Zebrane środki przeznaczymy na: Pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom przebywającym w hospicjum domowym i stacjonarnym Fundacji Gajusz, Sprawianie radości maluszkom opuszczonym przez biologicznych rodziców., Wsparcie terapeutyczne dzieci okrutnie doświadczonych przez los.
Fundacja Gajusz powstała którejś niespokojnej, zimowej nocy 1997 roku. W szpitalu przy ulicy Spornej, na drugim piętrze. W moim sercu. Z miłości i ze strachu. Moje kilkumiesięczne dziecko nie miało zgodnego dawcy szpiku kostnego, wyniki badań były coraz gorsze. Lekarze przygotowywali mnie do najgorszego scenariusza. Wtedy pomyślałam o założeniu Fundacji, która nazywałaby się tak, jak mój synek: Gajusz. Pomagałaby chorym maluchom i ich rodzinom. Wierzyłam w cud. Po kilkunastu dniach wyniki wszystkich badań były w normie, Gajusz wyzdrowiał.
Wkrótce potem odebrałam z sądu dokumenty rejestracyjne nowo powstałej Fundacji GAJUSZ. Bo chore dzieci nie powinny być same.
Tisa Żawrocka-Kwiatkowska, prezes Fundacji Gajusz
JAK POMAGAMY:
Od 1998 roku szkolimy wolontariuszy, pomagamy socjalnie i prawnie.
Od 2002 roku zapewniamy pomoc psychologiczną na pediatrycznych oddziałach onkologicznych, intensywnej terapii i chirurgii. Dla małych pacjentów organizujemy zajęcia arteterapeutyczne, by choć na chwilę zapomnieli o troskach codzienności.
Od 2005 roku prowadzimy hospicjum domowe dla dzieci. Dzięki nam dzieci mogą te ostatnie, najcenniejsze i najważniejsze dni, spędzać w domu, w swoim pokoju, razem z rodzicami. Zapewniamy im całodobową, bezpłatną opiekę medyczną, psychologiczną i socjalną.
Od 2007 roku organizujemy opiekę paliatywną nad dziećmi w Armenii, Gruzji i Mołdawii.
Od 2009 roku we współpracy z Uniwersytetem Medycznym szkolimy studentów w Pracowni Pediatrycznej Opieki Paliatywnej, realizujemy granty i wydajemy podręczniki.
W 2013 roku powstał Pałac – Stacjonarne Hospicjum dla Dzieci oraz Centrum Medyczne Gajusz: Hospicjum Perinatalne, Pediatria, Neurologia i Ginekologia.
W 2016 roku otworzyliśmy Tuli Luli – pierwszy w regionie łódzkim i jeden z nielicznych w kraju Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny. Trafiają tu niemowlęta, którymi nie mogą bądź nie chcą zajmować się ich biologiczni rodzice. Pozostają z nami do momentu znalezienia rodziny adopcyjnej. Żadne dziecko ani przez chwilę nie czuje się samotne, bo ma swojego opiekuna i wolontariuszy, chętnych do tulenia, przewijania i zabaw.
W 2018 roku otworzyliśmy Centrum Terapii i pomocy dziecku i jego rodzinie o nazwie Cukinia - w tym miejscu pomagamy dzieciom z traumą.
Rodzaj organizacji: Fundacja / Stowarzyszenie rejestrowe (ma KRS), Hospicjum
Adres:
Łódź 93-271, gen. J. Dąbrowskiego 87,
The fanimani.pl website has been run since 2014 by the FaniMani Foundation (OPP). Our mission is to support community organisations in raising funds for important causes. See all FaniMani tools for NGOs
Do you need help? go to fanimani.pl/pomoc