odpowiadamy na najczęstsze pytania o darowizny od zakupów FaniMani.pl Darowizny od zakupów online

Fundacja FaniMani prowadzi serwis fanimani.pl – darowizny od zakupów online – od 2014 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło – mamy aplikację mobilną, rozszerzenia do prawie wszystkich przeglądarek internetowych… a przede wszystkim – już ponad 4,1 mln zł zostało zebrane przy okazji zakupów online z fanimani.pl

Codziennie do FaniMani dołączają również nowe organizacje, ale zanim dołączą zadają pytania (i dobrze). Odpowiadamy na te trzy, które pojawiają się najczęściej. 

Czy są jakieś opłaty za dołączenie albo korzystanie z darowizn od zakupów fanimani.pl?

Nie, nie ma żadnych opłat ani początkowych, ani za korzystanie ani za wypłatę darowizn od zakupów. Od samego początku tworzenia FaniMani przyświecała nam idea, aby narzędzie było bezpłatne dla organizacji, jak i dla pomagającego i tak jest! Koszty funkcjonowania – utrzymanie serwerów, rozwój aplikacji i inne – pokrywamy ze środków pozyskanych od partnerów – sklepów internetowych.

Jakiego rodzaju organizacje mogą korzystać z FaniMani.pl? Czy trzeba mieć status OPP?

Aby korzystać z darowizn od zakupów fanimani.pl nie musicie mieć statusu OPP. Wystarczy, że prowadzicie działalność społeczną, czyli zbieracie środki, aby pomagać albo rozwiązywać problemy społeczne. Celowo nie piszemy tutaj, że może to być fundacja czy stowarzyszenie (choć te oczywiście też i przede wszystkim), bo z FaniMani mogą korzystać również grupy nieformalne a także szkoły czy klasy. Darowizny od zakupów online mogą również zbierać podopieczni fundacji i stowarzyszeń. Mogą to zrobić zakładając konto za pośrednictwem organizacji, w której są – jeśli korzysta z fanimani.pl, albo – zakładając konto podopiecznego bezpośrednio na FaniMani.

Czy organizacja musi mieć działalność gospodarczą, aby zbierać darowizny od zakupów online? 

Nie, nie ma takiej potrzeby. Darowizny od zakupów online – jak nazwa wskazuje – to “darowizny”. Jako organizacja otrzymujecie darowiznę na konto bankowe. Jest to darowizna na cele statutowe a więc może być wykorzystana na pokrycie np. kosztów administracyjnych. 

Mamy nadzieję, że odpowiadając na te pytania trochę pomogliśmy w zrozumieniu darowizn od zakupów online. 

Oprócz darowizn od zakupów online Fundacja FaniMani stworzyła również kilka innych narzędzi, które pomagają organizacjom społecznym pozyskiwać pieniądze. Zapraszamy do zapoznania się z nimi na fanimani.pl/zbieram/

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również