Zebrane środki przeznaczymy na: Organizacja imprez żeglarskich, Zakup sprzętu żeglarskiego, Integracja środowiska żeglarskiego w Polsce
Stowarzyszenie Mrągowskie Towarzystwo Regatowe Czos łączy osoby, których celem jest rozwój żeglarstwa regatowego i współzawodnictwa z poszanowaniem tradycji żeglarskiej i dobrych obyczajów. W 2020 roku, mimo trudności organizacyjnych w związku z ogłoszeniem pandemii, jako nieliczne stowarzyszenie w Polsce po raz ósmy zorganizowało cykl regat żeglarskich pod nazwą Żeglarskie Grand Prix Mrągowa.
Zasadą ŻGP Mrągowa jest udział jak najszerszej grupy żeglarzy w regatach. Żeglarze startowali na swoich jachtach w 2 grupach: otwarto pokładowych, kabinowych. Dodatkowo w ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych utworzono klasy: T1, T2, T3, Open jednokadłubowe, wielokadłubowe. MTR Czos współpracuje także z klubami i stowarzyszeniami klas sportowych, w wyniku czego na mrągowskim akwenie pojawiły się także klasy OK Dinghy, Laser oraz Mistrzostwa Polski Delphia 24 OD.
Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”, dążąc do osiągnięcia swoich celów, został członkiem Polskiego Związku Żeglarskiego, Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, uzyskał dofinansowania w ramach grantów gminy miasto Mrągowo, gminy Mrągowo, nawiązał bliską współpracę z ISSA, WOPR Mrągowo, Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, klubem Baza Mrągowo. Realizuje także program rozwoju sportu w Mrągowie pt „Sport zmienia Mrągowo”
Jednym z wielu ciekawych elementów, które wprowadzono podczas rozgrywania ŻGP Mrągowa to zapewnienie kibicom możliwości aktywnego kibicowania. Na każdą imprezę przygotowany został przez sponsora cyklu bezpłatny tramwaj wodny, który robił co pół godziny rejsy na trasę zawodów. Każdy z uczestników regat otrzymywał nagrodę w losowaniu. Były to zazwyczaj drobne upominki, choć zdarzały się również cenne przedmioty i usługi takie jak np. sfinansowanie sylwestra, lotu samolotem itp.
Impreza przez nas organizowana ma bardzo otwarty charakter o niskich kosztach uczestnictwa i zapewnieniu zawodnikom wysokich standardów organizacyjnych i informacyjnych. Z każdej imprezy na bieżąco realizowana jest relacja prasowa i galeria fotograficzna. Z wielu realizowany jest film umieszczany w Internecie. Oprawa otwarcia i zamknięcia regat zdecydowania nas wyróżnia na tle podobnych imprez. Każda impreza była oplakatowana i przedstawiona w mediach radiowych.
Najważniejsze nagrody:
Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2015 zorganizowane przez MTR „Czos” zostało wybrane najlepszą imprezą sportową roku 2015 w Mrągowie podczas VI Gali Sportu.
Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2016 zostało nagrodzone nagrodą Błękitnego Spinakera 2016 – nagrodą za najlepsze regaty w Polsce na śródlądziu.
Regaty dla PPJK organizowane w ramach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2016 zostały nagrodzone nagrodą „Przyjaznego Kubryk” jako najlepiej zorganizowane regaty w Polsce. Nagroda została przyznana przez startujących zawodników.
W 2018 roku decyzją Mrągowskiej Kapituły Sportu Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2017 po raz kolejny zostało wybrane imprezą sportową roku.
Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia w 2019 roku po raz pierwszy w historii Mrągowa regaty odbyły się również na jeziorze Juno. Za trud oraz zaangażowanie w adaptację nowych akwenów do żeglugi Polski Związek Żeglarski w 2020 roku po raz kolejny wyróżnił mrągowskie regaty.
W 2020 roku stowarzyszenie otrzymało także prestiżową blachę magazynu "Żagle" za najlepsze regaty Pucharu Polski Jachtów Kabinowych zorganizowane w 2019 roku.
Rodzaj organizacji: Fundacja / Stowarzyszenie rejestrowe (ma KRS)
Adres:
Mrągowo 11-700, Olsztyńska13,
Serwis fanimani.pl prowadzony jest od 2014 roku przez Fundację FaniMani (OPP). Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w zbieraniu funduszy na ważne cele. Zobacz wszystkie narzędzia FaniMani dla NGO
Potrzebujesz pomocy? Wejdź na fanimani.pl/pomoc