Fundacja "Mielnica" - logotyp/zdjęcie
 

Fundacja "Mielnica"

Konin 62-504, Szpitalna 43,
Rodzaj organizacji: Stowarzyszenie / Fundacja

Fundacja MIELNICA powstała dnia 16 sierpnia 1988 roku z inicjatywy i założyciela Dr Piotra Janaszka (zm. w 1998r.) i Andrzeja Obalskiego - fundatorów. Fundacja Mielnica jest organizacją pozarządową posiadającą status organizacji pożytku publicznego, jedną z pierwszych Fundacji w Polsce, która powstała w celu niesienia kompleksowej pomocy osobom niepełnosprawnym. Celem Fundacji jest wszechstr ... Zobacz więcej

Fundacja MIELNICA powstała dnia 16 sierpnia 1988 roku z inicjatywy i założyciela Dr Piotra Janaszka (zm. w 1998r.) i Andrzeja Obalskiego - fundatorów.

Fundacja Mielnica jest organizacją pozarządową posiadającą status organizacji pożytku publicznego, jedną z pierwszych Fundacji w Polsce, która powstała w celu niesienia kompleksowej pomocy osobom niepełnosprawnym.

Celem Fundacji jest wszechstronna działalność na rzecz propagowania idei rehabilitacji dzieci i młodzieży oraz dorosłych, promocja i realizacja różnych form kompleksowej rehabilitacji (społecznej, zawodowej i medycznej).

Fundacja Mielnica stwarza osobom niepełnosprawnym możliwość kształcenia, rozwijania własnych zainteresowań, rehabilitacji, wypoczynku, sportu i turystyki, uzyskania pracy i radzenia sobie w codziennych sytuacjach. Podejmuje też różne działania, których celem jest kształtowanie właściwych postaw wobec osób niepełnosprawnych w naszym społeczeństwie.

Podstawowe formy działalności:

 Warsztat Terapii Zajęciowej w Koninie powstał w 1993 roku i był jednym z pierwszych w Polsce. Otacza opieką 50 osób niepełnosprawnych z terenu Konina. Zajęcia odbywają się w pracowniach: informatyki i podstaw reklamy, krawieckiej, integracyjnej pracowni artystycznej, technicznej, ekologicznej, rewalidacyjnej, gospodarstwa domowego i ogrodniczej.

 Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielnicy Dużej, gm. Skulsk powstał w 1997 roku. Przyjmuje każdego dnia 30 osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich. Działa na tej samej zasadzie, jak WTZ w Koninie. Uruchomiony został w 1997 roku. Zajęcia odbywają się w pracowniach: artystycznej, gospodarstwa domowego, komputerowej, ogrodniczej, technicznej i umiejętności społecznych.

 Środowiskowy Dom Samopomocy im. Doktora Piotra Janaszka rozpoczął działalność we wrześniu 1999 roku w Koninie. W zajęciach uczestniczy 35 osób z terenu powiatu i miasta, które są przygotowywane do uczestnictwa w życiu społecznym. Oprócz terapii w poszczególnych pracowniach (techniczna, krawiecko-ogrodnicza, artystyczna i gospodarstwa domowego), zajęcia prowadzi pedagog, logopeda, fizjoterapeuta oraz prowadzone są zajęcia informatyczne.

 Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczy w Ignacewie gm. Skulsk rozpoczął działalność we wrześniu 2014 roku. Aktualnie jest w trakcie organizacji swojej działalności.

 Zakład Pracy Chronionej Fundacji Mielnica w Koninie powstał w 1992 roku w Koninie. Zatrudnia 40 osób niepełnosprawnych, cała załoga liczy 41 osoby. Zakład produkuje odzież roboczą wysokiej jakości, którą sprzedaje na terenie całego kraju.

 Ośrodek Rehabilitacji Fundacji Mielnica - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej powstał w marcu 1999 roku - z działem fizjoterapii i poradnią dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.

 Ośrodek Szkolenia Instruktorów Terapii Zajęciowej powstał w 1994 roku. Kursy prowadzone są na dwóch poziomach: podstawowym, doskonalącym. Absolwentami Ośrodka jest ponad 600 terapeutów z całej Polski.

 Gospodarstwo Agroturystyczno-Pomocnicze Fundacji Mielnica zostało uruchomione w 2003 roku. Posiada bazę noclegową dla 25 osób, w której organizowane są m.in.: biwaki oraz spotkania.

 Klub Środowiskowy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej nieobjętych żadną zorganizowaną formą opieki, zajęcia w Klubie prowadzone są popołudniami przez terapeutów zajęciowych, pedagoga, psychologa. Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 Biwak dla rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi organizowany jest cyklicznie w wakacje. Biwak jest jedyną formą wypoczynku dla przebywających na nim mam lub ojców z dziećmi, ale nie tylko. Biwak trwa tydzień, podczas którego są prowadzone dla dzieci zajęcia rehabilitacyjne, hipoterapia, a dla rodziców spotkania seminaryjne z różnymi specjalistami (psycholog, pracownik socjalny, logopeda, rehabilitant, terapeuta zajęciowy itp.). Biwak odbywa się w Gospodarstwie Agroturystyczno-Pomocniczym Fundacji Mielnica w Mielnicy Dużej.

 Spotkania artystyczne i sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej odbywają się cyklicznie w wakacje. Turnusy trwają 1 tydzień. Uczestniczy w nich dzieci i młodzież niepełnosprawna oraz niepełnosprawni artyści. Zajęcia artystyczne są prowadzone przez studentów i terapeutów, a sportowe przez przeszkolonych wolontariuszy. Ważnym elementem naszych spotkań jest zawsze integracja środowisk sprawnych i niepełnosprawnych. Spotkania odbywają się w Gospodarstwie Agroturystyczno-Pomocniczym Fundacji Mielnica w Mielnicy Dużej.

 Ogólnopolska Olimpiada Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janaszka Abilimpiada - impreza mająca na celu docenienie pracy i wyeksponowanie umiejętności zawodowych osób niepełnosprawnych, a także stworzenie możliwości rywalizacji osobom niepełnosprawnym.

 Organizacja turnusów rehabilitacyjnych.

Dołącz do 3 osób wspierających Fundacja "Mielnica" przy okazji zakupów on-line

Korzystaj z oferty 1111 sklepów internetowych i pomagaj bezpłatnie przy okazji zakupów!

 • Pyszne PL
 • Tripadvisor
 • Douglas
 • eobuwie.pl
 • ZooPlus PL
 • KFC Dostawa
 • Booking.com
 • Sephora PL
 • Smyk.com
 • Zalando Lounge PL
 • RTV EURO AGD
 • Wittchen

Jak to działa?

 • Zakupy on-line?
  Planujesz zakupy w Internecie?
 • Wejdź przez przez FaniMani
  Wejdź na stronę sklepu przez FaniMani
 • Płacisz tyle co zwykle
  Kupujesz jak zwykle i płacisz tyle co zwykle
 • Średnio 2,5% wartości Twoich zakupów trafi do Fundacja "Mielnica"
 • Wystarczy, że zainstalujesz Przypominajkę, a przed zakupami przypomnimy o aktywacji darowizny
 • Na stronie sklepu internetowego zobaczysz komunikat "Aktywuj darowiznę"
 • Po aktywacji darowizny robisz zakupy jak zwykle i płacisz tyle co zawsze
 • Przypominajka FaniMani jest bezpieczna, darmowa i wolna od reklam
Fundacja "Mielnica" - logotyp/zdjęcie

Wspieraj nas przy okazji zakupów.

Wspieram

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga organizacjom społecznym w zbieraniu funduszy na ważne cele.

Potrzebujesz pomocy? Wejdź na pomoc.fanimani.pl

×
Aplikacja Mobilna
FaniMani.pl
Zainstaluj