wzroku i dodatkowo utrudniającej rozwój mowy.
Emma obecnie jest pod opieką wielu specjalistów i poradni. Potrzebuje kompleksowej, wielopłaszczyznowej rehabilitacji i wspierania rozwoju.
Zebrane środki przeznaczymy na: leczenie, rehabilitację
Strona www: https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/emma-strzelecka
Pomóż zbieraćSerwis fanimani.pl prowadzony jest od 2014 roku przez Fundację FaniMani (OPP). Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w zbieraniu funduszy na ważne cele. Zobacz wszystkie narzędzia FaniMani dla NGO
Potrzebujesz pomocy? Wejdź na fanimani.pl/pomoc