Narzędzia dla organizacji / Poradnik

Instytucja klasowej zrzutki jest prawie tak stara, jak sama szkoła. Tu dzieciaki składają się po 2 złote na kwiaty dla pani, tam po 15 złotych na kino lub teatrzyk, przy innej okazji po złotówce na pokarm dla klasowych rybek… Niby niewiele, a jednak w skali roku szkolnego potrafi zebrać się znacząca sumka.

Dzięki programowi Sprytni Rodzice, prowadzonemu przez Fundację FaniMani.pl, dobrze znaną w polskim internecie z udostępniania możliwości przekazywania bezpłatnych darowizn od zakupów online, część celów szkolnych zbiórek można sfinansować… całkowicie za darmo.

Łatwo zbieraj bezpłatne darowizny

Jak to działa? To proste! Sklepy partnerskie część kwoty, którą wydają u nich klienci – średnio jest to 2,5% – przekazują na rzecz dobroczynnych organizacji, szkół, przedszkoli i rozmaitych innych podmiotów, które decydują się wspierać użytkownicy FaniMani. Kupujący nie dopłacają ani złotówki. Innymi słowy, jak ujęła to jedna z użytkowniczek FaniMani: pieniądze wracają bez żadnych kosztów ze strony kupującego! Czy to nie wspaniała okazja do przeprowadzenia lekcji przedsiębiorczości? 🙂

W programie Sprytni Rodzice można wspierać całą szkołę, przedszkole albo konkretną klasę. Zebrane środki wydacie na dowolny cel: dofinansowanie wycieczek, nagrody na koniec roku szkolnego, ciekawe wyjścia klasowe, zakup sprzętów i pomocy dydaktycznych… Przedstawiciele i przedstawicielki szkół biorących udział w programie podają najróżniejsze cele, na które przeznaczają wypłacone im darowizny: od doposażenia szkół poprzez organizację zakończenia roku szkolnego aż po dofinansowanie wyjazdu dla dzieci. 

Do zbiórek, gotowi, start!

Piękno programu Sprytni Rodzice polega nie tylko na tym, że darowizny można przekazywać wygodnie i całkowicie bezpłatnie. Z perspektywy szkół i klas zbierających na swoje potrzeby liczy się też fakt, że formuła programu zachęca do rywalizacji. Jak przekazała nam pani Marzena Majcher, sekretarz ZPO nr 3 w Skarżysku-Kamiennej:

Staramy się motywować rodziców do zamówień, zakupów na stronach internetowych różnych sklepów, do zapraszania znajomych poprzez liczne wiadomości e-mailowe lub przez dziennik elektroniczny. Na naszej stronie internetowej rodzice mają na bieżąco publikowaną informację o zebranych środkach. Dzięki temu, że każda klasa ma założone subkonto, można motywować rodziców do ciągłej rywalizacji międzyklasowej.

Od czego zacząć? Weterani zbiórek podpowiadają

Zacznij od pobrania i instalacji wtyczki do przeglądarki Przypominajka. Potem wystarczy kliknąć przycisk „Aktywuj darowiznę” na ekranie, który Przypominajka wyświetla po wejściu na stronę sklepu partnerskiego. To tyle! Ty robisz zakupy jak zawsze, a średnio 2,5% ich wartości trafia do wskazanej przez Ciebie klasy albo szkoły.

Warto też pobrać Aplikację Mobilną FaniMani, jeśli wolisz robić zakupy na smartfonie! Dzięki niej możesz pomagać, gdziekolwiek jesteś.

(Z)bierzmy się do roboty!  

To co, gotowi wymienić żmudne klasowe zbiórki na darmowe darowizny od zakupów online? Wejdź na stronę programu, znajdź szkołę lub klasę swojego dziecka i zacznij przekazywać im drobne kwoty za każdym razem, gdy robisz zakupy online!  

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również