Zebrane środki przeznaczymy na: Opieka paliatywna nad pacjentami Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci
Warszawskie Hospicjum dla Dzieci (WHD), założone w 1994 roku, jest zespołem domowej opieki paliatywnej nad nieuleczalnie chorymi dziećmi. Domowa opieka paliatywna jest alternatywą wobec pobytu w szpitalu. Celem WHD jest umożliwienie nieuleczalnie chorym dzieciom przeżywania choroby we własnych domach, w znanym, przyjaznym otoczeniu, z bliskimi. Jedno z rodziców rezygnuje z pracy, a hospicjum zapewnia profesjonalną opiekę – medyczną, psychologiczną, socjalną i duchową. Dzięki temu nieuleczalnie chore dziecko wolne jest od emocjonalnego cierpienia związanego z pobytem w szpitalu.
Działania Warszawskiego Hospicjum Domowego obejmują Warszawę i obszar około 100 kilometrów od stolicy. Dyżur hospicjum trwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Rodzice w każdej chwili mogą połączyć się telefonicznie z pielęgniarką dyżurną, aby skonsultować się w sprawie aktualnego stanu dziecka i jego potrzeb. W razie potrzeby pielęgniarka i/lub lekarz dyżurny jadą do domu pacjenta. Pacjenci Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci cierpią na różne, często rzadkie choroby. Wiele z nich to choroby genetyczne, neurologiczne czy metaboliczne. Rocznie pod opieką WHD znajduje się około 50–60 pacjentów .
Hospicjum prowadzi grupę wsparcia dla rodzeństwa chorych dzieci, a także zostaje z rodzicami także po śmierci dziecka. Odrębne grupy wsparcia w żałobie są przeznaczone dla rodziców oraz dla dzieci i młodzieży.
Rodziny pacjentów WHD nie ponoszą żadnych kosztów związanych z opieką paliatywną. Fundacja dostarcza do domów pacjentów sprzęt medyczny, leki, środki pielęgnacyjne itp. Oprócz zapewnienia opieki medycznej i psychologicznej ponosi też koszty opieki socjalnej (remonty i doposażenie mieszkań w celu zapewnienia pacjentom odpowiednich warunków; zasiłki dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej itp.). Do domów pacjentów codziennie dojeżdżają lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholodzy, a tam, gdzie rodziny wyrażają taką wolę – kapelan. Zespół hospicyjny pokonuje rocznie ponad 450 tys. kilometrów. Rodzice przechodzą odpowiednie szkolenie, aby być w stanie wykonywać przy dziecku podstawowe czynności pielęgnacyjne i proste procedury medyczne (np. używać ssaka).
Rodzaj organizacji: Fundacja / Stowarzyszenie rejestrowe (ma KRS), Hospicjum
Adres:
Warszawa 03-680, Agatowa 10,
Serwis fanimani.pl prowadzony jest od 2014 roku przez Fundację FaniMani (OPP). Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w zbieraniu funduszy na ważne cele. Zobacz wszystkie narzędzia FaniMani dla NGO
Potrzebujesz pomocy? Wejdź na fanimani.pl/pomoc