Zebrane środki przeznaczymy na: bezpłatną superwizję dla nauczycieli, organizację szkoleń dla nauczycieli i wychowawców, organizację warsztatów dla dzieci
My, to znaczy Agnieszka i Mateusz znamy się z podwórka. Nie, nie wychowaliśmy się razem, bo każde pochodzi z innego miasta, ale wszyscy zajmowaliśmy się jedną z najlepszych przygód na świecie: streetworkingiem. Połączyła nas misja i ważny temat: dlaczego istnieje coś takiego jak margines społeczny? Dlaczego ktoś to wymyślił, a język stale wspiera podziały między nami
Zwracamy uwagę na moc słowa. Wierzymy, że jak kogoś określamy w mowie, tak nastawiamy się do niego głową
Nie ma w nas zgody na to, żeby kogokolwiek w naszym społeczeństwie wyrzucić na margines, bo nie rozumiemy, czy jest ku temu jakikolwiek dobry powód. Wiek, tytuł naukowy, wysokość zarobków? Co decyduje, że jeden drugiego może wykluczyć?
My lubimy być z marginesu i wierzymy, że absolutnie każdy człowiek to przede wszystkim potencjał i skrzydła, które trzeba rozwinąć…
Działamy, aby wyrównywać szanse wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych. Chcemy promować ideę równego traktowania poprzez dostrzeganie i docenianie różnorodności, wyrównywanie szans i rozwój potencjału.
--
Pamiętam, jak w pierwszych klasach szkoły podstawowej nie mogłam się doczekać, by mieć zeszyt z marginesem, jak moja starsza siostra.
Kiedy wreszcie doczekałam takiego (i to z szerokimi liniami! Wiecie - wyższy poziom dorosłości!) - okazało się, że te marginesy to rejon całkowicie zakazany nie można było absolutnie przekroczyć linii M, bo przestrzeń za nią była przeznaczona wyłącznie dla nauczyciela.
A tak naprawdę, choć odkryłam to lata, lata później, margines to idealne miejsce do przemyśleń, notatek, wszystkiego co wspiera proces nauki i myślenia…
Takie Agnieszkowe wspomnienie, które mocno wiąże się z tym, że w Fundacji zadajemy sobie często pytanie o edukację systemową - zbieramy kompetencje i pomysły, aby dzielić się i oferować wsparcie w zakresie dydaktyki. Szkolenia, podcasty, a nawet superwizje - tego możecie się spodziewać!
łączymy kropki tworzymy narzędzia do pracy edukacyjnej: scenariusze i artykuły, wykorzystując innowacyjne techniki,
znajdujemy różnice wspieramy indywidualne podejście do każdej Osoby na warsztatach i w projektach,
rozwiązujemy krzyżówki szukamy potencjału w każdym zespole podczas szkoleń i superwizji.
--
A tak na marginesie dodam jeszcze…
No właśnie - co?
Nasza nazwa to symbol również tych tematów, które są na margines spychane. Znacie takie?
ile to tematów unikamy w edukacji i pracy z ludźmi?
Chcemy i na ten margines dotrzeć. Bardzo byśmy chcieli, bo to ważne, więc trzymajcie kciuki
Chcemy promować poruszanie tematów odsuwanych na margines, jak edukacja seksualna czy mobbing.
Tworzymy:
Inspiracje i narzędzia do pracy z dziećmi dla nauczycieli, terapeutów
Superwizje w oświacie,
Warsztaty,
szkolenia,
Rodzaj organizacji: Fundacja / Stowarzyszenie rejestrowe (ma KRS)
Adres:
Katowice 40-064, Kopernika,
fundacjamargines.pl
https://www.facebook.com/fundacjamargines
Serwis fanimani.pl prowadzony jest od 2014 roku przez Fundację FaniMani (OPP). Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w zbieraniu funduszy na ważne cele. Zobacz wszystkie narzędzia FaniMani dla NGO
Potrzebujesz pomocy? Wejdź na fanimani.pl/pomoc