Ratuj Przyjaciela - logotyp/zdjęcie
 

Ratuj Przyjaciela

Warszawa 03-772, ul. Kawęczyńska 16/39,
Rodzaj organizacji: Stowarzyszenie / Fundacja

Akcja Ratuj Przyjaciela (wcześniej “Zaginął Dom”) powstała w październiku 2010 roku z inicjatywy Agencji GREY oraz Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!. Akcja skierowana jest do wszystkich, którzy pomagają bezdomnym zwierzętom, a niekoniecznie są związani z jakąś konkretną Organizacją. Oczywiście w miarę naszych możliwości współpracujemy także z innymi Fundacjami, Stowarzyszen ... Zobacz więcej

Akcja Ratuj Przyjaciela (wcześniej “Zaginął Dom”) powstała w październiku 2010 roku z inicjatywy Agencji GREY oraz Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!.

Akcja skierowana jest do wszystkich, którzy pomagają bezdomnym zwierzętom, a niekoniecznie są związani z jakąś konkretną Organizacją. Oczywiście w miarę naszych możliwości współpracujemy także z innymi Fundacjami, Stowarzyszeniami czy Schroniskami. Naszym celem jest promowanie adopcji bezdomnych zwierząt przy pomocy jednego plakatu, jednej platformy, jednego hasła. Wierzymy, że tak połączone siły będą miały dużo silniejsze przełożenie na ilość „odnalezionych domów”.

Chcemy też jednoczyć ludzi w celu pomocy zwierzętom w potrzebie. Każdy z nas czując wsparcie chętniej wyciągnie pomocną dłoń do rannego zwierzęcia, którego napotka na swojej drodze. Wiemy jak duże koszty pochłania opieka weterynaryjna. Jak droga jest karma. A co jeśli zwierzaka trzeba umieścić w hoteliku? Na to wszystko potrzebne są fundusze. Dlatego naszym celem jest połączenie tych, którzy nie pozostali obojętnym na zło wyrządzone czworonogom z tymi, którzy choć są daleko, to nie pozostają obojętnymi na krzywdę! Ogłaszamy, nagłaśniamy, organizujemy zbiórki finansowe i rzeczowe! Wszystko to dla tych, którym nikt by nie pomógł, gdyby Zaginął Dom nie nagłośnił ich historii!

RAZEM ZDZIAŁAMY WIĘCEJ!!!

Akcja “Zaginął Dom” jest szeroko pojętym działaniem na rzecz zwiększenia ilości adopcji bezdomnych zwierząt. Chcemy poszerzyć wiedzę ludzi na temat nieszczęścia tysięcy zwierząt, które każdego roku tracą dom, by później resztę życia spędzić w schronisku. Niektóre z tych zwierząt nigdy do schroniska nie trafiają, umierają na ulicach miast lub na uliczkach wsi, w lasach i różnych innych miejscach gdzie jest zimno, głodno i bardzo bardzo samotnie… Drodzy Przyjaciele! W Was siła i nadzieja. Chcemy abyście zaadaptowali tę akcje do swoich miejscowości. Pobierajcie i rozwieszajcie plakaty i dajcie nam znać jaki przyniosły skutek? Czekam na Wasze uwagi i propozycje. Razem zdziałamy więcej!

Jest to kampania, która nie ma za zadanie kojarzyć się z jedną organizacją czy schroniskiem, a jedynie z bezdomnymi, potrzebującymi pomocy zwierzakami. Jest to platforma łącząca działania każdego schroniska, przytuliska, wolontariusza, który zgłosi się do akcji i chce przez to wesprzeć działania adopcyjne w swojej społeczności lokalnej. My dajemy pomysł, gotowe materiały i miejsce łączące wszystkie osoby zaangażowane w adopcję, oraz nową stronę internetową www.zaginaldom.pl.

Co odróżnia tę akcję od innych kampanii adopcyjnych?

Odwracamy sytuację: to pies rozwiesza plakaty, na których zamieszcza rozpaczliwe apele, że ZAGINĄŁ MU DOM!

W ten sposób mamy nadzieję, że nie tylko zwrócimy uwagę na problem, ale też zaciekawimy ludzi nietypowym podejściem, a to z kolei przełoży się na zwiększoną ilość adopcji, ale też podniesie świadomość ludzi na to jak mogą pomagać bezdomnym zwierzętom – nie tylko przez adopcje.

Chcemy położyć duży nacisk również na inne formy pomocy bezdomnym zwierzętom. Teraz najczęściej uważa się, że jak psa lub kota nie można wziąć do własnego domu to wyczerpane są wszelkie możliwości pomocy.

Dołącz do 35 osób wspierających Ratuj Przyjaciela przy okazji zakupów on-line

Ratuj PrzyjacielaRatuj PrzyjacielaRatuj PrzyjacielaRatuj PrzyjacielaRatuj PrzyjacielaRatuj PrzyjacielaRatuj PrzyjacielaRatuj PrzyjacielaRatuj PrzyjacielaRatuj PrzyjacielaRatuj PrzyjacielaRatuj PrzyjacielaRatuj PrzyjacielaRatuj PrzyjacielaRatuj Przyjaciela

Korzystaj z oferty 1072 sklepów internetowych i pomagaj bezpłatnie przy okazji zakupów!

 • Pyszne PL
 • Tripadvisor
 • Douglas
 • CCC
 • ZooPlus PL
 • KFC Dostawa
 • Booking.com
 • Sephora PL
 • Smyk.com
 • Zalando Lounge PL
 • Castorama
 • RTV EURO AGD

Jak to działa?

 • Zakupy on-line?
  Planujesz zakupy w Internecie?
 • Wejdź przez przez FaniMani
  Wejdź na stronę sklepu przez FaniMani
 • Płacisz tyle co zwykle
  Kupujesz jak zwykle i płacisz tyle co zwykle
 • Średnio 2,5% wartości Twoich zakupów trafi do Ratuj Przyjaciela
 • Wystarczy, że zainstalujesz Przypominajkę, a przed zakupami przypomnimy o aktywacji darowizny
 • Na stronie sklepu internetowego zobaczysz komunikat "Aktywuj darowiznę"
 • Po aktywacji darowizny robisz zakupy jak zwykle i płacisz tyle co zawsze
 • Przypominajka FaniMani jest bezpieczna, darmowa i wolna od reklam
Ratuj Przyjaciela - logotyp/zdjęcie

Wspieraj nas przy okazji zakupów.

Wspieram

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga organizacjom społecznym w zbieraniu funduszy na ważne cele.

Potrzebujesz pomocy? Wejdź na pomoc.fanimani.pl

×
Aplikacja Mobilna
FaniMani.pl
Zainstaluj