Świętujemy 4 miliony! Aktualności / Darowizny od zakupów online

Mało czy dużo?

4 mln zł to mało czy dużo? Jeśli popatrzymy na rekordowe zbiórki, które w tydzień zbierają po kilka  milionów to pewnie mało, ale z drugiej strony – to dodatkowe środki, których jeszcze kilka lat temu nie byłoby wcale. Dzisiaj są i trafiają do małych i dużych organizacji społecznych i szkół z całej Polski, jak i do podopiecznych fundacji i stowarzyszeń. Razem z użytkownikami FaniMani.pl mamy dzisiaj 4 miliony powodów do świętowania!

 

3 zwycięzców

W darowiznach od zakupów online wszyscy wygrywają:

  1. Kupujący (wspierający) dostaje produkt w tej samej cenie, a dodatkowo piękne uczucie, że przy okazji komuś pomógł.
  2. Organizacja społeczna, szkoła czy podopieczny otrzymuje darowiznę.
  3. Sklep internetowy ma sprzedaż, dzieląc się zyskiem zyskuje pozytywny wizerunek u kupujących.

Dodatkowo dzięki współpracy z partnerami możemy pokryć koszty działania i rozwoju fanimani.pl i udostępniać mechanizm darowizn od zakupów online bezpłatnie dla organizacji i kupujących. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie współpraca z biznesem i mechanizm, dzięki któremu każdy wygrywa.

 

Gdyby nie zaufanie

Te 4 miliony złotych w darowiznach nie byłyby możliwe, gdyby nie zaufanie i współpraca ze strony organizacji i wspierających – użytkowników. To dzięki nim jesteśmy w tym miejscu i razem możemy być dumni z tego sukcesu. Zwłaszcza na początku naszej drogi, w 2014 roku, to zaufanie było bardzo potrzebne. Dzisiaj możemy pokazać tysiące przykładów organizacji i beneficjentów, którzy otrzymają darowizny od zakupów online, ale w tamtym czasie najczęstsze były reakcje: “ To niemożliwe!” albo: “Gdzie jest haczyk?”. Mimo początkowych wątpliwości różne organizacje i ich wspierający zaufali i zaczęli korzystać z fanimani.pl. Dzięki temu dzisiaj darowizny od zakupów online są konkretną i zauważalną pozycją w rocznym budżecie tych organizacji.

 

Jedna idea, różne cele

Różnorodność. Tak chyba jednym słowem można określić ważne cele społeczne, które finansowane są dzięki fanimani.pl i darowiznom od zakupów online. Począwszy od opieki nad chorymi i bezdomnymi zwierzętami poprzez organizację zajęć dla dzieci i młodzieży aż po wsparcie w rehabilitacji i leczeniu osób chorych i niepełnosprawnych. Pomyśl o dowolnym celu społecznym i możesz mieć pewność, że w takiej czy innej organizacji został on wsparty dzięki środkom z darowizn od zakupów online. A to wszystko dzięki jednemu prostemu mechanizmowi i magicznemu AKTYWUJ DAROWIZNĘ przed przejściem do zakupów online.

 

Tak samo, ale inaczej

W każdej finansowej formie pomagania chodzi o to samo – o darowizny pieniężne, dzięki którym będzie można zmienić kawałek czyjegoś świata na lepszy. Darowizny, dzięki którym wolontariusze będą mogli zatankować i zawieźć podopiecznego na rehabilitację, czy też nakarmić zwierzęta w schronisku. Takich przykładów można wymieniać tysiące, a w każdym z nich kończy się na pieniądzach, bez których po prostu nie można działać. To cecha wspólna wszystkich darowizn pieniężnych. A gdzie jest różnica? Oczywiście w źródłach tych pieniędzy. Granty to dużo dokumentów, czekania i niepewności, darowizny od darczyńców czy firm – względnie łatwo dostępne, ale wymagają dużo pracy. 1% podatku – dostępny tylko dla organizacji posiadających status OPP (około 10% z wszystkich działających), wymaga dużo pracy i środków na kampanię promocyjną. Natomiast darowizny od zakupów online są dla wszystkich, nie wymagają środków finansowych na promocję i są wolne od “papierologii”. Mają też swoją specyfikę charakterystyczną dla sektora e-commerce, np. ustawowy czas na zwroty zakupów online. Użytkownik FaniMani otrzymuje informację o kwocie naliczonej darowizny najczęściej na następny dzień po zrobieniu zakupów. Również organizacja, którą wspiera widzi w tym samym czasie nową pozycję na liście darowizn, na koncie w portalu FaniMani.pl.

 

Mikro, małe i duże

Skoro jesteśmy przy pieniądzach i darowiznach od zakupów online to nie możemy pominąć informacji – ile wynosi taka darowizna od zakupów? Są takie spektakularne jak darowizna od zakupów Pawła, która wyniosła 2993,00 zł czy Moniki – 1908,72 zł. Dzisiaj, w lipcu 2022 roku, w ciągu tygodnia jest kilkanaście, czasami kilkadziesiąt darowizn powyżej 100 zł. Jednak większość darowizn to niewielkie kwoty od codziennych zakupów – 10 groszy, 50 groszy, kilka złotych. Jak to mówią – ziarnko do ziarnka… i mamy ponad 4 miliony złotych.

 

Nie ma ograniczeń

Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić, że robisz zakupy w internecie, a część z wydanej przez Ciebie kwoty trafia np. na zakup sprzętu sportowego dla szkoły Twojego dziecka. Dzisiaj magiczne kliknięcie AKTYWUJ DAROWIZNĘ sprawia, że jest to możliwe. Doskonale o tym wiedzą nasi rekordziści – użytkownik, który zrobił darowizny od zakupów na łączną kwotę 36 181,00 zł oraz organizacja, która w ten sposób zebrała już 191 766,45 zł. To doskonale pokazuje, że ten sposób zbierania nie ma ograniczeń – każda osoba, która robi zakupy w internecie może Was w ten sposób wspierać. Nie ma nawet znaczenia czy mieszka w Polsce czy też nie. Wystarczy, że dowie się o darowiznach od zakupów online i zacznie korzystać z “magicznego” AKTYWUJ DAROWIZNĘ.

 

Jak pomnażać wspólny dobroczynny sukces?

Jeśli jeszcze nie korzystasz z FaniMani – organizację czy podopiecznego zarejestrujesz w 5 minut na fanimani.pl i od razu możesz zbierać darowizny od zakupów online.

 

Dla każdej osoby, która będzie Was wspierać przy okazji zakupów mamy sprytną Przypominajkę – rozszerzenie do przeglądarki internetowej oraz aplikację mobilną, które ułatwiają korzystanie z tej formy pomagania.

 

Dołącz do społeczności FaniMani i pomagaj z nami bezpłatnie!

Wspólnie świętujemy i dziękujemy Wspierającym

 

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również