Rośnie dobroczynna przedświąteczna poMOC! Aktualności

Czy pamiętacie wysyłanie swojej pierwszej wiadomości e-mail albo publikowanie posta w mediach społecznościowych? Choć pewnie trudno będzie to odkopać w pamięci – z pewnością towarzyszył temu lekki stres, ale też ekscytacja czymś nowym. 

Pierwsze koty za płoty!

Tak jest z każdą nową rzeczą – strach, nerwy, stres, czasem ekscytacja. 

Dla Waszych darczyńców jak i dla Was takim momentem mogą być pierwsze kroki z darowiznami od zakupów. Za kilka miesięcy ani Wy, ani Wasi darczyńcy nie będziecie pamiętać tego stresu i pierwszych kroków. A darowizny od zakupów online wejdą w krew, staną się codziennością. 

Z analizy użytkowników FaniMani.pl jaką przeprowadziliśmy wynika, że to właśnie okres przedświąteczny sprzyja darowiznom od zakupów online. Dla większości zakupowych darczyńców to właśnie teraz zaczyna się przygoda z tą formą pomagania. 

Rekordzista

Co najważniejsze – dla wielu “zakupowych pomagaczy” ta przygoda trwa latami! Rekordzista przez 7 lat przekazał w ten sposób wspieranej organizacji ponad 36.000 zł! To ponad 5.000 zł darowizny rocznie! Jedna osoba, darowizny od zakupów online, żadnych dodatkowych kosztów. 5 takich darczyńców to dodatkowe 25 tys. zł rocznie dla Waszej organizacji.

Zakupowy darczyńca pozyskany w tym gorącym, przedświątecznym okresie pomaga nie tylko przez cały rok, ale przez wiele lat. To regularne darowizny, które darczyńcę nic nie kosztują. Wy musicie włożyć trochę wysiłku w promocję tej formy pomagania.

Prognozy

Prognozy gospodarcze na kolejne lata nie wyglądają optymistycznie. Czy Waszych darczyńców będzie stać na wpłatę darowizn? Czy może tę pozycję w domowym budżecie zredukują, albo (odpukać) usuną zupełnie? 

Darowizny od zakupów online to pieniądze z domowych budżetów zakupowych, a mniejsze czy większe zakupy online każdy z nas robi i będzie robił. Być może nawet więcej szukając w internecie tańszych produktów i usług.
W tym gorącym okresie zachęcam do znalezienia czasu i skorzystania z materiałów, aby zebrać jak najwięcej darowizn od zakupów online i jednocześnie – pozyskać nowych stałych darczyńców… i kawałek z ich rocznego budżetu zakupowego.

Podpowiedź

Po 5h od publikacji posta na Facebooku szansa na to, że ktoś go zobaczy spada do 2%. Publikujcie rano i wieczorem, aby zwiększyć zasięg na Facebooku.

Z dobroczynną mocą pomagania

W materiałach na grudzień znajdziecie coś nowego – bileciki prezentowe. Gotowe do wydrukowania bileciki, które pozwolą dodać dodatkowej dobrej mocy do świątecznych prezentów. Oprócz tego w materiałach znajdziecie gotowe grafiki i treści postów – po 2-3 okazje na każdy tydzień grudnia. Pobrane materiały możecie też wykorzystać w newsletterach, które będziecie wysyłać w tym czasie.

Zobacz materiały do mediów społecznościowych (i nie tylko)

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również