Darowizny od zakupów online

Przygotowaliśmy podsumowanie po 2018 roku w serwisie FaniMani.pl, dzięki któremu można pomagać przy okazji codziennych zakupów online. Na koniec ubiegłego roku zebraliśmy w ten sposób razem 1 000 901,20 zł. Środki te stały się wsparciem dla działań wielu różnych organizacji pozarządowych.

Jak pomagać przy okazji zakupów online?

W serwisie FaniMani.pl można pomagać przy okazji zwykłych, codziennych zakupów online. W ten sposób, kupując w ulubionym sklepie internetowym np. perfumy, książki, ubrania czy karmę dla kota dodatkowo można wesprzeć wybraną przez siebie organizację. Dzięki temu trafi do niej kilka procent wartości każdego zakupu. Taka forma wsparcia dla organizacji pozarządowych jest bezpłatna zarówno dla osób korzystających z serwisu, jak i dla zarejestrowanych na FaniMani.pl organizacji.

2018 rok w serwisie FaniMani.pl

Rok dużych liczb

Na dzień 31 grudnia 2018 roku serwisie FaniMani.pl zebraliśmy 1 000 901,20 zł. W ostatnim dniu roku udało się więc przekroczyć magiczną kwotę pierwszego miliona złotych darowizn zebranych przy okazji zakupów online. W 2018 roku, dzięki dobrym zakupom użytkowników FaniMani powstało 177 789 darowizn. Łącznie, od początku istnienia serwisu aż do końca ubiegłego roku, kupujący podarowali aż 337 576 darowizn!  Wartość zakupów zrobionych przez FaniMani.pl osiągnęła kwotę blisko 50 mln zł. 487 – tyle wynosiła w 2018 roku średnia dzienna ilość darowizn. Nowa darowizna od zakupów online pojawiała się średnio co niecałe 3 minuty, albo dokładniej – co 178 sekund.

Zakupowe szaleństwo Czarnego Piątku

“Najlepszym” jak chodzi o pomaganie dniem w ubiegłym roku był piątek 23 listopada. Tego dnia łączna kwota darowizn wyniosła 4 224,66 zł. Przypadał wtedy Black Friday, który na FaniMani okazał się najbardziej dobroczynnym dniem w całym roku. Dzięki temu zakupowe szaleństwo Czarnego Piątku w sklepach online przełożyło się również na pomaganie i wspieranie organizacji społecznych przez FaniMani.pl.

Przedświąteczne pomaganie

Podobnie jak w poprzednich latach, okres przedświąteczny stał się okazją do jeszcze bardziej intensywnego pomagania przy okazji zakupów online. Użytkownicy serwisu FaniMani.pl wspierali wybrane przez siebie organizacje kupując prezenty gwiazdkowe dla najbliższych, ubrania, akcesoria świąteczne i wiele innych rzeczy. Dzięki temu na koniec 2018 roku udało się zebrać ponad 1 000 000 zł darowizn. Kwota ta ciągle rośnie i na dzień 11.02.2019 roku wyniosła 1 052 944,47 zł.

Jak działa FaniMani.pl?

Serwis FaniMani.pl pozwala pomagać w prosty i bezpłatny sposób. Wystarczy przejść przez stronę FaniMani.pl i zrobić zakupy tak jak zawsze a część ich wartości trafi do wybranej przez użytkownika organizacji. Kupujący płaci za zakupy tyle co zawsze a przy okazji może pomóc wybranej przez siebie organizacji pozarządowej. Na FaniMani jest już 1030 sklepów internetowych oraz 5256 organizacji, które można wspierać przy okazji zakupów. Wśród zbierających w ten sposób organizacji znajdują się fundacje, stowarzyszenia, harcerze, szkoły, przedszkola, drużyny sportowe i inne inicjatywy społeczne.

Aby ułatwić użytkownikowi pamiętanie o pomaganiu przy okazji zakupów online przygotowano specjalną Przypominajkę – rozszerzenie do przeglądarek Chrome, Firefox i Opera, które wyświetla informację o możliwości wsparcia wybranej wcześniej organizacji. Działając w ten sposób Przypominajka dba o to, żeby nie zapomnieć o darowiźnie podczas zakupów w internecie. Dodatkowo Przypominajka już w wynikach wyszukiwania Google podpowiada, który sklep jest partnerem FaniMani i przekazuje część wartości zakupów organizacjom społecznym.

 

FaniMani to wiele okazji…do pomagania!

Zobacz, jak działa FaniMani.pl

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również