Stowarzyszenie mali bracia Ubogich - logotyp/zdjęcie
 

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Warszawa 00-159, ul. W. Andersa 13,
Rodzaj organizacji: Stowarzyszenie / Fundacja

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich działa w Polsce od 2002 roku wspierając osoby starsze i samotne, cierpiące z powodu podeszłego wieku, choroby lub znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Przeciwdziała marginalizacji osób starszych, łamie stereotypy na temat starości i alarmuje społeczeństwo o trudnej sytuacji seniorów w Polsce. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich pragnie docierać do samotn ... Zobacz więcej

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich działa w Polsce od 2002 roku wspierając osoby starsze i samotne, cierpiące z powodu podeszłego wieku, choroby lub znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Przeciwdziała marginalizacji osób starszych, łamie stereotypy na temat starości i alarmuje społeczeństwo o trudnej sytuacji seniorów w Polsce.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich pragnie docierać do samotnych i najbardziej potrzebujących naszej pomocy seniorów. Zależy nam, by poprawić jakość ich życia, nadać mu sens i przywrócić chęć do działania i spotkań z innymi.

W każdym roku nasi wolontariusze odwiedzają i towarzyszą ponad 300 naszym podopiecznym, spędzając z nimi w sumie ponad 30 000 godzin. Otaczamy opieką potrzebujące wsparcia osoby starsze. Dzięki obecności wolontariuszy samotni do tej pory seniorzy, odzyskiwali radość życia poczucie bycia ważnym i potrzebnym oraz wiarę w życzliwość drugiego człowieka.
Nasi wolontariusze towarzyszyli swoim podopiecznym na spacerach, odwiedzali w domach, stawali się powiernikami ich trosk i radości - po prostu przyjaciółmi.
Ważnymi wydarzeniami w naszym kalendarzu są co roku, spotkania wielkanocne i wigilijne, dzięki którym - w czasie, gdy ich samotność bywa najdotkliwsza - nasi podopieczni mogli poczuć radość świętowania w gronie życzliwych im osób.
Podejmujemy wspólne międzypokoleniowe działania, które mają wyprowadzić samotne osoby starsze z izolacji oraz integrować pokolenia. Zrealizujemy projekty, w ramach których odbywają różnego typu spotkania, zajęcia i warsztaty, wśród których można wymienić:
- spotkania z ekspertami, dotyczące zdrowia, finansów, praw konsumenta, bezpieczeństwa i wiele innych.
- zajęcia językowe (j. angielski, niemiecki, francuski, hiszpański), zajęcia komputerowe;
- warsztaty ruchowe, gimnastykę, zajęcia na basenie, nordic walking i inne;
- warsztaty asertywności, warsztaty terapeutyczne (np. terapia śmiechem, terapia tańcem), warsztaty z psychologiem itp.
- spotkania o różnej tematyce: podróżnicze, biograficzne, poświęcone ciekawym pasjom i hobby, lekcje europejskie i wiele innych;
- zajęcia plastyczne, warsztaty florystyczne, teatralne oraz inne spotkania, które nie tylko bawią, ale także ćwiczą pamięć i pomagają zachować sprawność manualną;
- wyjścia do muzeów, kin, teatrów, galerii, na wernisaże, wystawy, spacery z przewodnikiem i wiele innych;
- wernisaże prac naszych podopiecznych - seniorzy mają różne ciekawe pasje i talenty, odkrywamy je i eksponujemy, by mogli docenić je inni.

Każdego roku organizujemy kilkanaście jednodniowych wakacyjnych wycieczek za miasto.

Nagraliśmy wspomnienia warszawskich seniorów, by ocalić je od zapomnienia i udostępnić młodszym pokoleniom. Nagrania można bezpłatnie wypożyczyć w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia.

W październiku 2013 roku uruchomiliśmy ogólnopolski Telefon Zaufania dla osób starszych. Każdego roku korzysta z niego ponad 700 seniorów!

W październiku świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w warszawskim Ogrodzie Saskim - piknik rodzinny stworzyliśmy, na którym znaleźć było można międzypokoleniowe wydarzenia i inicjatywy oraz sylwetki ciekawych seniorów.

Organizujemy również szereg warsztatów dla wolontariuszy, które mają na celu pogłębić ich wiedzę i kompetencje, a także zainspirować do działań z seniorami, w tym: szkolenia z pierwszej pomocy, warsztaty z zarządzania czasem, z ergonomii pracy, warsztaty z pracownikiem socjalnym, inspirujące do działań z seniorami i wiele innych.
Otrzymaliśmy też certyfikat Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom.

Oprócz tego aktywnie realizujemy naszą misję alarmowania społeczeństwa i instytucji publicznych w sprawach dotyczących osób starszych, m.in. uczestnicząc w pracach Komisji Ekspertów ds Osób Starszych w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Tutaj pobierz podsumowanie 2017 roku:
https://issuu.com/malibracia/docs/issuu_katalog_mbu_2018

Dołącz do 56 osób wspierających Stowarzyszenie mali bracia Ubogich przy okazji zakupów on-line

Stowarzyszenie mali bracia UbogichStowarzyszenie mali bracia UbogichStowarzyszenie mali bracia UbogichStowarzyszenie mali bracia UbogichStowarzyszenie mali bracia Ubogich

Korzystaj z oferty 1072 sklepów internetowych i pomagaj bezpłatnie przy okazji zakupów!

Zebrane środki przeznaczymy na:

 • wsparcie całorocznego Programu
 • TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ
 • https://www.malibracia.org.pl/obecnosc/
 • Pyszne PL
 • Tripadvisor
 • Douglas
 • CCC
 • ZooPlus PL
 • KFC Dostawa
 • Booking.com
 • Sephora PL
 • Smyk.com
 • Zalando Lounge PL
 • Castorama
 • RTV EURO AGD

Jak to działa?

 • Zakupy on-line?
  Planujesz zakupy w Internecie?
 • Wejdź przez przez FaniMani
  Wejdź na stronę sklepu przez FaniMani
 • Płacisz tyle co zwykle
  Kupujesz jak zwykle i płacisz tyle co zwykle
 • Średnio 2,5% wartości Twoich zakupów trafi do Stowarzyszenie mali bracia Ubogich
 • Wystarczy, że zainstalujesz Przypominajkę, a przed zakupami przypomnimy o aktywacji darowizny
 • Na stronie sklepu internetowego zobaczysz komunikat "Aktywuj darowiznę"
 • Po aktywacji darowizny robisz zakupy jak zwykle i płacisz tyle co zawsze
 • Przypominajka FaniMani jest bezpieczna, darmowa i wolna od reklam
Stowarzyszenie mali bracia Ubogich - logotyp/zdjęcie

Wspieraj nas przy okazji zakupów.

Wspieram

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga organizacjom społecznym w zbieraniu funduszy na ważne cele.

Potrzebujesz pomocy? Wejdź na pomoc.fanimani.pl

×
Aplikacja Mobilna
FaniMani.pl
Zainstaluj