W Biurze Inicjatyw Społecznych edukujemy i wspieramy mieszkańców, organizacje pozarządowe i samorządy w efektywnej realizacji działań na rzecz rozwoju lokalnego. Dbamy o to, żeby działać profesjonalnie i konsekwentnie. Wierzymy w sens działania na rzecz dobra wspólnego.
Realizujemy trzy programy merytoryczne:
1. ZAANGAŻOWANI MIESZKAŃCY
Zaangażowani mieszkańcy, którzy biorą „sprawy w swoje ręce” to lepiej funkcjonujące wspólnoty.
Dążymy do sytuacji, w której ludzie będą się interesowali sprawami dotyczącymi ogółu mieszkańców. Wspierając grupy nieformalne chcemy pokazywać możliwości, takie jak: współpraca grup z instytucjami, partnerstwa lokalne, konsultacje społeczne, inicjatywa lokalna, czy budżet obywatelski.
2. OBYWATELSKIE ORGANIZACJE
Obywatelskie organizacje są przestrzeniami do twórczej aktywności ludzi i są formalnymi partnerami dla samorządów w realizacji potrzeb społecznych.
Podnoszenie efektów działań organizacji wymaga od grupy zaangażowanej w stowarzyszenie czy fundację szeregu umiejętności i systematycznego podnoszenia kompetencji. Tylko świadome organizacje, znając procedury i potrzeby mieszkańców, mogą być liczącymi się partnerami dla samorządów w realizacji wspólnych zadań.
3. DIALOG I WSPÓŁPRACA
To nasze naczelne zasady, które realizujemy w działaniu na rzecz rozwoju aktywności społecznej i budowania silnego i wiarygodnego sektora pozarządowego w Małopolsce.
Myślimy o organizacjach i aktywności społecznej w szerszym kontekście wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Wymaga to włączenia szerokiej reprezentacji organizacji w dialog i współpracę na rzecz tworzenia lepszego prawa, rozwijanie współpracy z samorządami i biznesem, zmianę postaw społecznych. Współpraca i zaangażowanie prowadzi nas do wspólnych sukcesów!
- Od 2008 roku wsparliśmy 352 grupy inicjatywne, które w przedsięwzięcia lokalne zaangażowały 18 930 osób.
- Z naszych propozycji rozwoju skorzystało ponad 1687 organizacji pozarządowych.
- Z naszym udziałem zostało zorganizowanych 30 procesów konsultacji społecznych służących tworzeniu lepszego prawa w lokalnych samorządach.
- Uczestniczyliśmy w powołaniu Małopolskiej Federacji Pozarządowej.
- Należymy do Sieci Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT działającej na rzecz wzmacniania sektora pozarządowego w Polsce.
- Za swoją społeczną działalność otrzymaliśmy w roku 2014 główną nagrodę w konkursie Marszałka Województwa Małopolskiego „Kryształy Soli” dla najlepszej małopolskiej organizacji pozarządowej w kategorii „Aktywizacja społeczna i obywatelska”.
Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego - możesz nam przekazać 1% swojego podatku.
Rodzaj organizacji: Fundacja / Stowarzyszenie rejestrowe (ma KRS)
Adres:
Kraków 30-503, Krasickiego 18 Ip,
Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych
Serwis fanimani.pl prowadzony jest od 2014 roku przez Fundację FaniMani (OPP). Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w zbieraniu funduszy na ważne cele. Zobacz wszystkie narzędzia FaniMani dla NGO
Potrzebujesz pomocy? Wejdź na fanimani.pl/pomoc