Organizacja tygodnia

„Nie porzucaj” – to hasło aktualnej kampanii prowadzonej przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, która ma ograniczyć liczbę zwierząt porzucanych podczas wakacji. W związku z nią powstał min. specjalny spot, który ma być emitowany w telewizjach i w internecie.

W 30-sekundowym materiale można zobaczyć rodzinę z dziećmi, która wyjeżdża samochodem na wakacje. Nie zabiera jednak ze sobą psa, którego zostawia przywiązanego do ławki w lesie. Tego typu widoki to niestety często rzeczywistość, a w czasie wakacji przypada apogeum ilości porzucanych zwierząt.

„Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce ostrzega: porzucanie zwierząt to przestępstwo. Planując urlop, nie planuj przestępstwa. Nie porzucaj” – przestrzegają na autorzy spotu. Kampania ma na celu jednoczesne uświadomienie okrucieństwa i bezprawności tego typu postępowania.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami powstało w 1864 roku. Obecnie w 82 jednostkach terenowych realizuje swoje cele statutowe, do których należy: działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, poszanowania ich, objęcia ochroną i otoczenia opieką, kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt, działanie na rzecz ochrony środowiska.
TOZ prowadzi obecnie 17 schronisk, w których przebywa łącznie około 4300 zwierząt. Oprócz tego realizuje kampanie społeczne na rzecz zwierząt.

Działalność TOZ możesz wspierać podczas codziennych zakupów przez FaniMani.pl wybierając jeden z jego oddziałów – w Gorzowie Wielkop., Obornikach, WronkachSwarzędzu lub w Koninie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również