Pomorska Fundacja Rottka - logotyp/zdjęcie
 

Pomorska Fundacja Rottka

Gdańsk 80-236, Grunwaldzka 5,
Rodzaj organizacji: Stowarzyszenie / Fundacja

Pomorska Fundacja Rottka powstała w lipcu 2006 roku. Działa na terenie całego kraju. Nasza misja to: "Pomoc rottweilerom i ofiarom pogryzień ze szczególnym uwzględnieniem dzieci." Od początku pomagamy naszej ukochanej rasie - rottweilerom, psom postrzeganym w społeczeństwie negatywnie. Uważane za psy agresywne, w schroniskach często usypiane z uwagi na brak chętnych na adopcję. Przełamujemy st ... Zobacz więcej

Pomorska Fundacja Rottka powstała w lipcu 2006 roku. Działa na terenie całego kraju. Nasza misja to:
"Pomoc rottweilerom i ofiarom pogryzień ze szczególnym uwzględnieniem dzieci."

Od początku pomagamy naszej ukochanej rasie - rottweilerom, psom postrzeganym w społeczeństwie negatywnie. Uważane za psy agresywne, w schroniskach często usypiane z uwagi na brak chętnych na adopcję. Przełamujemy stereotypy, udowadniając że rottweiler to wspaniały pies - jednakże nie każdy może być jego właścicielem. Uświadamiamy ludzi, promujemy szkolenie psów, literaturę fachową, zmieniamy podejście społeczeństwa do tej wspaniałej rasy.
Równie istotni są dla nas ludzie, szczególnie dzieci. Dlatego od roku 2013 postawiliśmy przed sobą nowe, ważne cele statutowe. Za takie uznaliśmy daleko idącą pomoc ofiarom pogryzień, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.

Uczestniczymy w festynach rodzinnych, wystawach psów i rozmaitych akcjach, docieramy do ludzi prezentując nasze psy, pozwalając jedotykać, głaskać, demonstrując pozytywne metody szkolenia i stopień wyszkolenia naszych pupili. Zapraszani do szkół i przedszkoli chętnie uczymy dzieci jak bezpiecznie obcować z psem, jak unikać pogryzień i niebezpiecznych sytuacji, jak czerpać radość z kontaktów z psami. Pokazujemy to na żywych przykładach, co zawsze budzi entuzjazm i fascynacje dzieci.

Promujemy także program "Rasowy = Rodowodowy, stop pseudohodowcom", który potępia bezmyślne rozmnażanie psów "w typie rasy", niehumanitarne wykorzystywanie do celów zarobkowych, przetrzymywanie psów w warunkach urągających nie tylko godności psa, ale często stanowiących zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

Od czasu, kiedy minęła moda na te szlachetne i piękne psy, zaznały one i nadal zaznają sporo zła od ludzi. Wszechobecna niechęć, jaka otacza rottweilery, poprzez wykreowanie przez media błędnego mitu psa - mordercy, powoduje, że cierpienia tych zwierząt jest jeszcze więcej. My znamy i kochamy tę rasę, walczymy z mitami, wspieramy hodowców (a Oni nas), pokazujemy, ze rottweiler to wspaniały pies użytkowy, dobry stróż a także przyjaciel rodziny.

Pomagamy psom porzuconym i w potrzebie, leczymy, karmimy, utrzymujemy często przez wiele miesięcy czy nawet lat, podczas których staramy się je socjalizować i pracować z nimi, poznać najlepiej, by właściwie wybrać nowy dom. Zachęcamy do adopcji psów porzuconych i skrzywdzonych, a w razie myśli o zakupie psa - tylko u renomowanych hodowców, w żadnym razie u rozmnażaczy!

Rozszerzenie dotychczasowych celów statutowych ujęliśmy w następujący sposób:
doradztwo w zakresie pomocy medycznej, psychologicznej, rehabilitacyjnej i prawnej dla osób poszkodowanych w wyniku pogryzień przez psy, pomoc materialną, w szczególności dofinansowanie kosztów leczenia, terapii, rehabilitacji, sprzętu medycznego i inwalidzkiego osobom, w szczególności dzieciom poszkodowanym w wyniku pogryzienia przez psy,
działalność szkoleniową w szczególności organizację, dofinansowanie szkoleń umożliwiających poszkodowanym osobom w wyniku pogryzienia przez psy przekwalifikowanie zawodowe (85.59.B),
działalność oświatową w zakresie wzmocnienia poszanowania zasad koegzystencji ze zwierzętami poprzez reklamę społeczną, działalność wydawniczą, organizowanie imprez, sympozjów i zebrań naukowych,
współpracę z osobami i instytucjami w zakresie informacji i wymiany doświadczeń w dziedzinie bezpieczeństwa ludzi w kontaktach ze zwierzętami oraz pomocy ofiarom pogryzień,
realizację marzeń dzieci, które ucierpiały w wyniku pogryzienia przez psa,
organizowanie społecznych kampanii na rzecz adopcji zwierząt ze schroniska (plakaty, konkursy, wystawy fotograficzne),
popularyzację treści zawartych w Ustawie o ochronie zwierząt z dnia 21. sierpnia 1997r.

Z radością powitamy w naszym gronie kolejnych wolontariuszy, osoby chętne do prowadzenia domów tymczasowych dla psów, osoby które zetknęły się z problematyką pogryzień przez psy i mogą nam służyć pomocą i swoim doświadczeniem oraz darczyńców, bez których realizacja naszych działań nie byłaby możliwa.
Poszukujemy stale trenerów, lekarzy weterynarii i behawiorystów chętnych do pomocy w prowadzeniu naszych psów, lub udzielaniu doraźnych porad, także wtedy, gdy są już w domach adopcyjnych.
Zapraszamy do współpracy hodowle rottweilerów, schroniska, wolontariuszy i chętnych do adopcji.
W zakresie pomocy ofiarom pogryzień oraz podejmowaniu działań prewencyjnych chętnie powitamy w naszym gronie pedagogów, kierownictwa placówek przedszkolnych i szkolnych, psychologów i psychiatrów, lekarzy, prawników oraz wszystkich, którzy interesują się tymi tematami.

Jeśli kochasz psy i czujesz potrzebę, by im pomagać - trafiłeś we właściwe miejsce. Jeśli się ich boisz, obawiasz, nie znasz, zostałeś kiedyś przez psa pogryziony, chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami, także tymi trudnymi, by pomóc innym, lub nie dopuścić do kolejnych pogryzień - to także jest właściwe miejsce.

Dane fundacji:

Pomorska Fundacja Rottka, 80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5
tel. 603 039 243
www.rottka.pl fundacja@rottka.pl,
Nr KRS: 0000264192, REGON: 220298294, NIP: 585-14-26-492

Konto bankowe: Bank BZ WBK S.A. O /Sopot:
53 1090 1098 0000 0001 0587 2375
Do przelewów zagranicznych: kod SWIFT (BIC code): WBKPPLPP
Pay Pal: fundacja@rottka.pl

Dołącz do 36 osób wspierających Pomorska Fundacja Rottka przy okazji zakupów on-line

Pomorska Fundacja RottkaPomorska Fundacja RottkaPomorska Fundacja RottkaPomorska Fundacja RottkaPomorska Fundacja Rottka

Korzystaj z oferty 1072 sklepów internetowych i pomagaj bezpłatnie przy okazji zakupów!

Zebrane środki przeznaczymy na:

 • Karmę dla psów pozostających pod opieką Pomorskiej Fundacji Rottka
 • Leczenie i diagnostyka psów pod opieką Pomorskiej Fundacji Rottka
 • Utrzymanie psów w hotelach i domach tymczasowych oraz transport do nich i do nowych domów
 • Pyszne PL
 • Tripadvisor
 • Douglas
 • CCC
 • ZooPlus PL
 • KFC Dostawa
 • Booking.com
 • Sephora PL
 • Smyk.com
 • Zalando Lounge PL
 • Castorama
 • RTV EURO AGD

Jak to działa?

 • Zakupy on-line?
  Planujesz zakupy w Internecie?
 • Wejdź przez przez FaniMani
  Wejdź na stronę sklepu przez FaniMani
 • Płacisz tyle co zwykle
  Kupujesz jak zwykle i płacisz tyle co zwykle
 • Średnio 2,5% wartości Twoich zakupów trafi do Pomorska Fundacja Rottka
 • Wystarczy, że zainstalujesz Przypominajkę, a przed zakupami przypomnimy o aktywacji darowizny
 • Na stronie sklepu internetowego zobaczysz komunikat "Aktywuj darowiznę"
 • Po aktywacji darowizny robisz zakupy jak zwykle i płacisz tyle co zawsze
 • Przypominajka FaniMani jest bezpieczna, darmowa i wolna od reklam
Pomorska Fundacja Rottka - logotyp/zdjęcie

Wspieraj nas przy okazji zakupów.

Wspieram

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga organizacjom społecznym w zbieraniu funduszy na ważne cele.

Potrzebujesz pomocy? Wejdź na pomoc.fanimani.pl

×
Aplikacja Mobilna
FaniMani.pl
Zainstaluj