Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie - logotyp/zdjęcie
 

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie

Głogoczów 32-444, Głogoczów 406,
Rodzaj organizacji: Stowarzyszenie / Fundacja

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie powstało w 2011 roku na bazie działającego od lat 50 XX wieku Koła Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie. Obecnie SGW w Głogoczowie liczy 31 członkiń. Od roku 2012 Stowarzyszenie zrealizowało trzy duże projekty wzmacniające potencjał społeczno-ekonomiczny Głogoczowa: „Ludowa moda – Gospodynie i Przedszkolaki kultywują lokalne zwyczaje”, „Aktywny Głogoczów ... Zobacz więcej

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie powstało w 2011 roku na bazie działającego od lat 50 XX wieku Koła Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie. Obecnie SGW w Głogoczowie liczy 31 członkiń. Od roku 2012 Stowarzyszenie zrealizowało trzy duże projekty wzmacniające potencjał społeczno-ekonomiczny Głogoczowa: „Ludowa moda – Gospodynie i Przedszkolaki kultywują lokalne zwyczaje”, „Aktywny Głogoczów-partnerstwo trójsektorowe na rzecz rozwoju przedsiębiorczości społecznej” oraz „Głogoczów –wieś jak Dzwon. Rozwój partnerstwa na rzecz budowania miejscowości tematycznej”. Stowarzyszenie jest pomysłodawcą i koordynatorem prac związanych z tworzeniem miejscowości tematycznej „Głogoczów-wieś jak Dzwon”, a także partnerstwa trójsektorowego wokół w/w tematu. Stowarzyszenie jest także inicjatorem stworzonej w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie "Galerii Dzwonnica".
Działania Stowarzyszenia charakteryzuje duża otwartość i chęć wzmacniania współpracy, jednoczenia lokalnych środowisk. Realizowane przez Stowarzyszenie projekty skierowane są nie tylko do członkiń Stowarzyszenia, ale zawsze wspierają rozwój całej lokalnej społeczności poprzez np. warsztaty służące wypracowaniu wspólnej strategii działania i określeniu priorytetów działania dla całej miejscowości. Zainicjowane przez Stowarzyszenie powstanie miejscowości tematycznej “Głogoczów-wieś jak Dzwon” jest działaniem innowacyjnym, dającym całej społeczności Głogoczowa możliwość wszechstronnego rozwoju zgodnego z lokalną tożsamością. Stowarzyszenie przy realizacji projektów stara się zawsze wspierać swoich lokalnych partnerów, tak aby wzmocnić także ich potencjał.
Ponadto, SGW w Głogoczowie ramach swojej działalności statutowej: kultywuje lokalne tradycje poprzez organizację zapustów i kiermaszów świątecznych, bierze aktywny udział w uroczystościach kościelnych, angażuje się w pomoc lokalnym instytucjom np. poprzez występy na scenie Wiejskiego Domu Kultury, czy pomoc organizacyjną przy lokalnych wydarzeniach, bierze także udział w różnorakich działaniach promujących lokalne tradycje, np. w roku 2014 przepisy kulinarne członkiń Stowarzyszenia pojawiały się co miesiąc w Gazecie Krakowskiej w dodatku „Małopolanie Gotują”. Stowarzyszenie w ramach jednego z projektów wydało m.in. ksiązkę kucharską z przepisami na świąteczne potrawy.

W roku 2014 Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie otrzymało z rąk ministra pracy i polityki społecznej, Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz marszałka Województwa Małopolskiego, Marka Sowy wyróżnienie w konkursie o nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego "Kryształy Soli" w kategorii „AKTYWIZACJA SPOŁECZNA I OBYWATELSKA” za unikalne połączenie działań na rzecz propagowania kultury ludowej, pielęgnowanie tradycji regionalnej, integracji i aktywizacji społeczności lokalnej oraz kreowania i promocji przedsiębiorczych postaw.

Pozyskane fundusze Stowarzyszenie przeznaczy na realizację celów statutowych, w tym m.in. na wkład własny do projektów realizowanych przy dofinansowaniu środków zewnętrznych, ale także na zakup brakujących elementów stroju ludowego i sprzętu kuchennego pomocnego przy występach na konkursach kulinarnych (m.in. termosów)

Dołącz do 8 osób wspierających Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie przy okazji zakupów on-line

Korzystaj z oferty 1111 sklepów internetowych i pomagaj bezpłatnie przy okazji zakupów!

 • Pyszne PL
 • Tripadvisor
 • Douglas
 • eobuwie.pl
 • ZooPlus PL
 • KFC Dostawa
 • Booking.com
 • Sephora PL
 • Smyk.com
 • Zalando Lounge PL
 • RTV EURO AGD
 • Wittchen

Jak to działa?

 • Zakupy on-line?
  Planujesz zakupy w Internecie?
 • Wejdź przez przez FaniMani
  Wejdź na stronę sklepu przez FaniMani
 • Płacisz tyle co zwykle
  Kupujesz jak zwykle i płacisz tyle co zwykle
 • Średnio 2,5% wartości Twoich zakupów trafi do Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie
 • Wystarczy, że zainstalujesz Przypominajkę, a przed zakupami przypomnimy o aktywacji darowizny
 • Na stronie sklepu internetowego zobaczysz komunikat "Aktywuj darowiznę"
 • Po aktywacji darowizny robisz zakupy jak zwykle i płacisz tyle co zawsze
 • Przypominajka FaniMani jest bezpieczna, darmowa i wolna od reklam
Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie - logotyp/zdjęcie

Wspieraj nas przy okazji zakupów.

Wspieram

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga organizacjom społecznym w zbieraniu funduszy na ważne cele.

Potrzebujesz pomocy? Wejdź na pomoc.fanimani.pl

×
Aplikacja Mobilna
FaniMani.pl
Zainstaluj