Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" - logotyp/zdjęcie
 

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"

Wrocław 53-111, ul. Ślężna 114 s/1,
Rodzaj organizacji: Stowarzyszenie / Fundacja

Fundacja „Na ratunek dzieciom z choroba nowotworową” od 26 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika onkologii dziecięcej we Wrocławiu jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki pomagają każdego roku 2000 małych pacjentów. W t ... Zobacz więcej

Fundacja „Na ratunek dzieciom z choroba nowotworową” od 26 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju.

Klinika onkologii dziecięcej we Wrocławiu jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki pomagają każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy wspiera ich Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, która kupuje drogie leki i nowoczesne protezy dla dzieci, które ich potrzebują oraz finansuje rehabilitację maluchów i wyjazdy do zagranicznych ośrodków. Fundacja kupuje też sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Wszystkie te działania są możliwe dzięki pieniądzom, jakie Fundacja uzyskuje od darczyńców.

1% ratuje życie

Z tego względu organizacja niezwykle aktywnie działa na rzecz pozyskania 1% podatku na rzecz swoich podopiecznych. Setki ulotek, spoty w radiu i telewizji, ogłoszenia w kolorowych magazynach i billboardy rozwieszone w całym mieście – kampania zachęcającą do wpłacania 1% podatku na małych podopiecznych Fundacji w tym roku miała niezwykle szeroki zasięg. A było o co walczyć, bo Fundacji udało się pobić własny rekord i dzięki ludziom dobrego serca z odpisów 1% zebrała aż 5,1 mln złotych i znalazła się wśród 10 największych organizacji pożytku publicznego w Polsce.
Może się wydawać, że kilkanaście, czy kilkadziesiąt złotych niewiele zmieni, ale dla chorych maluchów to naprawdę ogromne wsparcie. Dlatego warto poświęcić chwilkę, aby wypełnić dodatkowe rubryki w zeznaniu podatkowym: wpisać KRS 86 210 i skorzystać z przywileju decydowania, na co przeznaczone zostaną podatki. Dzięki takiemu wsparciu Fundacja może pomagać maluchom, którym przyszło stoczyć najcięższą walkę – walkę z rakiem.

Szpital, który przynosi nadzieję

Ale Fundacja nie tylko na bieżąco pomaga dzieciom walczącym z rakiem. Porywa się też na wielkie projekty, a takim była budowa we Wrocławiu Przylądka Nadziei, najnowocześniejszego w Polsce dziecięcego szpitala onkologicznego, w którym od listopada 2015 leczą się mali pacjenci. Wcześniej klinika mieściła się w starym poniemieckim budynku - ze ścian odpadał tam tynk, stara winda często się zacinała, a na sufitach stale pojawiał się grzyb. Dzieci spędzały długie miesiące w warunkach, które zagrażały ich życiu. A przecież szpital staje się dla tych maluchów często drugim domem na wiele miesięcy.

To dlatego, z inicjatywy Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” w czerwcu 2013 roku ruszyła budowa Przylądka Nadziei. W ciągu niespełna dwóch lat udało się wybudować szpital, który jest bardzo przyjazny małym pacjentom. Jest mocno przeszklony, a wnętrza są słoneczne. Wszystkie sale są jedno i dwuosobowe, a na każdej z nich małym pacjentom mogą towarzyszyć rodzice. Jednak Przylądek to nie tylko piękne i funkcjonalne wnętrza. Najważniejsze jest to, że w tej nowoczesnej klinice lekarze mogą leczyć małych pacjentów zgodnie z najnowszymi procedurami medycznymi.

Wielkie wyzwania

Otwarcie tej najnowocześniejszej w Polsce kliniki przynosi Fundacji kolejne wyzwania. Fundacja będzie realizować w Przylądku Nadziei wielki, unikatowy w skali kraju projekt Kliniki Mentalnej. Skupieni wokół niego wybitni specjaliści z dziedziny psychologii oraz znakomici pedagodzy będą wspierać małych pacjentów i ich rodziców w walce o zdrowie i życie. W żadnym polskim szpitalu nie było dotychczas tak kompleksowej opieki psychologicznej nad pacjentami. Fundacja wierzy, że takie profesjonalne wsparcie pozwoli dzieciom i ich rodzicom łatwiej przejść przez trudny czas walki z rakiem.
Opieką psychologiczną zostaną też otoczeni lekarze i pielęgniarki, którzy pracują w bardzo wymagających warunkach, a od ich zaangażowania i umiejętności radzenia sobie ze stresem i ogromnym obciążeniem psychicznym zależy zdrowie i życie maleńkich dzieci. Takie wsparcie nie tylko zapobiegnie wypaleniu zawodowemu, ale wprowadzi najlepsze standardy współpracy z chorymi i ich najbliższymi.

Dołącz do 46 osób wspierających Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" przy okazji zakupów on-line

Korzystaj z oferty 1072 sklepów internetowych i pomagaj bezpłatnie przy okazji zakupów!

Zebrane środki przeznaczymy na:

 • Specjalistyczne urządzenia - na ten cel przeznaczamy pokoło 2 milionów złotych
 • Terapia farmakologiczna - przeznaczamy na zakup leków dla chorych dzieci około miliona złotych
 • Wyjazdy zagraniczne - na walkę z rakiem dzieci poza granicami naszego kraju pół miliona złotych
 • Pyszne PL
 • Tripadvisor
 • Douglas
 • CCC
 • ZooPlus PL
 • KFC Dostawa
 • Booking.com
 • Sephora PL
 • Smyk.com
 • Zalando Lounge PL
 • Castorama
 • RTV EURO AGD

Jak to działa?

 • Zakupy on-line?
  Planujesz zakupy w Internecie?
 • Wejdź przez przez FaniMani
  Wejdź na stronę sklepu przez FaniMani
 • Płacisz tyle co zwykle
  Kupujesz jak zwykle i płacisz tyle co zwykle
 • Średnio 2,5% wartości Twoich zakupów trafi do Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
 • Wystarczy, że zainstalujesz Przypominajkę, a przed zakupami przypomnimy o aktywacji darowizny
 • Na stronie sklepu internetowego zobaczysz komunikat "Aktywuj darowiznę"
 • Po aktywacji darowizny robisz zakupy jak zwykle i płacisz tyle co zawsze
 • Przypominajka FaniMani jest bezpieczna, darmowa i wolna od reklam
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" - logotyp/zdjęcie

Wspieraj nas przy okazji zakupów.

Wspieram

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga organizacjom społecznym w zbieraniu funduszy na ważne cele.

Potrzebujesz pomocy? Wejdź na pomoc.fanimani.pl

×
Aplikacja Mobilna
FaniMani.pl
Zainstaluj