Zebrane środki przeznaczymy na: Realizację projektu Solidarnościowe Centrum Feministyczne, Warsztaty dla dziewczynek
Autonomia działa, by każda dziewczynka i kobieta była bezpieczna i odważna, mogła decydować o sobie, mogła się rozwijać i razem w innymi wpływać na kształt świata.
Od 2007 roku nieprzerwanie wzmacniamy kobiety i dziewczynki, mężczyzn, chłopców i społeczności, by aktywnie współtworzyły i współtworzyli społeczeństwo doceniające równość, wolność, różnorodność i sprawiedliwość, kulturę pokoju i porozumienia. Społeczeństwo zdolne do powstrzymywania przemocy i dyskryminacji.
W swoich działaniach uwzględniamy perspektywę intersekcjonalną i systemowe podłoża dyskryminacji i przemocy.
Upełnomocnienie, edukację emancypacyjną i włączanie perspektywy osób z grup dyskryminowanych uznajemy za kluczowe dla zmiany społecznej.
Obszary działań:
- Empowerment/upełnomocnienie
- Edukacja [dla równości, antydyskryminacyjna i o prawach człowieka]
- Zapobieganie przemocy i dyskryminacji [budowanie kompetencji, mobilizacja i działanie]
- Rzecznictwo [dla skutecznej ochrony przed przemocą i dyskryminacją]
Dbamy o dostępność. Swoje działania staramy się dostosowywać do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zapewniamy w niemal 100% bezpłatny udział dla wszystkich, w realizowanych przez nas działaniach oraz dofinansowanie części lub całości kosztów podróży, wyżywienia i noclegów. Organizujemy lub pokrywamy koszty zastępstwa, dla pracy opiekuńczej osób korzystających z naszej oferty.
Problemy, na które Autonomia stara się odpowiedzieć swoimi działaniami to m.in.:
- przemoc i dyskryminacja ze względu na płeć (przede wszystkim wobec kobiet i dziewczynek) oraz inne współwystępujące przesłanki, mająca skalę epidemii.
- nietolerancja, dyskryminacja i inna przemoc motywowana uprzedzeniami (w tym mowa nienawiści) ze względu na płeć, orientację psychoseksualną, tożsamość płciową, pochodzenie etniczne, narodowe, wiek, stopień sprawności, status społeczno-ekonomiczny, wyznanie/bezwyznaniowość i inne przesłanki,
- stereotypy i uprzedzenia, a także społeczne i kulturowe wzorce przypisywane mężczyznom i kobietom, które skutkują przemocą ze względu na płeć,
- oparcie relacji i instytucji społecznych na zasadach dominacji i podległości (władzy)
- brak powszechnej edukacji w zakresie praw człowieka, równości i niedyskryminacji, krytycznego myślenia i analizy przekazu medialnego.
- brak programów wzmacniania odwagi cywilnej w występowaniu przeciwko dyskryminacji i przemocy,
- brak i/lub nieskuteczność działań państwa, których celem jest zapobieganie dyskryminacji i przemocy
- rozproszenie siły i solidarności osób należących do grup marginalizowanych i wykluczanych
- niska świadomość dotycząca feminizmu, praw człowieka i równości płci,
- słabnące mechanizmy demokratyczne, niska świadomość i aktywność obywatelska oraz niewystarczająca współpraca między jednostkami i grupami.
Rodzaj organizacji: Fundacja / Stowarzyszenie rejestrowe (ma KRS)
Adres:
Kraków 30-867, ul. Konrada Wallenroda 55/75,
www.autonomia.org.pl
https://www.facebook.com/autonomia.fundacja
Fundacja Autonomia
Serwis fanimani.pl prowadzony jest od 2014 roku przez Fundację FaniMani (OPP). Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w zbieraniu funduszy na ważne cele. Zobacz wszystkie narzędzia FaniMani dla NGO
Potrzebujesz pomocy? Wejdź na fanimani.pl/pomoc