Aktualności

Drogi Rodzicu! Zastanawiasz się czasami nad prawem do bezpłatnej edukacji w kontekście dodatkowych kosztów, jak mundurki czy szkolne wycieczki? A może interesuje Cię, co jest Twoim obowiązkiem, a co leży w gestii kadry szkoły? Zapisz się na nasze spotkanie online i poznaj odpowiedzi na te i wiele innych zagadnień!

Podczas 90-minutowego webinaru omówimy szereg zagadnień, które mogą krążyć po głowie rodzicom dzieci w wieku szkolnym. Poznasz zasady dostępu do informacji publicznej w szkole i dowiesz się jakie obowiązki są po stronie rodziców i opiekunów prawnych, a jakie po stronie szkoły. Przyjrzymy się podstawom prawnym funkcjonowania rad rodziców, rad szkół, a także nieformalnych zrzeszeń rodzicielskich, a także przedstawimy ścieżkę załatwiania spraw poprzez dialog i negocjacje oraz drogą formalną. 

Spotkanie jest skierowane do rodziców i opiekunów prawnych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy pragną mieć wpływ na jakość edukacji oraz być na bieżąco z możliwościami dialogu, negocjacji czy oficjalnych działań.

Gościem spotkania będzie Kacper Nowicki, prezes Fundacji Varia Posnania, były Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Jest zaangażowany w działalność na rzecz edukacji i współpracy między szkołami, a rodzicami i wraz ze swoim zespołem wspiera, uświadamia i integruje uczniów, rodziców i opiekunów jak radzić sobie z polskim systemem edukacji. Jako twórca Grafiku na 5 lat dla Poznańskiej Edukacji na lata 2024-2029 Kacper podzieli się z nami wiedzą na temat skutecznego poruszania się w systemie edukacyjnym w Polsce.

Nie przegap tej niepowtarzalnej okazji do zdobycia cennych wskazówek i zadbaj o aktywne uczestnictwo w życiu szkolnym swojego dziecka. Dołącz do nas 21 marca o godz. 19:00 i razem z nami zadbaj o lepszą przyszłość edukacji w Polsce.
Zapisz się już teraz: https://webinar.fanimani.pl/sprytnirodzice

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również