Aktualności

Fundacja Serca dla Maluszka ma wiele twarzy, czasem są to twarze uśmiechnięte i radosne, czasem wygięte w grymasie bólu, podczas medycznych zabiegów czy intensywnych ćwiczeń. Fundacja to wyjątkowe sylwetki Podopiecznych i ich historie, pisane przez życie.

Fundacja Serca dla Maluszka to 14 – letnia Nikola, która dzięki jej pomocy w wieku trzynastu lat zaczęła stawiać swoje pierwsze kroki. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, co oznacza, że jej rdzeń kręgowy jest uszkodzony, a Nikola porusza się na wózku. Od kilku lat fundacja finansuje dziewczynce rehabilitację domową, która przynosi wspaniałe rezultaty. Dzięki ogromnej pracy Nikola zaczęła poruszać się o kulach. Dla niej to wielki postęp i znaczna poprawa jakości życia.

Fundacja Serca dla Maluszka to 7 – letnia chora na ciężką odmianę padaczki – Kasia, która wraz z rodziną mieszka w starym, pełnym wilgoci drewnianym domu. W jednej izbie czteroosobowa rodzina, temperaturę ciężko kontrolować, raz za ciepło, raz za zimno. W jednym pomieszczeniu stoi piecyk i butla z tlenem, ponieważ za Kasię czasem oddycha respirator. Dzięki pomocy ze strony Serca dla Maluszka rodzina ma szansę całkowicie odmienić swój los, początkiem 2016 roku fundacja rozpoczęła dla nich budowę nowego domu.

Fundacja Serca dla Maluszka to też 3 – letni Michałek, który zdrowie stracił przy narodzinach. Chłopczyk urodził się przy pomocy próżnociągu, w ciężkiej zamartwicy, niedotleniony. Głuchota czuciowo – nerwowa, opóźniony rozwój psychoruchowy, poważne problemy ze wzrokiem i niedawno padaczka to terminy kierujące obecnie życiem rodziny. Dzięki pomocy fundacji chłopczyk został objęty specjalistyczną pomocą lekarską, opłacona została operacja oczu, rodzina chłopca systematycznie otrzymuje pomoc finansową i materialą – Michałek pochodzi z małej miejscowości w woj. Świętokrzyskim, ma trójkę rodzeństwa.

fundacja dzieciaki
Fundacja Serca dla Maluszka to prawie 5 – letnia Ola, która wygrała na loterii rodziców, są wspaniali i pomimo, że córka urodziła się chora, oni dokonali najważniejszego wyboru w swoim życiu i postawili na Aleksandrę. Ola, choć cierpi z powodu rozszczepu kręgosłupa, chce być baletnicą albo weterynarzem, uwielbia koty i naukę angielskiego, a każdy kolejny dzień, wypełniony rehabilitacją, wita z uśmiechem. Dzięki pomocy ze strony Serca dla Maluszka rodzice Oli nie muszą się martwić czy starczy środków na tak ważne dla jej sprawności zajęcia rehabilitacyjne.

Fundacja Serca dla Maluszka to też 45-letnia Pani Iwona, kochająca matka i wspaniała nauczycielka, która od lat zmaga się z nowotworem piersi. Obecnie fundacja zbiera środki na hercyptynę – lek dający duże szanse na wyleczenie, ale bardzo kosztowny – całość terapii wyniesie prawie 200 tysięcy złotych. Dzięki jej pomocy Pani Iwona wie, że w tej najtrudniejszej walce jaką jest walka o życie nie zostanie sama.

Serca dla Maluszka to wreszcie pozostałe kilkadziesiąt dzieci i osób, które ze względu na bardzo trudne sytuacje w których się znalazły, potrzebują pomocy.
I tak sobie czasem myślimy, że gdyby nas zabrakło to by się świat nie zawalił, ale jednak nasi Podopieczni nie mogliby liczyć na naszą pomoc. Jesteśmy dla nich, nasza organizacja to oni – nasi, cudowni, dzielni Podopieczni, którzy wiedzą, że nie są sami, co dla osób chorych i potrzebujących jest niezwykle ważne-mówią sami o sobie.

stosiko
Fundacja jest rozwijającą się prężnie małą organizacją. Zespół liczy zaledwie pięć osób, wszystko, co robi stara się wykonywać z pełnym zaangażowaniem i niegasnącym zapałem, pomimo trudności i przeszkód, na które natrafia. Dociera do rodzin potrzebujących z niewielkich miejscowości, odwiedza swoich Podopiecznych w domach, z tymi z daleka ma stały kontakt telefoniczny. Na co dzień stara się, aby dzielni i waleczni rodzice niepełnosprawnych dzieci nie musieli się martwić o produkt dnia codziennego w przypadku ich dzieci czyli o dostęp do rehabilitacji.

Największym pragnieniem fundacji jest podarowanie Podopiecznym niezależności i samodzielności, ponieważ jest to największy dar, jaki można przekazać drugiemu człowiekowi. Dla Podopiecznych Serca dla Maluszka rehabilitacja, terapia i kosztowne leki to często jedyna szansa na pokonanie choroby. Fundacja chce dać szansę na lepsze funkcjonowanie również mieszkańcom lokalnej społeczności, dlatego buduje bezpłatne centrum rehabilitacji.

Fundacja to również i przede wszystkim osoby o sercach pięknych i szlachetnych – jej wspaniali darczyńcy. W Sercach dla Maluszka przyjęło się, by nazywać darczyńców Superbohaterami. Superbohaterowie mają super moce, które mogą całkowicie odmienić los drugiego człowieka. Ty także masz tą moc i możesz zostać Superbohaterem naszych Podopiecznych! Dziękujemy, że poświęciłeś swój czas aby nas poznać!

Fundację Serca dla Maluszka możesz wspierać na co dzień kupując przez FaniMani.pl

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również