SALTROM Salezjański Ruch Troski o Młodzież

Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani.

 • Serduszko Część wartości Twoich zakupów trafia do nas.
 • Metka cenowa z sercem To nic nie kosztuje, robisz zakupy tak jak zwykle.
SALTROM Salezjański Ruch Troski o Młodzież - logotyp/zdjęcie

Jak to działa?

 • Zakupy on-line?
  Planujesz zakupy w Internecie?
 • Wejdź przez przez FaniMani
  Wejdź na stronę sklepu przez FaniMani
 • Płacisz tyle co zwykle
  Kupujesz jak zwykle i płacisz tyle co zwykle
 • Otrzymujemy darowiznę średnio 2,5% od wartości Twoich zakupów

Korzystaj z oferty ponad 1030 sklepów internetowych i wspieraj naszą działalność:

 • Pyszne PL
 • Tripadvisor
 • Douglas
 • Frisco
 • ZooPlus PL
 • KFC Dostawa
 • Booking.com
 • Sephora PL
 • Smyk.com
 • 5.10.15.
 • Castorama
 • RTV EURO AGD

SALTROM Salezjański Ruch Troski o Młodzież

Kraków 30-305, Różana 5,
Rodzaj organizacji: Stowarzyszenie / Fundacja

www.saltrom.krakow.plikonka Facebook Profil Facebook

SALTROM czyli Salezjański Ruch Troski o Młodzież jest stowarzyszeniem prowadzonym przez pedagogów, wychowawców, Salezjanów i wolontariuszy. Naszym celem jest praca z dziećmi i młodzieżą. Prowadzimy działalność: wychowawczą, profilaktyczną i edukacyjną.
Misja:
Wychowujemy młodych ludzi do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Wspieramy ich w odkrywaniu i realizowaniu własnych pasji dla dobra innych. Pomagamy dzieciom i młodzieży aktywnie i twórczo spędzać czas wolny w oparciu o system wychowawczy ks. Jana Bosko. Współtworzymy środowisko sprzyjające integralnemu rozwojowi naszych podopiecznych i ich rodzin.
Prowadzona przez Stowarzyszenie działalność:
- „Świat Dziecka” – świetlica dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Realizowane w niej zajęcia wspomagają całościowy rozwój dziecka. Odbywają się od poniedziałku do piątku, okazjonalnie w weekendy.
- „Oratorium Przy Różanej 5” – świetlica dla młodzieży w wieku od 14 do 19 lat. W ramach „Oratorium” młodzież uczestniczy w zorganizowanych zajęciach. Oratorium to miejsce twórczego spędzenia wolnego czasu, rozwoju intelektualnego, fizycznego i duchowego.
- „Korepetycje za jeden uśmiech” – inicjatywa wspierająca uczniów, którzy mają trudności w nauce i chcą poszerzyć swoje zasoby wiedzy. Z korepetycji korzystają uczniowie kierowani przez pedagogów, wychowawców, kuratorów oraz rodziców.
- „Yacht Club Saltrom” - propozycja wychowawcza Saltromu, która ma na celu kształtowanie charakterów, promocję aktywnego stylu życia w harmonii z naturą. Organizowane są spotkania żeglarskie, szkolenia, rejsy śródlądowe i morskie oraz wakacje „pod żaglami”.
- Bezpłatna poradnia pedagogiczno psychologiczna – inicjatywa otaczająca opieką podopiecznych Saltromu. Otwarta dla każdego, kto potrzebuje pomocy. Doświadczenia Saltromu pokazują konieczność udzielania porad i możliwość stałego kontaktu ze specjalistą.
- Wypoczynek dla dzieci i młodzieży – to liczne propozycje dla dzieci i młodzieży do przeżywania wolnego czasu w duchu św. Jana Bosko. Organizowane są kolonie nad morzem i w górach, obozy sportowe, narciarskie, żeglarskie oraz półkolonie. Rocznie wypoczywa z nami ponad 1000 osób.
- „Saltrom Gospel Choir” – jest dziełem powołanym z potrzeby serca. W swej otwartości na innych zaprasza do udziału we wspólnym kreowaniu muzyki chrześcijańskiej.
- „Wolontariat po godzinach” - wolontariusze w Saltromie działają jako: wychowawcy w świetlicach i na koloniach, korepetytorzy, żeglarze oraz realizatorzy własnych pomysłów. Wolontariusze uczestniczą w szkoleniach, wyjazdach integracyjnych. Podejmowane przez nich działania są często pierwszym doświadczeniem zawodowym.
- Kursy i szkolenia – stowarzyszenie posiada zezwolenia na organizowanie kursów i szkoleń dla wychowawców, kierowników kolonii oraz żeglarzy jachtowych, dzięki którym szkoli kadrę do całorocznej pracy oraz podwyższa kwalifikacje naszych wolontariuszy.
- Dożywianie – w ramach dożywiania podopiecznym naszych świetlic zapewnia się codzienny ciepły posiłek i podwieczorek. Przygotowuje się paczki żywnościowe. Ponad to pomoc skierowana jest do rodzin potrzebujących oraz ludzi samotnych, bezrobotnych, a nawet bezdomnych – rocznie wydajemy około 30 ton żywności.

Pomóż nam pomagać – przekaż 1% swojego podatku
KRS 0000128589

Udostępnij i pomagaj nam zbierać:

SALTROM Salezjański Ruch Troski o Młodzież - logotyp/zdjęcie

Wspieraj nas przy okazji zakupów.

Wspieraj nas

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga w zbieraniu funduszy na różne ważne cele. Wiecej o FaniMani

Potrzebujesz pomocy? Wejdź na pomoc.fanimani.pl