Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza"

Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani.

 • Serduszko Część wartości Twoich zakupów trafia do nas.
 • Metka cenowa z sercem To nic nie kosztuje, robisz zakupy tak jak zwykle.
Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza" - logotyp/zdjęcie

Jak to działa?

 • Zakupy on-line?
  Planujesz zakupy w Internecie?
 • Wejdź przez przez FaniMani
  Wejdź na stronę sklepu przez FaniMani
 • Płacisz tyle co zwykle
  Kupujesz jak zwykle i płacisz tyle co zwykle
 • Otrzymujemy darowiznę średnio 2,5% od wartości Twoich zakupów

Korzystaj z oferty ponad 1030 sklepów internetowych i wspieraj naszą działalność:

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza"

Warszawa 02-321, Kopińska 6/10,
Rodzaj organizacji: Stowarzyszenie / Fundacja

tecza@idn.org.plikonka Facebook Profil Facebook

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Tęcza powstało w 1992 roku z inicjatywy rodziców dzieci niepełnosprawnych: niewidomych i słabowidzących oraz tych z niepełnosprawnością sprzężoną, mających, oprócz problemów wzrokowych, również inne dodatkowe niepełnosprawności - ruchową, intelektualną oraz współistniejące schorzenia neurologiczne (padaczka, mózgowe porażenie dziecięce, zespoły genetyczne, autyzm i całościowe zaburzenia rozwoju).
Prowadzimy w Warszawie trzy placówki:
- Poradnię Wczesnej Interwencji dla małych dzieci niewidomych i słabowidzących (ul. Nowolipie 13/15), w której diagnozowane są problemy wzrokowe i rozwojowe dziecka, prowadzone są zajęcia terapeutyczne oraz - równolegle - wsparcie i edukacja rodziców. Poradnia obejmuje różnymi formami wsparcia 130 rodzin w skali roku.
- Ośrodek dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących ze Sprzężoną Niepełnosprawnością (ul. Kopińska 6/10) - przedszkole specjalne; edukacja dzieci w wieku szkolnym; rehabilitacja i opieka medyczna. W ośrodku codzienną edukacją, terapią i rehabilitacją obejmujemy 45 dzieci.
- Ośrodek dla Dorosłych Osób Niewidomych i Słabowidzących ze Sprzężoną Niepełnosprawnością (ul. Leonarda 12) - wsparcie osób dorosłych; rehabilitacja, terapia. W ośrodku codzienną edukacją, terapią i rehabilitacją obejmujemy 46 osób z niepełnosprawnością wzrokową i dodatkowymi schorzeniami neurologicznymi. W ośrodku działa pracownia ceramiczna, w której niepełnosprawni artyści wspierani przez profesjonalistów, tworzą unikalne dzieła sztuki. Można je obejrzeć na stronie www.ceramika.tecza.org
Łącznie stałymi formami wsparcia obejmujemy 230 rodzin w skali roku.
Tęcza specjalizuje się we wczesnej diagnostyce problemów wzrokowych małego dziecka (doświadczony okulista, najnowsze testy diagnostyczne) i terapii prowadzonej również w warunkach domowych. Ważnym celem jest psychologiczne wsparcie dla rodzin, ich edukacja i włączanie jako partnerów do procesu rehabilitacji na wszystkich etapach życia dziecka.
Wypracowany przez Tęczę kompleksowy system pomocy obejmuje równolegle wsparcie dla dziecka i jego rodziny, począwszy pd najwcześniejszych miesięcy życia dziecka poprzez edukację przedszkolną i szkolną aż do dorosłości, często przez całe życie osoby niepełnosprawnej.
Stowarzyszenie poszukuje środków na wsparcie dla kontynuowania systematycznej pomocy dla osób dorosłych oraz lobbuje na rzecz zmian systemowych dotyczących kontynuacji rehabilitacji i edukacji dla tej grupy osób.

Udostępnij i pomagaj nam zbierać:

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza" - logotyp/zdjęcie

Wspieraj nas przy okazji zakupów.

Wspieraj nas

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga w zbieraniu funduszy na różne ważne cele. Wiecej o FaniMani

Jesteśmy tutaj dla Ciebie. Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj na pomoc.fanimani.pl albo skontaktuj się z nami – wyślij e-mail na info@fanimani.pl