Fundacja SPARTANIE DZIECIOM - logotyp/zdjęcie
 

Fundacja SPARTANIE DZIECIOM

Warszawa 00-728, Bobrowiecka 9,
Rodzaj organizacji: Stowarzyszenie / Fundacja

Wyróżniają się z tłumu jak mało kto. Na starcie widać wyłącznie ich tarcze, włócznie, hełmy z pióropuszem i gołe torsy. Jak mało kto, są silni i niepokonani. Jednak, gdy dobiegają do mety coś w nich pęka. Widząc uśmiech na twarzy dziecka są szczęśliwi, ... że przez hełmy nie widać łez. SPARTANIE DZIECIOM to największa w Polsce, zorganizowana, charytatywna grupa biegowa. Pomysł na jej stworzenie ... Zobacz więcej

Wyróżniają się z tłumu jak mało kto. Na starcie widać wyłącznie ich tarcze, włócznie, hełmy z pióropuszem i gołe torsy. Jak mało kto, są silni i niepokonani. Jednak, gdy dobiegają do mety coś w nich pęka. Widząc uśmiech na twarzy dziecka są szczęśliwi, ... że przez hełmy nie widać łez.

SPARTANIE DZIECIOM to największa w Polsce, zorganizowana, charytatywna grupa biegowa. Pomysł na jej stworzenie narodził się z potrzeby serca i z bezinteresownej gotowości niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Szef Spartan Michał Leśniewski, zwany w grupie Leonidasem, od wielu lat biegał w przepraniach dla swojej chorej na porażenie mózgowe córki. Przebrany za Adama Małysza, Elvisa Presley’a czy Robina Hooda próbował zwrócić uwagę społeczeństwa na problem dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin. Działanie w pojedynkę nie przynosiło jednak zamierzonego efektu. W rzece biegaczy ginęła cała idea! I tak w 2011 roku powstała grupa SPARTANIE DZIECIOM. 26 spontanicznie skrzykniętych osób stawiło się na start 33. Maratonu Warszawskiego. Wywołało to salwę śmiechów, żartów. Jednak z każdym przebiegniętym kilometrem Spartanie rośli w oczach biegaczy, kibiców i mediów. Gdy w pełnym składzie i w kompletnym przebraniu dobiegali do mety, pokonując ostatnie metry wraz ze swoimi podopiecznymi, gromkie brawa i okrzyki z ponad kilkuset gardeł skandujących rytmicznie: „Sparta! Sparta!” nie ustawały.

Dzisiaj Spartanie są już fundacją. Jej misją jest pomoc w leczeniu, rehabilitacji, terapii oraz edukacji niepełnosprawnych dzieci. Kładą duży nacisk szczególnie na pomoc chorym dzieciom biegaczy. Spartanie mają na swoim koncie KILKADZIESIĄT przebiegniętych maratonów, półmaratonów i mniejszych biegów w Polsce i poza granicami naszego kraju. Każdy dystans pokonują wspierając konkretne potrzebujące dziecko, które wywodzi się ze społeczności lokalnej, tj. pochodzi z miejscowości, w której organizowane są dane zawody. Przeprowadzili kwesty dla ponad 20 podopiecznych, zbierając łącznie 300 000 zł!!! W 2014 r. Fundacja Spartanie Dzieciom zorganizowała swoją pierwszą imprezę biegową – Bieg Serca. W jeden dzień uzbierano aż 72 tys. złotych na leczenie i rehabilitację dzieci. W 2013 r. za akcję „Biegniemy dla Stasia” Spartanie zdobyli największe nagrody PR w Polsce i na świecie: Złoty Spinacz, tytuł Kampanii Społecznej Roku, Srebrny Magellan, Stevie Awards i IPRA. Spartan wspierali i nadal wspierają znani i lubiani m.in.: Tomasz Karolak, Jerzy Dudek, Iwona Guzowska, Anna Maria Jopek, Dawid Woliński czy prof. Jerzy Bralczyk. Więcej informacji na stronie: www.spartaniedzieciom.org.

JEŚLI IDEA SPARTAN I POZYTYWNA ICH ENERGIA JEST BLISKA WAM PROSIMY O POMOC! KAŻDA ZŁOTÓWKA ZOSTANIE SPOŻYTKOWANA W 100% NA POMOC DZIECIOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI I NA CELE ORGANIZACYJNE. W RAZIE PYTAŃ, PROSIMY O KONTAKT: BIURO@SPARTANIEDZIECIOM.ORG.

Dołącz do 28 osób wspierających Fundacja SPARTANIE DZIECIOM przy okazji zakupów on-line

Fundacja SPARTANIE DZIECIOMFundacja SPARTANIE DZIECIOMFundacja SPARTANIE DZIECIOMFundacja SPARTANIE DZIECIOMFundacja SPARTANIE DZIECIOMFundacja SPARTANIE DZIECIOMFundacja SPARTANIE DZIECIOMFundacja SPARTANIE DZIECIOMFundacja SPARTANIE DZIECIOMFundacja SPARTANIE DZIECIOMFundacja SPARTANIE DZIECIOMFundacja SPARTANIE DZIECIOM

Możesz wspierać bezpośrednio nasze projekty:

301 Spartan – pobij z nami rekord Guinnessa!

301 Spartan – pobij z nami rekord Guinnessa!

Projekt „301” to próba pobicia rekordu Guinnessa w biegu Spartan na dystansie 42,195 kilometrów w naszych legendarnych strojach! 38 PZU Maraton Warszawski to ... Dowiedz się więcej

Korzystaj z oferty 1072 sklepów internetowych i pomagaj bezpłatnie przy okazji zakupów!

 • Pyszne PL
 • Tripadvisor
 • Douglas
 • CCC
 • ZooPlus PL
 • KFC Dostawa
 • Booking.com
 • Sephora PL
 • Smyk.com
 • Zalando Lounge PL
 • Castorama
 • RTV EURO AGD

Jak to działa?

 • Zakupy on-line?
  Planujesz zakupy w Internecie?
 • Wejdź przez przez FaniMani
  Wejdź na stronę sklepu przez FaniMani
 • Płacisz tyle co zwykle
  Kupujesz jak zwykle i płacisz tyle co zwykle
 • Średnio 2,5% wartości Twoich zakupów trafi do Fundacja SPARTANIE DZIECIOM
 • Wystarczy, że zainstalujesz Przypominajkę, a przed zakupami przypomnimy o aktywacji darowizny
 • Na stronie sklepu internetowego zobaczysz komunikat "Aktywuj darowiznę"
 • Po aktywacji darowizny robisz zakupy jak zwykle i płacisz tyle co zawsze
 • Przypominajka FaniMani jest bezpieczna, darmowa i wolna od reklam
Fundacja SPARTANIE DZIECIOM - logotyp/zdjęcie

Wspieraj nas przy okazji zakupów.

Wspieram

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga organizacjom społecznym w zbieraniu funduszy na ważne cele.

Potrzebujesz pomocy? Wejdź na pomoc.fanimani.pl

×
Aplikacja Mobilna
FaniMani.pl
Zainstaluj