Aktualności / Baza wiedzy / Poradnik / Promocja non-profit w internecie

W FaniMani dobrze wiemy, jak drenująca z energii potrafi być praca dla organizacji typu non-profit. Jasne, satysfakcja jest ogromna i nieporównywalna z niczym innym – ale sama praca zajmuje mnóstwo czasu, energii i innego rodzaju zasobów!

Pojawienie się narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję jest szansą na ulżenie sobie w codziennych wyzwaniach. AI pomoże Ci uczynić część zadań łatwiejszymi i szybszymi, co z kolei ułatwi skupienie się na tych aspektach pracy, które są dla Ciebie najważniejsze. Poniżej prezentujemy 5 fantastycznych narzędzi AI, które przydadzą się w codziennej pracy każdej osoby, która zajmuje się marketingiem NGO.

ChatGPT

Wiele już powiedziano o możliwościach ChataGPT, ale być może najważniejszym, co musisz o nim wiedzieć, jest to, że jego potencjał zależy od tego, jak kreatywnie zdecydujesz się go wykorzystać. Najprostszym, co możesz zrobić, jest poproszenie o wytłumaczenie czegoś (np. „jak działa pompa ciepła?”) albo podsumowanie („jakie były przyczyny pierwszej wojny punickiej?”), co czyni z niego świetnego asystenta do tworzenia treści takich jak artykuły, notki czy wypracowania.

ChatGPT może też pomóc Ci w pisaniu kodu, tworzeniu opisów produktów lub wpisów do mediów społecznościowych, podsumowywaniu notatek ze spotkań, poprawieniu, tłumaczeniu i redagowaniu tekstów oraz dosłownie każdym innym zadaniu, które w jakiś sposób wiąże się z pisaniem.  

Magic Eraser

Zdjęcia z Waszego ostatniego eventu fundraisingowego byłyby naprawdę piękne, gdyby nie jakiś drobny szczegół? Poznaj Magic Eraser: całkowicie darmowe i intuicyjne narzędzie do usuwania niechcianych osób, przedmiotów i innych elementów ze zdjęć. Możesz nawet usunąć całe tło, jeśli potrzebujesz!

Browse.ai

Dane są kluczowe w przypadku każdego rodzaju działalności, a w pracy organizacji pozarządowych są na wagę złota. Skorzystaj z Browse AI, aby eksportować dane ze stron, monitoruj zmiany, twórz boty, które będą zbierać dane z każdego zakątka Internetu dla Ciebie… Możliwości są ogromne, a nie musisz mieć bladego pojęcia o programowaniu, by zacząć!

Sembly.ai

Szokujące, że tak niewiele osób wie o niesamowitych rzeczach, jakie może zrobić dla Ciebie i Twojej organizacji narzędzie Sembly AI! Jest wirtualnym asystentem, który może nagrywać Twoje spotkania online (na platformach Google Meet, Zoom i Microsoft Teams), a następnie stworzyć ich perfekcyjną transkrypcję, ze zidentyfikowaniem kluczowych tematów (i oznaczeniem czasu, w którym się pojawiają) włącznie. Jakim cudem nie wszyscy z tego korzystają? Naprawdę nie mamy pojęcia. Zwłaszcza że dostępna jest zarówno darmowa wersja, jak i płatne plany z większą liczbą funkcji.

LanguageTool

Nie ma słów, by opisać, ilu kompromitacji można uniknąć dzięki temu sprytnemu narzędziu. LanguageTool zajmie się gramatyczną i ortograficzną, a w wersji płatnej także zaawansowaną stylistyczną korektą Twoich tekstów. Uruchamia się w przeglądarce, więc nie musisz nawet niczego instalować. Co więcej, w przeciwieństwie do wielu innych narzędzi, które optymalnie działają po angielsku, LanguageTool bardzo dobrze radzi sobie z polszczyzną.

Na pewno się zastanawiasz, więc zdradzimy: tak, ten tekst został poprawiony przy pomocy LanguageToola. 😉 Nawet jeśli czujesz się komfortowo z tworzeniem i redakcją treści, dla pewności przepuść je przez tę apkę, aby sprawdzić, czy nie umknął Ci np. przecinek albo trudny do zauważenia błąd językowy. Warto!

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również