Aktualności

W FaniMani bardzo lubimy metaforę kuli śnieżnej. Jak kula śniegu, tocząc się w dół zbocza, staje się coraz większa, tak z wielu drobnych działań, akcji czy inicjatyw – albo, co nam jest najbliższe, darowizn – stopniowo powstają rzeczy wielkie!

Podsumowania dokonywane na koniec roku to jedna z najlepszych okazji, by zaobserwować efekt kuli śnieżnej. Zobaczcie, jak imponujące liczby udało nam się uzyskać dzięki bezpłatnym darowiznom dokonywanym przy okazji zakupów online!

Rośniemy w siłę… i w częstotliwość

W 2023 nowa darowizna od zakupów online przekazywana była średnio co 8 sekund. To znaczy, że w czasie, w którym doczytałeś do tego miejsca w tekście, przekazane zostały już dwie darowizny – i zaraz będzie kolejna! Rok wcześniej średnia częstotliwość przekazywania darowizn wynosiła 12 sekund, więc mamy do czynienia z solidnym przyspieszeniem.

Darowizna co 8 sekund oznacza, że średnio dziennie przekazywano aż 3384 darowizny.

Jaki dzień okazał się najbardziej dobroczynny?

Z kategorycznymi sądami poczekamy pewnie jeszcze rok czy dwa, ale wierzymy, że 2023 był symptomatyczny dla pewnej zmiany, która dokonuje się w świecie zakupów online. Po raz pierwszy najbardziej dobroczynnym dniem – dniem, w którym zarejestrowaliśmy największą sumę darowizn – był wcale nie Black Friday, lecz Cyber Monday. A zatem to okazje przygotowywane konkretnie z myślą o sprzedaży online przyciągnęły kupujących, którzy planowali wydać najwięcej! 

Jesteście ciekawi, o jakiej kwocie mowa? Było to imponujące 10524,42 zł! Przypomnijmy, że to środki, których przekazanie nie kosztowało użytkowników ani złotówki, ponieważ to sklepy współpracujące z FaniMani dzielą się swoim zyskiem.

Zbliżenie na darowizny

A skoro mówimy o liczbach, które robią wrażenie: największą jednorazową darowizną (czyli taką, którą przekazała jedna osoba przy okazji jednorazowych zakupów w danym sklepie) było w tym roku 1502,97 zł. Taką kwotę przekazał Daniel (szacun, Daniel!) podczas opłacania wyjazdu poprzez popularny serwis do robienia rezerwacji. Powędrowała do Rady Rodziców Spark Academy. To dowód na to, że warto walczyć o każdego użytkownika: następnym razem taka kwota może powędrować na konto Twojej organizacji.

1,5 tysiąca złotych za jednym zamachem – to robi wrażenie, ale tak imponujące jednorazowe zakupy online zdarzają się nieczęsto! W FaniMani stawiamy na drobniejsze, a za to regularne darowizny. Kula śnieżna! Zastanawiacie się, jaki wynik można uzyskać w ten sposób? W 2023 rekordowy pomagacz zebrał przez cały rok aż 2801,99 zł. Nieźle!

FaniMani rośnie w siłę! Więcej organizacji…

Mało brakowało, a zamknęlibyśmy 2023, przekraczając liczbę 10 tysięcy organizacji korzystających z serwisu. Po dołączeniu 845 nowych organizacji łącznie wszystkich NGO pod naszymi skrzydłami było aż 9669.Twoja organizacja jeszcze nie zdecydowała się na korzystanie z FaniMani? Możecie dołączyć w pięć minut i od razu zacząć zbierać darowizny!

…i więcej podopiecznych

W ubiegłym roku darowizny na swoje własne leczenie i rehabilitację zaczęło zbierać aż 1166 nowych indywidualnych podopiecznych fundacji. Czy warto? Zdecydowanie tak: niektóre z największych pojedynczych darowizn w 2023 powędrowały właśnie na konta podopiecznych!

Jeżeli pozostajesz pod opieką fundacji lub stowarzyszenia, zarejestruj się i zacznij zbierać darowizny na swoje leczenie lub rehabilitację.

Trzymamy kciuki za jeszcze lepszy 2024!

Liczymy na to, że nasza kula śnieżna będzie rosła jeszcze szybciej w 2024 roku. Pamiętajcie, że jeśli działacie w NGO, możecie zarejestrować je w FaniMani i zacząć zbierać darowizny w ciągu kilku minut. Dostaniecie od nas nie tylko sposób, by pozyskać dodatkowe, regularne środki na swoją działalność, lecz także szereg całkowicie darmowych materiałów i narzędzi, które Wam to ułatwią.  

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również