Zebrane środki przeznaczymy na: Organizowanie zajęć dla podopiecznych naszej placówki, Zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego
Zakres zajęć grupowych, skierowanych dla podopiecznych objętych opieką terapeutyczno-rehabilitacyjną, w wieku szkolnym i przedszkolnym to: dogoterpia, dźwiękoterapia (misy tybetańskie), zajęcia muzyczno-ruchowe, zajęcia grupowe z elementami integracji sensorycznej, zajęcia grupowe uspołeczniające, Weronika Sherborne – zajęcia grupowe z udziałem rodzica, informatyka a także treningi umiejętności społecznych dla grup wysoko funkcjonujących.
Starsi podopieczni Ośrodka mogą skorzystać form aktywności, przeznaczonych dla dorosłych i młodzieży, które skupiają się na rozwoju zdolności komunikacyjnych, społecznych, zawodowych i hobbystycznych:
Trening Umiejętności Społecznych - to zajęcia grupowe, mające na celu pobudzanie motywacji uczestników do poszerzania repertuaru właściwych zachowań społecznych. Zajęcia polegają na uświadomieniu podopiecznym ich deficytów społecznych, aktywnej pracy nad nimi oraz na dążeniu do zmiany zachowań i przenoszenia nauczonych umiejętności na sytuacje codzienne. Jednym z celów spotkań jest również przełamywanie izolacji i wykluczenia uczestników, a także aktywizacja w postaci wyjść uspołeczniających. TUS podzielony jest na grupę młodzieży wysoko i nisko funkcjonującą: łącznie z tej formy wsparcia w obu grupach dla młodzieży uczestniczyło 11 beneficjentów. Podobne zdanie ma Klub Aktywności, utworzony dla nieco starszych podopiecznych. Jest on skierowany głównie do osób, które ukończyły obowiązek szkolny a jego koncepcja polega na idei warsztatów interpersonalnych, uaktywnieniu i zachęceniu uczestników do udziału w różnych formach spędzania wolnego czasu: rekreacyjnym, sportowym, kulturowym, socjo i artterapeutycznym. To forma terapii zajęciowej, mająca charakter usprawnienia fizycznego i psychicznego, służąca m.in. organizacji czasu wolnego i preorientacji zawodowej. Liczba osób biorących udział w tej formie wsparcia to 15 osób.
Integracja Społeczno Zawodowa – to zajęcia, na których oprócz celów socjalizacyjnych, upowszechnia się poznawanie, nabywanie i utrwalanie szeroko rozumianych umiejętności zawodowych. Ta forma terapii przeznaczona jest głównie dla wysoko funkcjonujących osób z ASD, zainteresowanych podniesieniem swoich kompetencji, usamodzielnieniem się, zwiększeniem swojej aktywności na rynku pracy. Uczestnicy samodzielnie bądź z niewielką pomocą terapeuty starają się kierować swoją karierą i wyborem ścieżki zawodowej. Beneficjenci projektu otrzymują też pomoc psychologiczną oraz niezbędne wsparcie trenera pracy w miejscu swojego zatrudnienia.
Rodzaj organizacji: Fundacja / Stowarzyszenie rejestrowe (ma KRS)
Adres:
Szczecin 71-106, Montwiłła, 2,
Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Szczecinie
Serwis fanimani.pl prowadzony jest od 2014 roku przez Fundację FaniMani (OPP). Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w zbieraniu funduszy na ważne cele. Zobacz wszystkie narzędzia FaniMani dla NGO
Potrzebujesz pomocy? Wejdź na fanimani.pl/pomoc