Zebrane środki przeznaczymy na: utworzenie ostoi dla zwierząt dzikich, które uległy różnego rodzaju wypadkom, negatywnym działaniom, zapewnienie rehabilitacji i specjalistycznej opieki, mającej na celu późniejszą reintrodukcję, prace dydaktyczne mające na celu przedstawienie biologii zagrożonych gatunków zwierząt
Park Ochrony Bieszczadzkiej Fauny to unikalna placówka non-profit, będąca kompromisem pomiędzy tradycyjnym ogrodem zoologicznym, a kliniką dla zwierząt.
Park przewiduje zapewnienie azylu zwierzętom występującym w Bieszczadach, również będących pod ochroną, min. żbiki, puchacze, puszczyki, orły, kruki i inne gatunki ptaków oraz rysie, jenoty, jelenie, wilki, a nawet niedźwiedzie.
Trafiają do nas zwierzęta, które po interwencjach weterynaryjnych nie są w stanie powrócić do środowiska naturalnego z uwagi na obrażenia jakich doznały w momentach przeróżnych wypadków tj. postrzały, wypadki komunikacyjne czy też uszkodzenia ciała przez silniejsze gatunki.
Zaletą tego przedsięwzięcia jest jego umiejscowienie w samym sercu Bieszczadów, a więc zapewnienie zwierzętom warunków maksymalnie zbliżonych do naturalnych.
Główne idee przyświecające realizacji tego przedsięwzięcia to:
* stworzenie warunków bytowych zwierzętom dzikim zbliżonych maksymalnie do naturalnych
* utworzenie ostoi dla zwierząt dzikich, które uległy różnego rodzaju wypadkom, negatywnym działaniom antropogenicznym lub chorobom, np. potrącone przez samochód, otrute, uratowane z wnyków, zranione
* zapewnienie rehabilitacji i specjalistycznej opieki, mającej na celu późniejszą reintrodukcję czyli wypuszczenie do środowiska naturalnego po uzyskaniu pożądanego stanu zdrowotnego i pełnej samodzielności
* zapewnienie warunków bytowania na terenie parku osobnikom, które nie nadają się do reintrodukcji (np. poprzez zbyt długie przebywanie w pobliżu ludzi lub gdy powrót do środowiska naturalnego nie jest możliwy z powodu posiadanych urazów)
*zapewnienie możliwości rozmnażania się zwierzętom, mające na celu późniejsze wypuszczenie osobników szczególnie tych zagrożonych wyginięciem, metodą „Born To Be Free”
* umożliwienie powrotu w Bieszczady zwierzętom, które z braku istnienia takiej placówki musiały zostać oddane do ogrodów zoologicznych (np. niedźwiedzica “Cisna” – ZOO w Poznaniu, niedźwiedzica “Przemysia” – ZOO we Wrocławiu)
Działamy każdego dnia dla dobra naszych podopiecznych, walcząc o lepsze jutro dla "wykluczonych" dziko żyjących w bieszczadzkich lasach gatunków, dlatego Twoja pomoc jest dla nas kluczowa!
Każda najmniejsza nawet pomoc jest dla nas ogromnym wsparciem, wszystkie darowizny są przekazywane w 100% na rzecz naszych podopiecznych.
Razem dla Bieszczadzkiej Fauny!
Chcecie poznać naszych podopiecznych i ich historię?
Zaglądnijcie na nasza parkową stronę: www.pobf.pl
Rodzaj organizacji: Fundacja / Stowarzyszenie rejestrowe (ma KRS)
Adres:
Czarna Górna 38-710, Olchowiec 46,
Park Ochrony Bieszczadzkiej Fauny
Serwis fanimani.pl prowadzony jest od 2014 roku przez Fundację FaniMani (OPP). Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w zbieraniu funduszy na ważne cele. Zobacz wszystkie narzędzia FaniMani dla NGO
Potrzebujesz pomocy? Wejdź na fanimani.pl/pomoc