Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS - logotyp/zdjęcie
 

Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS

Głogów 67-200, Galileusza 8/29,
Rodzaj organizacji: Stowarzyszenie / Fundacja

Historia powstania Stowarzyszenia Myśl o utworzeniu lokalnego stowarzyszenia pomagającego zwierzętom na terenie Głogowa i okolic, zakiełkowała w głowach kilku osób równocześnie, a forum jednego z głogowskich portali informacyjnych stało się skrzynką kontaktową tych niespokojnych umysłów. W grudniu 2006 r. zorganizowano pierwsze spotkanie zainteresowanych utworzeniem stowarzyszenia. Wtedy też ... Zobacz więcej

Historia powstania Stowarzyszenia

Myśl o utworzeniu lokalnego stowarzyszenia pomagającego zwierzętom na terenie Głogowa i okolic, zakiełkowała w głowach kilku osób równocześnie, a forum jednego z głogowskich portali informacyjnych stało się skrzynką kontaktową tych niespokojnych umysłów.
W grudniu 2006 r. zorganizowano pierwsze spotkanie zainteresowanych utworzeniem stowarzyszenia. Wtedy też powstała nazwa Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS i ogólny zarys naszej działalności. Na kolejnym spotkaniu powstał regulamin stowarzyszenia zwykłego. Kolejne spotkania to kolejne, nowe osoby chętne do działania na rzecz zwierząt. Bardzo szybko powstało forum internetowe, które stało się naszym wirtualnym miejscem kontaktów, zgłoszeń i wymiany doświadczeń [www.stowarzyszenieamicus.fora.pl].
Po próbie czasu działacze AMICUSa postanowili wystąpić o rejestrację stowarzyszenia w sądzie w celu przekształcenia stowarzyszenia zwykłego w stowarzyszenie posiadające osobowość prawną. Regulamin zamieniono na Statut. Papiery rejestracyjne stowarzyszenia przeszły długą drogę, ginąc i odnajdując się, by w końcu po niemalże 1,5 roku uzyskać w dniu 20 maja 2008 r. naszą rejestrację w KRS pod nr 0000304548.
Następnym etapem było uzyskanie statusu organizacji pożytku publicznego, co udało się osiągnąć 23 grudnia 2008 r.
Po rejestracji nasze małe stowarzyszenie nabrało rumieńców. Powstała strona internetowa www.amicus.glogow.pl , posiadamy własny adres email: ami-cus.glogow@wp.pl oraz telefon: 698 305 889. AMICUS jest organizacją rozpoznawalną w naszym mieście i regionie. Aby zwiększyć zasięg w dotarciu do potencjalnych domów dla naszych zwierząt i poszerzyć grono Przyjaciół prowadzimy również stronę Stowarzyszenia na popularnym portalu – Facebook. Popularność stowarzyszenia oraz akceptacja społeczeństwa tego, czym zajmujemy się na co dzień zaowocowała dużym wpływem środków z odpisu 1% PDOF.
Jednym z głównych celów statutowych naszego Stowarzyszenia jest:
Ścisła współpraca z organami samorządowymi w celu utworzenia na terenie Miasta Głogowa Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt oraz pogotowia dla zwierząt czynnego całą dobę.
Po długich, burzliwych latach udało się, przy dużym poparciu lokalnego społeczeństwa, doprowadzić do utworzenia schroniska dla Bezdomnych Zwierząt błąkających się na terenie naszego miasta.
Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia – teraz nasze wysiłki skierowane są na przekształcenie Azylu w Schronisko AMICUS. Od marca 2013 r. trwają prace przygotowawcze pod realizację tego ogromnego przedsięwzięcia. W uruchomionym przez nas schronisku będzie również funkcjonowało całodobowe pogotowie dla zwierząt.

Dołącz do 119 osób wspierających Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS przy okazji zakupów on-line

Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUSGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS

Korzystaj z oferty 1072 sklepów internetowych i pomagaj bezpłatnie przy okazji zakupów!

 • Pyszne PL
 • Tripadvisor
 • Douglas
 • CCC
 • ZooPlus PL
 • KFC Dostawa
 • Booking.com
 • Sephora PL
 • Smyk.com
 • Zalando Lounge PL
 • Castorama
 • RTV EURO AGD

Jak to działa?

 • Zakupy on-line?
  Planujesz zakupy w Internecie?
 • Wejdź przez przez FaniMani
  Wejdź na stronę sklepu przez FaniMani
 • Płacisz tyle co zwykle
  Kupujesz jak zwykle i płacisz tyle co zwykle
 • Średnio 2,5% wartości Twoich zakupów trafi do Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
 • Wystarczy, że zainstalujesz Przypominajkę, a przed zakupami przypomnimy o aktywacji darowizny
 • Na stronie sklepu internetowego zobaczysz komunikat "Aktywuj darowiznę"
 • Po aktywacji darowizny robisz zakupy jak zwykle i płacisz tyle co zawsze
 • Przypominajka FaniMani jest bezpieczna, darmowa i wolna od reklam
Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS - logotyp/zdjęcie

Wspieraj nas przy okazji zakupów.

Wspieram

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga organizacjom społecznym w zbieraniu funduszy na ważne cele.

Potrzebujesz pomocy? Wejdź na pomoc.fanimani.pl

×
Aplikacja Mobilna
FaniMani.pl
Zainstaluj