Przewodnik krok po kroku

System płatności Tpay należy do spółki: Krajowy Integrator Płatności S.A. i to właśnie ich mechanizm umożliwi szybkie wpłaty na stronie Waszej organizacji. Aby przejść poprawnie cały proces weryfikacji przeczytaj uważnie opis dla 10 etapów.

0 – Założenie konta w serwisie FaniMani oraz poprawna rejestracja do programu FaniPAY

Jest to obowiązkowe, abyście mogli korzystać z szybkich płatności na Waszej stronie www. Rejestracja jest bezpłatna i zajmuje kilka minut – Zarejestruj się lub Zaloguj jeśli posiadasz już konto.

1 – Logowanie do Panelu Akceptanta w Tpay

Po poprawnym wpisaniu danych otrzymacie swój indywidualny numer ID, aby móc zalogować się do Panelu Akceptanta w systemie Tpay. Wasz numer ID znajdziecie zawsze w Panelu Organizacji FaniMani –> klikacie FaniPay

Następnie na stronie panel.tpay.com (tylko za pierwszym razem) akceptujecie Regulamin Panelu Akceptanta i klikacie Zaloguj się

2 – Zweryfikuj konto

Będzie to dla Was nowy system i strona, dlatego warto podążać za naszymi wskazówkami, a później patrzeć i klikać jakie dodatkowe funkcje ma cały system Tpay. Teraz najważniejszy jest przycisk Zweryfikuj konto

3 – Uzupełnij Podstawowe informacje

Większość z nich jest już uzupełniona, ponieważ wpisywaliście je w celu rejestracji do płatności FaniPAY. Sprawdźcie czego brakuje. Pola z czerwoną gwiazdką są obowiązkowe. Dane warto sprawdzić również tutaj

4 – Uzupełnij Dane osobowe

Aby przyspieszyć cały proces w Tpay warto, aby jedna osoba wprowadzała wszystkie dane do systemu najlepiej jeśli będzie to prezes zarządu lub członek zarządu Waszej organizacji, który ma prawo pełnić wszystkie role. Oto ich opis:

Reprezentant

Podaj dane osób uprawnionych do reprezentacji rejestrowanego przez Ciebie podmiotu:

  • osób uprawnionych do reprezentacji zgodnie z ustalonymi dla Twojego podmiotu zasadami reprezentacji (np. określone w KRS).

Pamiętaj również o dodaniu skanów lub zdjęć dokumentów tożsamości wskazanych reprezentantów (pole pod danymi).

Beneficjent rzeczywisty

Podaj dane beneficjenta rzeczywistego, czyli osoby fizycznej lub osób fizycznych, które poprzez posiadane uprawnienia mają w sposób faktyczny wpływ na działanie Twojego podmiotu.

W szczególności, beneficjentem rzeczywistym jest/beneficjentami rzeczywistymi są:

  • osoby fizyczne sprawujące kontrolę nad podmiotem, np. zarząd w przypadku organizacji pozarządowych.

Osoba upoważniona (Pełnomocnik)

Podaj dane osoby/osób, które reprezentują Twój podmiot w relacjach z Tpay na podstawie pełnomocnictwa lub prokury. Pamiętaj, że pełnomocnictwo lub prokura muszą zostać wykazane odpowiednim dokumentem lub zostać ujawnione w rejesetrze/ewidencji. Pamiętaj również o dodaniu skanów lub zdjęć dokumentów tożsamości wskazanych reprezentantów (pole pod danymi) oraz skanu lub zdjęcia pełnomocnictwa.

Osoba kontaktowa

Jeżeli chcesz wskazać konkretną osobę uprawnioną do kontaktów z nami wskaż jej dane.

Pamiętaj, że Beneficjantami Rzeczywistymi są wszystkie osoby podane w KRS Twojej organizacji. Każda z nich musi zostać opisana w poprawny sposób. Aby dodać kolejne osoby kliknij „Dodaj nową osobę”

5 – Dane gotowe do weryfikacji

Kolejnym krokiem jest potwierdzenie oświadczenia, że osoba wypełniająca dane do zawarcia umowy ma do tego uprawnienia. Członkowie Zarządu lub osoby upoważnione przez Zarząd takie uprawnienia posiadają.

6 – Weryfikacja rachunku

System Tpay nie odróżnia na tym etapie fundacji czy stowarzyszenia od firmy. Nie przejmuj się tym nazewnictwem. Opłać przelew weryfikacyjny 10zł z konta bankowego Twojej organizacji.

Jeśli chcesz pobrać fakturę za aktywację konta, masz taką mozliwość. Więcej szczegółów tutaj

7 – Przejdź do formularza weryfikacji jeśli zapomniałeś/aś dodać istotnych danych

Jeśli zapomniałeś/aś wpisać istotnej informacji lub wiesz, że popełniłes/aś literówkę jest szansa na poprawę tych danych. Zrób to najszybciej jak to możliwe.

8 – Poczekaj na kontakt od Tpay

Po zaksięgowaniu się przelewu weryfikacyjnego pracownik firmy Tpay będzie z Wami w kontakcie telefonicznym lub/i mailowym. Poczekaj na informacje od firmy Tpay. Jeśli według nich potrzeba dodatkowych dokumentów czy wyjaśnień, uszanuj ich zdanie. To firma Tpay odpowiedzialna jest przed Komisją Nadzoru Finansowego (KNF) za zgodność wszystkich danych.

Jeśli otrzymacie zielone światło od firmy Tpay sprawdźcie tą informację na Waszej stronie internetowej. Przetestujcie mechanizm szybkich wpłat. O komunikatach niepożądanych przeczytaj tutaj

9 – Dwie istotne informacje

Upewni się, że tryb testowy został wyłączony. Dopiero wówczas będziecie mogli realnie zbierać darowizny poprzez swoją stronę www.

Ilość darmowych wypłat w miesiącu środków finansowych (darowizn) jest nieograniczona. Ten komunikat pojawia się automatycznie. Zignoruj go.

10 – Wykorzystaj w pełni współpracę z firmą Tpay

Uruchom płatności PayPal, aby dać większą wygodę oraz możliwości wsparcia Waszej organizacji dla darczyńców

Uruchom płatności kartami płatniczymi – więcej informacji tutaj

Inne w kategorii Z pomocą Tpay: