Fundacja Sowelo jest młodą - 4 letnią organizacją, zarządzaną aktualnie przez Prezeskę-Fundatora oraz dwuosobowy Zarząd Fundacji. Działalność Fundacji reguluje statut, który jest zamieszczony na oficjalnej stronie Fundacji www.sowelo.net.pl. Organizacja nie posiada statusu organizacji pożytku publicznego. Od 2018 r. prowadzi działalność gospodarcza i jest również przedsiębiorstwem społecznym. Fundacja Sowelo decyzją Rady Europejskiej Sieci na Rzecz Niezależnego Życia (European Network on Independent Living) uzyskała status organizacji członkowskiej stowarzyszonej. ENIL jest organizacją wspierająca rozwój niezależności osób z niepełnosprawnościami, w szczególności usług asystencji osobistej w krajach UE.
Fundację Sowelo tworzą osoby od wielu lat pracujące na rzecz osób narażonych na wykluczenie społeczne: osób z niepełnosprawnościami, chorych psychicznie, długotrwale bezrobotnych, o niskich kwalifikacjach zawodowych, starszych osobach samotnych, będących imigrantami oraz członkami mniejszości narodowych. Wykluczenie społeczne oznacza, że osoba albo grupa osób z uwagi na jakąś swoją cechę nie może funkcjonować w społeczeństwie tak dobrze jak inne osoby. To ograniczenie leży poza możliwościami jednostki do samodzielnego jej zniwelowania. Osoba wykluczona społecznie często może i chce pracować i być aktywna na w
wielu obszarach życia, lecz jej zasoby na to nie pozwalają. Potrzebuje wsparcia ludzi, którzy wiedzą, jak można jej pomóc. Pracownicy Fundacji to m.in. asystenci osobiści osób z niepełnosprawnościami, koordynatorzy wsparcia, dyspozytorzy usług społecznych, psychologowie, prawnicy, doradcy zawodowi, coachowie, którzy potrafią pomagać – robią to z zaangażowaniem i szacunkiem dla drugiego człowieka. Wielu pracowniczek i pracowników Fundacji to osoby z niepełnosprawnościami. Zachęcamy osoby wykluczone społecznie aby same stawiały sobie duże wymagania. Szanujemy prawo osób, które wspieramy do popełniania błędów.
CEL:
Włączanie osób wykluczonych społecznie poprzez różnego rodzaju działania społeczne i zawodowe oraz świadczenie usług dla grup osób defaworyzowanych, zwłaszcza dla osób z niepełnosprawnościami.
Rodzaj organizacji: Fundacja / Stowarzyszenie rejestrowe (ma KRS)
Adres:
Poznań 60-782, Grunwaldzka 19,
Serwis fanimani.pl prowadzony jest od 2014 roku przez Fundację FaniMani (OPP). Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w zbieraniu funduszy na ważne cele. Zobacz wszystkie narzędzia FaniMani dla NGO
Potrzebujesz pomocy? Wejdź na fanimani.pl/pomoc