Aktualności

Zwykle tylko największe organizacje pozarządowe mogą sobie pozwolić na zatrudnienie grafika, który na bieżąco przygotowywałby dla nich wszystkie potrzebne materiały. Reszta musi sobie jakoś radzić! Na szczęście jest to znacznie łatwiejsze, odkąd istnieje Canva.

Aplikacja Canva, działająca w wersji zarówno desktopowej, jak i mobilnej, pozwala na prostsze niż kiedykolwiek tworzenie profesjonalnie wyglądających, estetycznych grafik w formatach dostosowanych zarówno do druku, jak i do publikacji online. Setki tysięcy łatwych do spersonalizowania i, co najważniejsze, stylowych szablonów odmieniły oblicze Internetu. Rezultaty, które dotąd dostępne były tylko dla osób ogarniających Photoshopa lub inne skomplikowane, płatne narzędzia graficzne, zeszły pod strzechy. I świetnie!

Canva udostępnia mnóstwo bezpłatnych opcji, ale dostęp do wielu szablonów, zdjęć, filmów i innych elementów w ramach pakietu Pro jest płatny. Dla jednej osoby koszt rocznego planu to 449,99 zł, a dla zespołu do 5 osób – 589,99 zł rocznie. Niby nie są to wielkie kwoty, ale w budżecie niewielkiego NGO kilkadziesiąt złotych miesięcznie potrafi zrobić różnicę!

Na szczęście Canva oferuje organizacjom pozarządowym możliwość korzystania z aplikacji i bazy całkowicie za darmo. Wystarczy, że spełnią odpowiednie warunki. I wcale nie jest to bardzo skomplikowane! Sprawdź, co trzeba zrobić, aby uzyskać darmową licencję Canva Pro dla NGO.  

Jak uzyskać licencję? Wyjaśniamy krok po kroku

Aby Twoja organizacja mogła zakwalifikować się do programu Canva dla non-profit, powinna:

  • być uznana za organizację non-profit w swoim kraju działania (czyli, w naszym przypadku, w Polsce!),
  • prowadzić działalność na zasadach non-profit (a zatem działać nie dla zysku),
  • działać dla publicznego dobra.

Do programu Canvy nie kwalifikują się organizacje zajmujące się legislacją, działalnością polityczną, związane z rządem, przedszkola i szkoły każdego poziomu oraz uczelnie wyższe, profesjonalne drużyny sportowe i jeszcze kilka innych typów organizacji. Pełną listę można znaleźć tutaj.

Twojej organizacji nie ma na liście zabronionych oraz spełnia założenia związane z działalnością non-profit? Doskonale! Zarejestrowane organizacje non-profit zostaną poproszone o przedłożenie dokumentów potwierdzających, że jesteście stowarzyszeniem, fundacją, OPP lub organizacją religijną.

Korzystający z programu Canva dla non-profit powinni nie tylko przestrzegać Warunków Użytkowania serwisu, lecz także zgodzić się na odpowiadanie na pytania zespołu Canvy dotyczące ich organizacji oraz na uczestnictwo w każdym zasadnie wymaganym studium przypadku (case study) serwisu.

„Pytania” brzmi nieco groźnie – ale jakiego rodzaju mogą to być pytania? Przede wszystkim mogą obejmować charakter organizacji oraz sposób, w jaki korzysta ona z Canvy i jej programu dla działań non-profit. Ważne: Canva będzie mogła bezpłatnie, nieodwołalnie i bezterminowo korzystać z udostępnionych jej informacji.

I to wszystko!

Łatwe, prawda? A jakie przydatne! Nie czekaj: wypełnij formularz i aplikuj! Są tysiące sposobów na wykorzystanie licencji Canva Pro w pracy organizacji. Nawet grafiki, które udostępniamy jako FaniMani, są przygotowywane dla Was właśnie do użytku w Canvie (i, podobnie jak licencja dla NGO, są całkowicie bezpłatne). Warto!

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również