Organizacja tygodnia

Stowarzyszenie Otwarte Klatki to ludzie z pasją. Mówią co czują i wcielają te słowa w życie. A czują, że trzeba pomagać zwierzętom. Tym hodowanym na futra i tym, których przestrzeń życiowa została ograniczona do powierzchni mniejszej od kartki A4.

Działają na różne sposoby. Ujawniają realia ferm, przedstawiają historie zwierząt hodowlanych, promują dietę roślinną. Pokazują jak wiele mogą zmienić nawet pozornie drobne zmiany.

W ciągu kilku lat istnienia Stowarzyszenia, jego członkowie przeprowadzali śledztwa dotyczące metod hodowli, wspierali społeczności protestujące przeciwko zakładaniu nowych ferm futrzarskich i opracowali serię e-booków promujących przepyszne przepisy kuchni roślinnej.

Wśród działań prowadzonych przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki warto wymienić następujące kampanie:

  • Jak One To Znoszą, czyli szereg działań zwiększających stan wiedzy na temat chowu klatkowego i jaj „trójek”,
  • Cena Futra (http://cenafutra.info), której celem jest wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futra,
  • RoślinnieJemy (http://www.otwarteklatki.pl/roslinniejemy/), promująca obecność opcji roślinnych w menu barów i restauracji,
  • Jasna Strona Mocy (http://jasnastronamocy.pl), pokazująca jak doskonałe wyniki sportowe można uzyskać na diecie roślinnej.

Działania Stowarzyszenia Otwarte Klatki możesz wspierać robiąc zakupy na FaniMani.pl.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również