Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "ŁAPA" - logotyp/zdjęcie
 

Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "ŁAPA"

Nowy Tomyśl 64-300 , os. Batorego 24/10,
Rodzaj organizacji: Stowarzyszenie / Fundacja

Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Łapa” zostało zarejestrowane 02.04.2012r w Poznaniu pod numerem 0000416304 Krajowego Rejestru Sądowego. Stowarzyszenie jest organizacją non-profit, zarówno zarząd jak i wolontariusze działają na zasadach wolontariatu. Jako Stowarzyszenie wspieramy wszelkie działania w zakresie zwalczania bezdomności zwierząt, między innymi poprzez realizowanie programu kastracj ... Zobacz więcej

Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Łapa” zostało zarejestrowane 02.04.2012r w Poznaniu pod numerem 0000416304 Krajowego Rejestru Sądowego. Stowarzyszenie jest organizacją non-profit, zarówno zarząd jak i wolontariusze działają na zasadach wolontariatu.

Jako Stowarzyszenie wspieramy wszelkie działania w zakresie zwalczania bezdomności zwierząt, między innymi poprzez realizowanie programu kastracji i sterylizacji. Działamy na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, poszanowania ich praw, objęcia ochroną i otoczenia opieką. Dokładamy wszelkich starań, by kształtować w naszym społeczeństwie właściwy stosunek oraz przeciwdziałać wszelkim formom stosowania przemocy wobec zwierząt.

Kiedy ktoś nas pyta kim jesteśmy i dlaczego to robimy- trudno nam krótko i rzeczowo odpowiedzieć na te pytania. W odpowiedzi, ja osobiście, pytam „Czy byłeś kiedyś w schronisku lub patrzyłeś w pełne bólu czy błagania oczy psa?” Ja tak i nie potrafię żyć spokojnie omijając zwierzęta, którym mogłabym w jakikolwiek sposób pomóc.

Sądzę, że większość z Was czuje dokładnie to samo co my, nie godzi się na los, który spotkał z naszej- ludzkiej winy wielu naszych Braci Mniejszych, ale nie każdy jest gotów poświęcić swój czas i energię by im pomóc.

Członkowie naszego Stowarzyszenia to ludzie w różnym wieku, przedstawiciele różnych grup społecznych i zawodowych. Łączy nas jedna, bardzo silna więź- MIŁOŚĆ DO ZWIERZĄT. Zwierząt każdej rasy, gatunku, maści, wieku. Dla nas nie jest ważny ich wygląd, stan zdrowia- w każdym z nich widzimy żywą, czującą istotę, za którą MY LUDZIE jesteśmy odpowiedzialni.

Większość z nas działa na rzecz zwierząt od kilku lub nawet kilkunastu lat. Zaczynaliśmy jako wolontariusze w schroniskach, przytuliskach, w tak zwanych „punktach przetrzymań”, wspieraliśmy działania innych organizacji pozarządowych. Trwało to do chwili kiedy dowiedzieliśmy się o istnieniu „Punku Tymczasowego Przetrzymań Zwierząt” w Glinnie pod Nowym Tomyślem, a było to około dwóch lat temu. W tym momencie każdy z nas ukierunkował nasze działania na rzecz zwierząt tam przebywających. Wspólnymi siłami udało się pomóc około 50-ciu psom i kotom z terenu naszej gminy i nie tylko. Nasi wolontariusze pomagali i pomagają nadal bezdomniakom z Wolsztyna, Zbąszynia i Opalenicy, opiekowaliśmy się też zwierzętami z innych zakątków Polski- one nie wiedzą przecież co to mapy.

Z własnej kieszeni płaciliśmy za szczepienia, leczenie i sterylizacje/ kastracje. Największym szczęściem dla nas jest udana adopcja naszego podopiecznego- znalezienie mu właściwego, kochającego właściciela, ciepłego domu, w którym znajdzie swój azyl do końca swoich dni.

Do pomocy w naszych działaniach wciągaliśmy kolejno rodziny, znajomych, współpracowników a nawet sąsiadów. Dzięki ich pomocy, na początku 2012 roku postanowiliśmy sformalizować nasze działania. W lutym rozpoczęliśmy procedury rejestracyjne i oto jesteśmy.

Mamy nadzieję, że jako formalnie działająca organizacja pożytku publicznego, będziemy mogli rozpocząć działania na jeszcze większą skalę. Wystąpić o wsparcie, między innymi finansowe do firm i instytucji oraz dotrzeć do większej rzeszy ludzi.

Jednak sami nie wskóramy niczego, potrzebujemy wsparcia i poparcia każdego z Was, każdej formy pomocy- przede wszystkim zwracania większej uwagi na los zwierząt żyjących w Waszym otoczeniu. Nie ukrywamy, że większość problemów z jakimi się borykamy to brak środków finansowych na leczenie, szczepienie, karmę czy kastracje/sterylizacje naszych podopiecznych. Najbardziej jednak potrzebujemy dla nich nowych, odpowiedzialnych domów.

Dołącz do 35 osób wspierających Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "ŁAPA" przy okazji zakupów on-line

Korzystaj z oferty 1072 sklepów internetowych i pomagaj bezpłatnie przy okazji zakupów!

 • Pyszne PL
 • Tripadvisor
 • Douglas
 • CCC
 • ZooPlus PL
 • KFC Dostawa
 • Booking.com
 • Sephora PL
 • Smyk.com
 • Zalando Lounge PL
 • Castorama
 • RTV EURO AGD

Jak to działa?

 • Zakupy on-line?
  Planujesz zakupy w Internecie?
 • Wejdź przez przez FaniMani
  Wejdź na stronę sklepu przez FaniMani
 • Płacisz tyle co zwykle
  Kupujesz jak zwykle i płacisz tyle co zwykle
 • Średnio 2,5% wartości Twoich zakupów trafi do Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "ŁAPA"
 • Wystarczy, że zainstalujesz Przypominajkę, a przed zakupami przypomnimy o aktywacji darowizny
 • Na stronie sklepu internetowego zobaczysz komunikat "Aktywuj darowiznę"
 • Po aktywacji darowizny robisz zakupy jak zwykle i płacisz tyle co zawsze
 • Przypominajka FaniMani jest bezpieczna, darmowa i wolna od reklam
Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "ŁAPA" - logotyp/zdjęcie

Wspieraj nas przy okazji zakupów.

Wspieram

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga organizacjom społecznym w zbieraniu funduszy na ważne cele.

Potrzebujesz pomocy? Wejdź na pomoc.fanimani.pl

×
Aplikacja Mobilna
FaniMani.pl
Zainstaluj