Pierwsza Warszawska Agenda 21 - logotyp/zdjęcie
 

Pierwsza Warszawska Agenda 21

Warszawa 02-134, 1. Sierpnia 36 B,
Rodzaj organizacji: Stowarzyszenie / Fundacja

Nasze stowarzyszenie pomaga przygotować się mieszkańcom i organizacjom społecznym do brania udziału w różnych formach konsultacji społecznych i w różnych procedurach prowadzonych przez administrację publiczną. Przekonujemy obywateli, że w każdej sprawie, czy dotyczy ona rozwiązań na poziomie kraju, czy problemów gminy, dzielnicy, ulicy, ważne są ich opinie. Ważne jest też, aby mieszkańcy spraw ... Zobacz więcej

Nasze stowarzyszenie pomaga przygotować się mieszkańcom i organizacjom społecznym do brania udziału w różnych formach konsultacji społecznych i w różnych procedurach prowadzonych przez administrację publiczną. Przekonujemy obywateli, że w każdej sprawie, czy dotyczy ona rozwiązań na poziomie kraju, czy problemów gminy, dzielnicy, ulicy, ważne są ich opinie. Ważne jest też, aby mieszkańcy sprawdzali i pilnowali jak realizowane są podjęte przez władze decyzje i zobowiązania. Często okazuje się, że to trudna praca, wymagająca zaangażowania wielu osób, poświęcenia przez nich czasu i pieniędzy. Przygotowujemy ich do tego zadania i wspieramy naszą wiedzą i doświadczeniem.
Pierwsza Warszawska Agenda 21, stowarzyszenie założone w 1998 roku, zrzeszające ludzi różnych profesji - zapalonych społeczników. W naszym statucie zapisaliśmy dość ogólnie, że stowarzyszenie zajmować się będzie:
1. Inicjowaniem, rozwijaniem i upowszechnianiem działań obywatelskich, różnych form edukacji, przekazu informacji oraz działań artystycznych, które służyć mają:
- propagowaniu dziedzictwa narodowego i kulturowego,
- ochronie walorów dziedzictwa przyrodniczego i krajobrazu oraz zasobów środowiska,
- budowaniu partnerstwa i zasad współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju i samorządności,
- promocji zdrowia i poprawie jakości życia oraz upowszechnianiu kultury fizycznej,
- pobudzaniu inicjatyw lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Wspieramy i uczymy społeczności lokalne jak należy prowadzić dialog, na czym polega partycypacja społeczna i długofalowe planowanie, jak wpływać na rozwój przestrzenny w okolicy, jak rozumieć i jak korzystać z dokumentów stanowiących o prawie miejscowym.
Udowadniamy, że z dialogu wynika wiele korzyści dla samorządów, które poznają lepiej faktyczne potrzeby mieszkańców, co pozwala podejmować trafniejsze decyzje akceptowane przez lokalną społeczność. Mieszkańcy i organizacje pozarządowe zyskują zaś poczucie współdecydowania o rozwoju swojego terenu i odpowiedzialności za sprawy lokalne, poznają procedury i zasady działania organów samorządowych. Taka współpraca i zaangażowanie daje szanse na rozwiązanie wielu problemów unikając konfliktów i protestów społecznych.
Pomogliśmy uratować przed zmianą przeznaczenia kilka terenów zieleni w miastach. Przyczyniliśmy się do utworzenia kilkunastu pomników przyrody. Bierzemy udział w procedurach sporządzania i zmiany kilku planów zagospodarowania przestrzennego i studiów gminnych. Uczestniczymy w konsultacjach większości dokumentów strategicznych w gminie, a także planów i programów krajowych. Prowadzimy - na zamówienie i bez, liczne zajęcia, szkolenia, kursy, konsultacje. Jednak na takie działania bardzo trudno zdobyć wsparcie finansowe. Pomagamy w ochronie pięknych, starych drzew, które inwestorzy i administracja skazały na zagładę. Bronimy pięknych zielonych enklaw, które powinny być parkami, a często w ich miejscu powstają ekskluzywne osiedla albo centra handlowe. Upominamy się o szanowanie praw zwierząt - szczególnie tych dziko żyjących w naszym sąsiedztwie. Każda taka sprawa czy interwencja wymaga nie tylko zaangażowania i wiedzy, ale wiąże się z kosztami ( m.in. na opracowanie dokumentacji specjalistycznej, na pomoc prawną, opłaty sądowe i administracyjne itp.). Na takie cele nie przewidziano dotacji ze źródeł publicznych. Dlatego potrzebujemy tego wsparcia od Państwa. Z góry dziękujemy :) Więcej o nas na stronie http://www.agenda21.waw.pl

Wspieraj Pierwsza Warszawska Agenda 21 przy okazji zakupów on-line

Pierwsza Warszawska Agenda 21Pierwsza Warszawska Agenda 21Pierwsza Warszawska Agenda 21Pierwsza Warszawska Agenda 21Pierwsza Warszawska Agenda 21

Korzystaj z oferty 1111 sklepów internetowych i pomagaj bezpłatnie przy okazji zakupów!

 • Pyszne PL
 • Tripadvisor
 • Douglas
 • eobuwie.pl
 • ZooPlus PL
 • KFC Dostawa
 • Booking.com
 • Sephora PL
 • Smyk.com
 • Zalando Lounge PL
 • RTV EURO AGD
 • Wittchen

Jak to działa?

 • Zakupy on-line?
  Planujesz zakupy w Internecie?
 • Wejdź przez przez FaniMani
  Wejdź na stronę sklepu przez FaniMani
 • Płacisz tyle co zwykle
  Kupujesz jak zwykle i płacisz tyle co zwykle
 • Średnio 2,5% wartości Twoich zakupów trafi do Pierwsza Warszawska Agenda 21
 • Wystarczy, że zainstalujesz Przypominajkę, a przed zakupami przypomnimy o aktywacji darowizny
 • Na stronie sklepu internetowego zobaczysz komunikat "Aktywuj darowiznę"
 • Po aktywacji darowizny robisz zakupy jak zwykle i płacisz tyle co zawsze
 • Przypominajka FaniMani jest bezpieczna, darmowa i wolna od reklam
Pierwsza Warszawska Agenda 21 - logotyp/zdjęcie

Wspieraj nas przy okazji zakupów.

Wspieram

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga organizacjom społecznym w zbieraniu funduszy na ważne cele.

Potrzebujesz pomocy? Wejdź na pomoc.fanimani.pl

×
Aplikacja Mobilna
FaniMani.pl
Zainstaluj