Zebrane środki przeznaczymy na: Dotarcie do niezdiagnozowanych pacjentów, pomoc i wsparcie w problemach z dostępem do leczenia, Szerzenie wiedzy o chorobach rzadkich i żuciu z tymi chorobami, Niesienie pomocy cierpiącym na choroby rzadkie i ich rodzinom
ISTNIEJE 7.000 chorób rzadkich cierpi na nie szacunkowo 6-8 % populacji
Chociaż każda z chorób rzadkich, a zwłaszcza ultrarzadkich, charakteryzuje się niską częstością występowania, to ich ogromna liczba sprawia, że cierpi na nie od 6 do 8 proc. populacji. Zatem na chorobę rzadką lub ultrarzadką choruje około 2-3 miliony Polaków, a całkowita liczba osób dotkniętych chorobami rzadkimi w UE to 27-36 milionów. Kilkadziesiąt procent osób cierpiących na choroby rzadkie żyje w nieświadomości i nie wie o swojej chorobie. Wiedza na temat chorób rzadkich jest zatrważająco niska, niestety również w środowisku medycznym, przez co pacjenci są błędnie diagnozowani, a w konsekwencji czego, niewłaściwie leczeni.
Chcemy to zmienić, dlatego tworzymy unikalną na skalę światową platformę internetową poświęconą tematyce chorób rzadkich. Projekt nasz nazwaliśmy UNIQIUS – od angielskiego słowa “unique” – unikalny serwis dla unikalnych ludzi.
Pomóż nam to zmienić
Kilkadziesiąt procent osób cierpiących na choroby rzadkie żyje w nieświadomości.
Jednym z głównych celów projektu jest dotarcie do jak największej liczby niezdiagnozowanych pacjentów. We współpracy z naukowcami tworzymy unikalne narzędzie, pozwalające na wstępną diagnozę choroby on-line. Równie ważna jest edukacja. W naszym serwisie zamierzamy zawrzeć przejrzyste, uporządkowane, bogato ilustrowane kompendium wiedzy, w którym systematycznie kompletować będziemy bazę artykułów o chorobach rzadkich – począwszy od diagnostyki, poprzez leczenie, po codzienne życie z chorobą. Przedstawimy możliwości współczesnej medycyny w odniesieniu do danej choroby oraz podpowiemy, jak poradzić sobie z problemami systemowymi, takimi jak np. włączenie do programu lekowego. Nasi pacjenci podzielą się tu bezcennymi wskazówkami z własnego życia, które poprowadzą nowo zdiagnozowanych pacjentów przez przetarte wcześniej szlaki. Nasza platforma będzie skupiać wokół siebie pacjentów, lekarzy oraz naukowców ułatwiając im wzajemną komunikację i przepływ informacji.
Rodzaj organizacji: Inny
Adres:
Suchy Dwór 81-198, Jastruna 11/2,
www.uniqius.org
https://www.facebook.com/FundacjaRereDiseasesUniqius
Fundacja Rare Diseases UNIQIUS
Serwis fanimani.pl prowadzony jest od 2014 roku przez Fundację FaniMani (OPP). Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w zbieraniu funduszy na ważne cele. Zobacz wszystkie narzędzia FaniMani dla NGO
Potrzebujesz pomocy? Wejdź na fanimani.pl/pomoc