Ile wrzucisz do Skarbonki? Narzędzia dla organizacji / Poradnik

Skarbonki FaniMani to prosty sposób na zbieranie darowizn podczas różnego rodzaju wydarzeń “offline” – festyny, pikniki, licytacje, wyprzedaże. Kod QR prowadzi do strony wpłaty gdzie w kilka chwil darczyńca może przekazać Wam darowiznę.

 

Łatwo dostępna alternatywa dla terminala

 

10 lat temu podczas różnego rodzaju wydarzeń królowały skarbonki, a czasem nawet skarbony na datki – każdy mógł podejść i wrzucić to co miał pod ręką. Później pojawiły się terminale dzięki którym można było zbierać darowizny, ale cały czas są one kosztowne, a dodatkowo – jeden czy dwa terminale to czasem za mało, aby w tym samym czasie obsłużyć wielu chętnych do wpłaty darczyńców.

W międzyczasie dużo się zmieniło. Polacy coraz rzadziej mają przy sobie gotówkę, częściej kartę bankomatową, ale już na pewno nie ruszają się z domu bez telefonu!

Tak jak kiedyś sobie tego nie wyobrażaliśmy – dzisiaj jesteśmy w stanie szybko i bezpiecznie zrobić przelew mając przy sobie tylko smartfona. I właśnie dlatego powstały Skarbonki FaniMani – aby uprościć wpłaty darowizn dla Waszej organizacji!

 

Najszybsza skarbonka na świecie!

 

W 30 sekund (ze stoperem w ręce!) jesteś w stanie stworzyć Skarbonkę FaniMani i pobrać jej kod QR. Za kolejną niewielką chwilę możesz mieć w rękach wydrukowane plakaty z kodem albo naklejki, które każdy wolontariusz przyklei sobie do telefonu.

Niewiele więcej trwa sam proces wpłaty – darczyńca skanuje kod QR, wypełnia 3 niezbędne pola i klika wpłacam. Korzystając z szybkich płatności bankowych, BLIKa albo karty wpłaca darowiznę, która już w następnym dniu roboczym jest na koncie bankowym Waszej organizacji!

 

Co to te QuaRy?

 

Kody QR powstały w 1994 roku, aby usprawnić proces montażu samochodów w fabrykach Toyoty. To trochę jak kody kreskowe na produktach, ale mogą zawierać dużo więcej informacji. Dzięki temu zyskują coraz większą popularność.

Obecnie praktycznie wszystkie smartfony są w stanie odczytać taki kod i np. poprowadzić na stronę internetową Skarbonki. Wystarczy uruchomić aparat w telefonie i skierować na taki kod.

Zobacz jak to działa >

 

A teraz mówię: sprawdzam!

 

Żyjemy w pędzącym świecie, a nasz czas oraz naszych wolontariuszy jest ograniczony. Dlatego coraz ważniejsze staje się sprawdzanie efektów różnych działań i skupianie się tylko na tych, które przynoszą wyniki.

W Skarbonkach FaniMani na bieżąco widzisz liczbę wejść, wpłat oraz sumę zebraną przez Skarbonkę. Możesz to wykorzystać, aby na przykład zobaczyć, który wolontariusz zbiera najwięcej. Korzystacie z plakatów albo ulotek? Dodajcie różne kody QR i sprawdźcie, w które drukowane media bardziej opłaca się inwestować.

Zobacz wideo >

 

Bez stałych opłat, symboliczna prowizja

 

Skarbonki FaniMani oparte są o system płatności faniPAY. Każda organizacja, która ma aktywne konto faniPAY.pl może korzystać ze Skarbonek na takich samych zasadach – 0 zł kosztów stałych, 1,49% prowizji za szybkie płatności online. Co ważne – jeśli korzystacie już z dowolnego innego systemu płatności – dotpay, paypal czy payu – możecie zarejestrować się do faniPAY tylko po to, aby uruchomić Skarbonki.

FaniPAY to pierwszy w Polsce (powstały w 2016r.) system płatności stworzony specjalnie dla organizacji społecznych. Gotowy moduł płatności, proste zasady, minimum formalności.

 

Bo potrzebują pieniędzy, aby robić dobro

 

Fundacja FaniMani – operator Skarbonek FaniMani – powstała w 2014 roku z misją wspierania organizacji społecznych w zbieraniu pieniędzy na to co ważne. Już w 2014 roku powstał portal fanimani.pl – darowizny do zakupów w internecie, a później kolejne narzędzia (takie jak faniPAY), które pomagają organizacjom społecznym zbierać pieniądze.

Realizując swoją misję, Fundacja FaniMani w 2020 roku powołała do życia Akademię FaniMani, w ramach której specjaliści z różnych branż dzielą się z organizacjami społecznymi praktyczną wiedzą z zakresu komunikacji, marketingu, zarządzania, a także ochrony prawnej.

Więcej informacji o narzędziach FaniMani dla organizacji znajdziesz na fanimani.pl/zbieram/

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również