Aktualności

Blog to jedna z szans na dotarcie do większej liczby odbiorców i na zainteresowanie ich działalnością organizacji czy rozpropagowanie inicjatywy społecznej. Przyjrzeliśmy się bliżej działaniom organizacji non-profit w internecie i stworzyliśmy listę blogów, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie. Pod uwagę braliśmy częstotliwość wpisów, ich tematykę oraz atrakcyjność przekazu.

1. Blog Fundacji VIVA!

Fundacja Viva

Fundacja konsekwentnie realizuje swoje cele i założenia. Na blogu fundacji znajdziecie informacje o masowych hodowlach, historie uratowanych zwierząt, ciekawostki o zwierzętach czy wegetarianizmie, a także przepisy na wegańskie potrawy i wiele innych. Urozmaicone treści sprawiają, że blog jest przyjemny w odbiorze – jednocześnie informuje, edukuje i bawi. Blog znajdziecie pod adresem: http://www.blog.viva.org.pl/.

2. Królikowe perypetie

Azyl dla Królików

Blog prowadzony przez osoby związane z Fundacją Azyl dla Królików to miejsce, w którym poznacie historie puchatych podopiecznych, znajdziecie informacje dotyczące ich adopcji, a także aktualności z życia fundacji. Wszystko to okraszone jest zdjęciami sympatycznych królików – aż chce się klikać, czytać, oglądać i… adoptować! Zobaczcie sami: http://www.azyl.vot.pl/.

3. Biegiem po pomoc!

Poland Business Run

Blog prowadzony przez Fundację Poza Horyzonty, skupia się przede wszystkim na bieganiu, związanymi z tym aktywnościami oraz na diecie biegacza. Fundacja od 2012 roku organizuje charytatywną imprezę sportową – Poland Business Run, której celem jest pomoc podopiecznym fundacji.

Na blogu znajdziemy treści promujące zdrowy i aktywny tryb życia, podpowiadające jak ćwiczyć i wziącć się za siebie. Nie brakuje też wpisów motywacyjnych, a nawet informacji o zdrowej diecie. Po więcej zapraszamy na http://polandbusinessrun.pl/pl/blog.

4. W zdrowym ciele zdrowy duch

trenuje-pomagam

Pozostajemy jeszcze w sportowym klimacie i tym razem odwiedzamy bloga Fundacji Trenuję-Pomagam. Tu również znajdziecie informacje na temat zdrowego i aktywnego stylu życia, fizjoterapii, dowiecie się jak być fit oraz jak zmotywować się do działania. Nie brakuje też relacji z akcji prowadzonych przez fundację. Blog znajdziecie tu: http://trenujepomagam.pl/wpisy/.

5. Vlog Jurka Owsiaka

kreciola-tv

Chyba nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby zakręconej postaci, jaką jest Jerzy Owsiak. Warto więc przyjrzeć się bliżej jego zakręconemu blogowi (a właściwie vlogowi), na którym umieszczane są krótkie filmy z jego udziałem. Czeka tam na was masa informacji i aktualności z życia fundacji WOŚP, a także dowiecie się co nieco o życiu prywatnym czy ulubionych książkach. To wszystko podane jest w lekkiej i przyjemnej formie. Vlog Jurka znajdziecie pod adresem: http://kreciola.tv/channel/blog/newest.

6. Prawa zwierząt i promocja weganizmu

Otwarte Klatki

Stowarzyszenie Otwarte Klatki postawiło na edukację w zakresie praw zwierząt, publikowanie informacji o diecie roślinnej oraz na przedstawianiu ciekawych akcji i miejsc związanych z ochroną i pomocą zwierzętom. Znajdziecie tu również wiele informacji o fermach przemysłowych czy zmianach systemowych, związanych z pozytywną postawą wobec zwierząt. Więcej zobaczycie na http://www.otwarteklatki.pl/blog/.

7. Zaangażowanie obywatelskie pod kontrolą

fundacja-epanstwo

Fundacja ePaństwo skutecznie edukuje Polaków w zakresie dostępu do informacji oraz danych publicznych. Swobodnie poruszając się w świecie nowych technologii, monitoruje też działania polityków czy organizacji w internecie. Masa cennej wiedzy, niezbędnej do rozwoju demokracji: http://epf.org.pl/pl/blog/.

8. Wszystko o designie

prask-design

Fundacja Prask Design, wspierająca młodych projektantów, w swoich wpisach prezentuje sylwetki osób aktywnych w branży, informacje ze świata designu i projektowania. Znajdziemy też ciekawostki o kolorach, a nawet informacje ze świata psychologii. Więcej: http://fundacjapraskdesign.pl/.

9. Poradnik dla współczesnych rodziców

rodzice-przyszłości

Fundacja Rodzice Przyszłości prowadzona jest przez rodziców i opiekunów, zatem treści na blogu podparte są doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami, zdobywanymi na co dzień. Na blogu dzielą się radami jak wychować mądre i zdrowe dziecko oraz jak stworzyć szczęśliwą rodzinę. Przyszli rodzice i dziadkowie również znajdą tu coś dla siebie. Zerknijcie: http://blog.rodziceprzyszlosci.pl/.

10. Otwarte NGO

centrum-cyfrowe

Centrum Cyfrowe, będące częścią Fundacji Projekt: Polska prowadzi działania na rzecz zmiany społecznej i zwiększenia zaangażowania obywatelskiego. Na blogu umieszcza raporty z prowadzonych badań, informacje o prowadzonych akcjach i projektach, przegląd linków o prawie autorskim czy informacje o dostępie do otwartych zasobów. Po więcej informacji zapraszamy na http://centrumcyfrowe.pl/blog/.

11. Z życia Chałubińszczaków

chałubińszczaki

Fundacja Chałubińszczaków, do której należą przede wszystkim absolwenci “Chałubińszczaka”, czyli liceum o ponad stuletniej tradycji, wspiera kolejne pokolenia uczniów tej szkoły. Na blogu znajdziemy informacje z życia szkoły, ale też historie znanych absowentów. Zobaczcie sami: http://www.fundacjachalubinszczakow.pl/blog/.

12. Jedyny Taki Blog

Fundacja Jedyna Taka

Blog Fundacji Jedyna Taka może być inspiracją dla wielu kobiet zmagających się z niepełnosprawnością. Fundacja prowadzona jest przez dwie niepełnosprawne mamy, które – dzięki swoim działaniom – zwracają uwagę na piękno, zaradność i radość kobiet niepełnosprawnych. Na blogu znajdziemy przede wszystkim wiele zdjęć pięknych kobiet – modelek na wózkach, które biorą również udział w konkursie Miss Poski na Wózku. Pełno inspiracji i życiowej radości znajdziecie tu: http://fundacjajedynatakamissnawozku.blogspot.com/.

13. Wspólnie łatwiej przetrwać chorobę nowotworową

rosa-vita

Na blogu Fundacji Rosa Vita znajdziecie informacje z życia fundacji, relacje z prowadzonych działań, wpisy uświadamiające konieczność prowadzenia badań profilaktycznych, a także wiele porad i informacji dla osób walczących z rakiem oraz ich rodzin. Więcej: http://rosavita.org/blog/.

14. Blog o trudnym pomaganiu

Blog Fundacji Gajusz

Fundacja Gajusz, zapewniająca opiekę hospicyjną nieuleczalnie chorym dzieciom na swoim blogu zamieszcza historie podopiecznych czy wolontariuszy fundacji, nie brakuje też osobistych przemyśleń Tisy Żawrockiej, Prezes Fundacji. Wszystkie wpisy znajdziecie tutaj: http://www.gajusz.org.pl/informacje-ogolne/blog/.

15. Bądź Smarter

smarter

Celem Fundacji Naukowej Smarter Poland/Mądrzejsza Polska jest m.in. popularyzacja nauki oraz edukacja dotycząca metod analizy danych i czytania danych. Na blogu fundacji znajdziecie informacje o organizowanych wydarzeniach, ciekawostki naukowe, wyniki sondaży, przegląd światowych trendów i wiele innych: http://smarterpoland.pl/.

16. Taiji quan i qigong dla ciała i umysłu

dantian

Fundacja Dantian zajmuje się promocją zdrowego trybu życia, wykorzystując dalekowschodnie systemy ćwiczeń ciała i umysłu. Niemal wszystkie wpisy na blogu pokazują, że o ciało warto zadbać w każdym wieku. Wystarczy obejrzeć zdjęcia i filmy, aby zyskać dodatkową energię i zapał do ćwiczeń. Przekonajcie się o tym sami: http://www.fundacjadantian.com/blog/.

17. Aktywny Senior

aktywny-senior

Blog Fundacji Aktywny Senior jest doskonałym przykładem na to, że osoby starsze kochają życie i czerpią z niego pełnymi garściami. Blog pełni głównie funkcję informacyjną – pojawiają się na nim informacje o aktualnych wydarzeniach, organizowanych specjalnie dla Seniorów. Nie brakuje też relacji z wydarzeń, a także zaproszeń na ciekawe warsztaty, wystawy czy spotkania autorskie. Obowiązkowa lektura dla każdego Seniora: http://aktywnysenior.blogspot.com/.

18. Działalność misyjna w pigułce

fundacja-misyjna

Treści związane z codziennymi aktywnościami i działaniami organizacji społecznej znajdziecie również na blogu Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej. Publikowane są tam relacje z prowadzonych akcji, informacje o zbliżających się wydarzeniach, a nawet ciekawostki – takie jak wpis o zakonach żeńskich w PRL. Klik: http://salvatti.pl/category/blog/.

Jak widzicie, organizacje społeczne i inicjatywy non profit również doskonale odnajdują się w internetowym świecie. Jeśli waszym zdaniem zabrakło tu bloga wartego obserwowania, koniecznie napiszcie nam o tym w komentarzach.

Zobaczcie również: Blog dla NGOComments

 1. Załoga Bulldoga Says: 1 października, 2015 at 8:40 pm

  Załoga Bulldoga również zaprasza 🙂 http://blog.zalogabulldoga.org/

 2. Zapraszamy do nas 🙂 http://www.fundacjacat.wordpress.com

 3. […] uwzględniliśmy go na naszej liście, którą znajdą Państwo we wpisie na blogu FaniMani.pl: https://fanimani.pl/blog/najaktywniej-blogujace-organizacje-18-blogow-ktore-warto-obserwowac/ . Wasza organizacja znajduje się pod numerem 16 (kolejność jest […]

 4. […] i niezbędne w komunikacji z nowoczesnym odbiorcą (o najciekawszych blogach non profit przeczytasz TU). Poprzez ten kanał komunikacji możemy nie tylko w luźniejszym tonie informować sympatyków o […]

 5. To ja pozwolę sobie zaprosić do siebie, Teksty o tematyce społecznej http://runiec.eu/

 6. topinambur Says: 3 lipca, 2017 at 6:14 pm

  Zapraszamy do nas. Aktualnie trwa akcja uświadamiająca jakie niebezpieczeństwa czychają na dzieci w domu i podczas wakacji na dworze:
  http://szlachetnygest.pl/
  Przy okazji można zrobić coś dobrego i wspomóc podopiecznych fundacji 🙂

 7. Bezpieczne pożyczanie przez internet oraz akcja formularza informacyjnego na http://www.twoja-pozyczka.pl

 8. Super zestawienie! Te strony powinien znać każdy, ważne jest żeby motywować ludzi do pomocy tym którzy tego potrzebują! Bardzo pożyteczny post, również bierzemy przykład i staramy się obierać ten sam kierunek 😀

Comments are closed.FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również