Fundacja Normalne Miasto - Fenomen - logotyp/zdjęcie
 

Fundacja Normalne Miasto - Fenomen

Łódź 90-301, Wigury 12a,
Rodzaj organizacji: Stowarzyszenie / Fundacja

O FUNDACJI Łódzka Fundacja Normalne Miasto - Fenomen została powołana do życia 13 marca 2009 r. przez znanego łódzkiego społecznika Wiesława Kaczmarka. Jej trzon stanowią aktywiści, którzy poznali się za pośrednictwem internetu i których połączyło zamiłowanie do rodzinnego miasta. Większość osób zaangażowanych w działania Fundacji wcześniej, na własną rękę, próbowała stawiać czoła problemom jaki ... Zobacz więcej

O FUNDACJI
Łódzka Fundacja Normalne Miasto - Fenomen została powołana do życia 13 marca 2009 r. przez znanego łódzkiego społecznika Wiesława Kaczmarka. Jej trzon stanowią aktywiści, którzy poznali się za pośrednictwem internetu i których połączyło zamiłowanie do rodzinnego miasta.
Większość osób zaangażowanych w działania Fundacji wcześniej, na własną rękę, próbowała stawiać czoła problemom jakie napotykali na swojej drodze. Podejmowali różnorodne działania - oficjalnie i nieoficjalne, aby móc żyć w normalnym mieście. Niektórzy poznali się dzięki działalności forum Gazety Wyborczej, inni poprzez akcje Grupy Pewnych Osób, prowadzone blogi i fotoblogi.
W toku spotkań i rozmów ustaliliśmy, że chcemy tego samego. Normalnego Miasta.
Wierzymy głęboko w sens działań oddolnych, niesformalizowanych, "ad hoc" ale także dostrzegamy możliwości tkwiące w posiadaniu osobowości prawnej, działaniu projektowym i budowaniu długofalowych programów. W swoich inicjatywach staramy się łączyć najlepsze elementy obu podejść.
Fundacja Fenomen to dynamiczny, uczący się i ambitny kolektyw. Zbiór ludzi z pasją, ludzi spośród których każdy ma unikatowe cechy stanowiące o sile naszej organizacji.

MISJA FUNDACJI
Fundacja Fenomen składa się z obywateli kochających swoje miasto – Łódź. Przede wszystkim widzimy w nim ogromny potencjał, który według nas nie jest w pełni wykorzystany. Staramy się to aktywnie zmieniać. Łączy nas wiara, że swoją pracą przyczynimy się do stworzenia takiego miasta, z którego wszyscy będziemy dumni. Miasta atrakcyjnego, zadbanego, niebanalnego, w którym wszelkie istotne decyzje podejmowane są wraz z zaangażowanymi mieszkańcami. Miasta, które jest prawdziwą Ziemią Obiecaną dla swych obywateli i dla wszystkich przybywających do niej gości.
CELE FUNDACJI
Celem Fundacji Fenomen zgodnie z jej statutem jest przyczynianie się do społecznego, ekonomicznego, gospodarczego i kulturalnego rozwoju Łodzi i regionu łódzkiego, w szczególności poprzez:
tworzenie oraz wspieranie programów społecznych i gospodarczych oraz innych działań i inicjatyw zakładających rozwój Łodzi oraz regionu łódzkiego a także podnoszenia jakości życia w nim;
wspieranie wszechstronnego rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, w tym wpieranie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych, promocji i organizacji wolontariatu
wspieranie rozwoju kultury i pielęgnacji dziedzictwa kulturowego regionu;
wspieranie ochrony środowiska i rozwoju zrównoważonego transportu;
wspieranie promocji Łodzi i regionu łódzkiego;
wspieranie rozwoju turystyki oraz wypoczynku, w tym dzieci i młodzieży,
wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu
wspieranie nauki, edukacji, oświaty i wychowania
Postawiliśmy sobie za cel obudzenie w ludziach świadomości, że są podmiotami a nie przedmiotami władzy, że ich obowiązkiem oraz szansą na lepsze życie jest interesować się sprawami publicznymi, problemami sąsiedztwa, osiedla, dzielnicy i miasta. Chcemy, by łodzianie uwierzyli, że mogą mieć realny wpływ na decyzje podejmowane przez lokalne władze; że zmiana na lepsze jest możliwa.
Długofalowym celem naszej działalności jest zbudowanie silnego, nowoczesnego społeczeństwa łodzian, którzy świadomi są wyjątkowości miasta, w którym żyją. Społeczeństwa prawdziwie obywatelskiego, czującego związek ze swoim miejscem zamieszkania i biorącego na siebie odpowiedzialność za jego kształt.
Wbrew obecnym w Polsce trendom, lekceważącym unikalność naszego miasta i wielu niepochlebnym stereotypom na jego temat, podkreślamy wyjątkowość Łodzi jako miejsca stworzonego przez różne narody. Szczególnie zależy nam na budowaniu mostów między łodzianami i historią ich małej ojczyzny opartą o wysiłek m.in.: Żydów i Niemców – nacji, których przedstawiciele poświęcili swoje życie stworzeniu tego niecodziennego miasta.
Chcemy działać na rzecz rozwoju miasta, poprawy warunków życia jego mieszkańców.
Jesteśmy otwarci na współpracę z osobami i organizacjami podzielającymi nasze marzenia o Łodzi.

Dołącz do 35 osób wspierających Fundacja Normalne Miasto - Fenomen przy okazji zakupów on-line

Fundacja Normalne Miasto - FenomenFundacja Normalne Miasto - FenomenFundacja Normalne Miasto - FenomenFundacja Normalne Miasto - FenomenFundacja Normalne Miasto - FenomenFundacja Normalne Miasto - FenomenFundacja Normalne Miasto - FenomenFundacja Normalne Miasto - FenomenFundacja Normalne Miasto - FenomenFundacja Normalne Miasto - FenomenFundacja Normalne Miasto - FenomenFundacja Normalne Miasto - Fenomen

Korzystaj z oferty 1072 sklepów internetowych i pomagaj bezpłatnie przy okazji zakupów!

Zebrane środki przeznaczymy na:

 • działania statutowe fundacji
 • opłatę serwerów na których działają nasze strony
 • przygotowywanie materiałów informacyjnych dotyczących naszych akcji
 • Pyszne PL
 • Tripadvisor
 • Douglas
 • CCC
 • ZooPlus PL
 • KFC Dostawa
 • Booking.com
 • Sephora PL
 • Smyk.com
 • Zalando Lounge PL
 • Castorama
 • RTV EURO AGD

Jak to działa?

 • Zakupy on-line?
  Planujesz zakupy w Internecie?
 • Wejdź przez przez FaniMani
  Wejdź na stronę sklepu przez FaniMani
 • Płacisz tyle co zwykle
  Kupujesz jak zwykle i płacisz tyle co zwykle
 • Średnio 2,5% wartości Twoich zakupów trafi do Fundacja Normalne Miasto - Fenomen
 • Wystarczy, że zainstalujesz Przypominajkę, a przed zakupami przypomnimy o aktywacji darowizny
 • Na stronie sklepu internetowego zobaczysz komunikat "Aktywuj darowiznę"
 • Po aktywacji darowizny robisz zakupy jak zwykle i płacisz tyle co zawsze
 • Przypominajka FaniMani jest bezpieczna, darmowa i wolna od reklam
Fundacja Normalne Miasto - Fenomen - logotyp/zdjęcie

Wspieraj nas przy okazji zakupów.

Wspieram

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga organizacjom społecznym w zbieraniu funduszy na ważne cele.

Potrzebujesz pomocy? Wejdź na pomoc.fanimani.pl

×
Aplikacja Mobilna
FaniMani.pl
Zainstaluj