Dzisiejsza szkoła, szczególnie teraz, musi szukać nowych rozwiązań edukacyjnych, sięgać po narzędzia online, budować wirtualną komunikację z uczniami. W takich realiach papierowy podręcznik nie sprawdzi się nawet w połowie tak dobrze jak Wikipedia!
Wikimedia Polska szuka nowych sposobów na włączenie Wikipedii w główny nurt polskiego szkolnictwa. Jednym z nich jest projekt Wikiszkoła.
W ramach programu z nauczycielami i uczniami z grupy pilotażowej spotkania online i na żywo odbywają doświadczeni wikipedyści, dzieląc się swoim doświadczeniem i przekazując know-how w zakresie praktycznych umiejętności, dotarcia do otwartych zasobów i uatrakcyjnienia lekcji. To także okazja do pogłębionych rozmów na tematy takie jak rzetelność informacji, świadome i etyczne tworzenie treści w internecie. Lekcje to unikalna szansa na podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczyciela i ucznia.
Od początku działania naszego projektu współpracujemy z kilkunastoma szkołami z różnych miejscowości w Polsce. Każda ze szkół reprezentowana jest przez lidera/liderkę, wśród nich są m.in. entuzjaści stosowania narzędzi TIK w edukacji i nowoczesnych metod nauczania, Superbelfrzy RP, autorzy podręczników, nagradzani pedagodzy czy blogerzy edukacyjni.
Zebrane środki przeznaczymy na: Tworzenie nowych materiałów edukacyjnych dla uczniów, nauczycieli i szkół., Organizację zajęć edukacyjnych w szkołach opartych na zasobach Wikipedii.
Strona www: https://wikiszkola.pl/
Serwis fanimani.pl prowadzony jest od 2014 roku przez Fundację FaniMani (OPP). Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w zbieraniu funduszy na ważne cele. Zobacz wszystkie narzędzia FaniMani dla NGO
Potrzebujesz pomocy? Wejdź na fanimani.pl/pomoc