Zebrane środki przeznaczymy na: Organizacja treningów dla drużyny futsalu osób z niepełnosprawnościami, Prowadzenie warsztatów dla osób z niepełnosprawnościami, Organizacja wsparcia psychologicznego dla osób z niepełnosprawnościami
Fundacja DOGadanka to ludzie, pasja i misja.
Działamy – wspierając osoby z niepełnosprawnościami oraz ich otoczenie.
Marzymy... ale i intensywnie dążymy do tego, aby KAŻDY CZŁOWIEK mógł się w pełni realizować.
Słuchamy i reagujemy, wprowadzając wieloetapowe rozwiązania. Od blisko dekady główną zasadą DOGadanki jest definiowanie problemów i szukanie rozwiązań, często na podstawie dobrych praktyk z całego świata.
Zmieniamy naszą rzeczywistość, korzystając z najwyższych standardów jakie opracowano w wyspecjalizowanych organizacjach i federacjach. Liczy się dla nas człowiek i to co możemy dla niego zrobić.
Od 2018 roku prowadzimy Klub Kibiców (Nie)Pełnosprawnych, zrzeszający obecnie ponad 300 osób. To intensywne działania w obszarze sportu, dedykowane zarówno osobom czynnie uprawiającym daną dyscyplinę, do czego stwarzamy warunki, jak i tym, które poprzez kibicowanie, są pełnoprawną częścią społeczności pasjonującej się sportem.
Jesteśmy członkiem ogólnopolskiej Federacji Kibiców z Niepełnosprawnością (sukcesem jest liczba członków naszego Klubu Kibiców Niepełnosprawnych, ponieważ plasuje się on w pierwszej trójce w skali całego kraju).
Od 2016 roku jesteśmy operatorem ośrodka Kibice Razem Korona Kielce, dzięki współpracy ze środowiskami kibicowskimi, Klubem Korona Kielce, Miastem Kielce oraz PZPN. W ośrodku działa prężnie sekcja tenisa stołowego. Nasz zawodnik Paweł Nowak z sukcesami bierze udział w turniejach ogólnopolskich.
Reagując na potrzeby powołaliśmy do życia drużynę dorosłych piłkarzy i piłkarek z niepełnosprawnościami, którzy po zeszłorocznych sukcesach, obecnie grają w Ekstraklasie Futsalu Bez Barier, jako jedna z 8 drużyn w Polsce. Od początku naszym celem jest zebranie jak największej ilości kobiet i mężczyzn, którzy z naszą pomocą mogą rozwijać swoją pasję, poprawić swoją kondycję fizyczną, a przede wszystkim – w konstruktywny sposób spędzać wolny czas w gronie znajomych, kolegów i przyjaciół. Nasza inicjatywa ruszyła w 2021 roku, gdzie nasi zawodnicy rozegrali premierowe turnieje na terenie Kielc, a następnie wzięli udział w Turnieju Futsal Masters ON we Wrocławiu. Wraz ze wzrostem zainteresowania naszymi działaniami związanymi z drużyną oraz małymi sukcesami, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciem regularnych treningów oraz całorocznym naborze do drużyny. Obecnie cały czas, poza treningami, występujemy w cyklicznych turniejach na terenie własnego województwa i nie tylko, a także jako jedyna drużyna z naszego regionu, występujemy w nowo powstałej Ekstraklasie Futsalu Bez Barier, zrzeszającej zespołu z całej Polski.
Szukając możliwości na realizację potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ich niezależność i samodzielność od 2021 roku organizujemy usługę asystencji osobistej. Osoby z niepełnosprawnościami wraz ze swoimi asystentami mogą obecnie nie tylko realizować swoje podstawowe potrzeby, ale także uczestniczyć w pełni w życiu społecznym na takie sposoby jak tylko zapragną. Podróżują po kraju, ale także zagranicy, korzystają z dóbr kultury, spotykają się w gronie rówieśniczym i czują się w końcu niezależni i dorośli. Corocznie projekt ten jest realizowany ze środków PFRON.
Wdrażamy zatrudnienie wspomagane, to kolejny cel, który jest naszą odpowiedzią na zdiagnozowane potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Pracując z tak dużą grupą, od wielu lat widzimy z jakimi problemami mierzą się te osoby. Jednym z nich, jakże istotnym jest brak pracy na otwartym rynku. W tym celu nasza kadra przechodzi szkolenia dotyczące zatrudnienia wspomaganego by w jak najbardziej skuteczny sposób umożliwić osobom z niepełnosprawnościami podjęcie płatnej i możliwie trwałej pracy. Aplikujemy w poczet Polskiej Federacji Zatrudnienia Wspomaganego.
Federacją Kibiców Niepełnosprawnych, Polską Federacją Zatrudnienia Wspomaganego, PFRON, Urzędem Miasta Kielce, Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Wojewódzkim, Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego, Wydziałem Prawa i Nauk Społecznych UJK, Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Koroną Kielce, Fundacja Pomaluj Mi Świat, Ekstraklasą Futsalu Bez Barier, Świętokrzyskie Stowarzyszeniem Głuchych CISZA, Szansą dla niewidomych, Stowarzyszeniem Kibiców „Zjednoczona Korona”, Stowarzyszeniem im. Jana Karskiego, Inicjatywą ŚWIĘTOKRZYSKĄ, Ochotniczą Strażą Pożarną Kielce-Niewachlów, ŚDS-ami i WTZ-tami z Kielc i regionu...
Nasza organizacja jako pierwsza w regionie zapoczątkowała wielowątkowe wsparcie środowiska osób z niepełnosprawnościami i ich najbliższego otoczenia w nowej pandemicznej rzeczywistości. Już 13 marca 2020 roku zainicjowaliśmy zdalną grupę wzajemnego wsparcia, z której w czasie pierwszego lockdownu, korzystało aktywnie ponad 100 osób. I działania te realizujemy.
W ramach naszych działań organizujemy warsztaty kulinarne, hand made, ziołowe, krawieckie, dbałości o zdrowie i urodę, turnieje gier planszowych, festiwale aktywności fizycznych nad wodą połączone z aktywnym i bezpiecznym wypoczynkiem, zumbę oraz tańce. Na warsztatach powstają niezwykłe wytwory, wykonane samodzielnie bądź też z niewielkim wsparciem, co daje poczucie własnej sprawczości, ale także integruje grupę, tworzymy miejsce i czas, w którym każdy czuje się spełniony oraz bezpieczny.
Rodzaj organizacji: Fundacja / Stowarzyszenie rejestrowe (ma KRS)
Adres:
Wola Kopcowa 26-001, Letniskowa 30,
Fundacja Dogadanka
Serwis fanimani.pl prowadzony jest od 2014 roku przez Fundację FaniMani (OPP). Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w zbieraniu funduszy na ważne cele. Zobacz wszystkie narzędzia FaniMani dla NGO
Potrzebujesz pomocy? Wejdź na fanimani.pl/pomoc