Aktualności

Marek Zywert i Norbert Wierbiłowicz jako partnerzy, darczyńcy i przyjaciele Fundacji Mam Marzenie reprezentowali na Wielkiej Charytatywnej Gali Fundację FaniMani.

“Przez ponad 3 godziny mieliśmy okazję patrzeć na realizację misji statutowej Fundacji Mam Marzenie. To właśnie w tym celu użytkownicy, którzy pomagają poprzez bezpłatne darowizny od zakupów online, wspierają Fundację Mam Marzenie. 643 wspierających w ciągu 7 lat aktywnego działania podarowało ponad 17 500 zł w darowiznach od zakupów online. To również dzięki wsparciu serwisu FaniMani Fundacja Mam Marzenie spełniła ponad 30 marzeń. Jesteśmy dumni, że działanie serwisu FaniMani może przyczyniać się do realizacji największych dziecięcych marzeń” – mówił Marek Zywert, współtwórca serwisu FaniMani

Arek Kłusowski, MEZO oraz John Porter uświetnili Galę swoimi występami. Czarowali umiejętnościami wokalnymi i grą na instrumentach, a do tego rozkręcili imprezę z DJ-em. Uśmiech od ucha do ucha nie schodził publiczności z twarzy przez ponad 3 godziny. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 600 gości, którzy klaskali, wiwatowali i świetnie się bawili przy największych przebojach artystów.

19. Wielką Charytatywną Galę Fundacji Mam Marzenie poprowadziła Małgorzata Kożuchowska, wieloletnia wolontariuszka i ambasadorka Fundacji, oraz przyjaciel Fundacji: Rafał Zawierucha, aktor teatralny i filmowy.

Złoto na scenie? O tak!

To wolontariusze są siłą i napędem Fundacji Mam Marzenie. Są wśród nich takie nietuzinkowe osoby jak Rozalia, które przez 15 lat działa na rzecz Fundacji pro bono. Fundacja docenia takie osoby i przy wszystkich gościach Gali dziękuje im, wręczając nagrodę Złotego Balonika za 15 lat działalności na rzecz idei spełniania dziecięcych marzeń.

16 koordynatorów marzeń w całej Polsce

Codziennie dają z siebie wszystko. Odbierają telefony i maile, organizują wydarzenia, koordynują spełnianie każdego marzenia w swoim województwie. Są mentorami, coachami oraz, oczywiście, wolontariuszami. To dzięki nim codziennie w całej Polsce realizowane jest marzenie chorego dziecka lub nastolatka. To dzięki koordynatorom ponad dwustu wolontariuszy w całej Polsce wie, co ma robić!

Zarząd Fundacji Mam Marzenie, czyli 5 osób, które codziennie dbają o wizerunek, rozliczenia, sprawozdania oraz każde spełnione marzenie. Działają również jako wolontariusze pro bono, aby idea realizacji marzeń była widoczna w całej Polsce.

Allegro Charytatywni, czyli przyjaciele Fundacji FaniMani. Ich również spotkaliśmy na Gali Fundacji Mam Marzenie. Marta (po lewej) oraz Karina (po prawej). Otrzymali statuetkę Dziękujemy w zamian za wielką pomoc w organizacji Kolacji Marzeń, która miała już swoją 10. edycję.

Janek, nastoletni akcyjny wolontariusz Fundacji Mam Marzenie, pokazuje, że wiek to tylko liczba. Od kilku lat pomaga dzięki swoim rodzicom, wolontariuszom Fundacji Mam Marzenie. Asia i Piotr poznali się właśnie jako wolontariusze w Fundacji Mam Marzenie. 13-letni Janek jest “fundacyjnym dzieckiem oddziału Poznań”: pomaga w przenoszeniu rzeczy z magazynu, zbiera pieniądze do puszki Fundacji Mam Marzenie oraz z dumą nosi zieloną bluzę z balonikiem.

Fundacja Kultury bez Barier umożliwiła wszystkim gościom Gali zrozumienie wydarzenia. Osoby słabosłyszące lub niesłyszące obecne w Auli UAM mogły zrozumieć przekaz płynący ze sceny dzięki tłumaczkom Polskiego Języka Migowego.

Jakie marzenia udało się spełnić podczas Gali?

Oskar (19 lat)

Marzenie: gitara elektryczna Gibson 70s Flying V Classic White

Nieśmiało wszedł na scenę, zagrał akustycznie utwór grupy muzycznej Dżem… a następnie, ku wielkiemu zdziwieniu, otrzymał swój wymarzony sprzęt muzyczny, który był ukryty za choinką. Święta w Fundacji Mam Marzenie rozpoczęły się już 16 grudnia! Teraz Oskar będzie mógł szlifować swój talent muzyczny na gitarze elektrycznej.

Milan (6 lat) 

Marzenie: impreza urodzinowa i świętowanie roku od udanego przeszczepu szpiku

Wraz z Robertem Korzeniowskim zrobiliśmy prawdziwą niespodziankę chłopcu i jego rodzinie. Publiczność została w pełni wyciemniona, a Milan wszedł na scenę bocznym wejściem. Od razu poczuł się jak ryba w wodzie! Rozmawiał z Małgorzatą Kożuchowską oraz Rafałem Zawieruchą o tym, jak wyobraża sobie swoją imprezę. Milan chciał świętować z najbliższymi i w wyjątkowych okolicznościach. Właśnie tak spełniliśmy to marzenie: goście Gali zostali również gośćmi przyjęcia-niespodzianki Milana! Był też tort ze świeczką w kształcie jedynki. Po chłopcu nie widać śladu choroby, ponieważ przeszczep szpiku przyjął się od razu. Cieszymy się, że mogliśmy wyprawić urodzinową imprezę dla Milana i jego najbliższej rodziny wraz z ponad 600 gośćmi na widowni. 

Natalia (15 lat) 

Marzenie: wyjazd do Londynu śladami Harry’ego Pottera 

Natalia wielokrotnie czytała i oglądała wszystkie części książek i filmów o Harrym Potterze. Dzięki Fundacji Mam Marzenie w 2024 roku poleci do Londynu, aby po raz pierwszy zobaczyć na własne oczy magiczny świat opisany w ukochanej serii. Natalia spełni swoje marzenie dzięki Fundacji DKMS, którą również można wspierać z FaniMani.

Maja (10 lat)

Marzenie: wyjazd nad ciepłe morze

Gdy Maja wyszła na scenę i dowiedziała się, że wraz z rodziną poleci w wybrane miejsce w Europie, aż podskoczyła z radości! Cudownie było to obserwować.

Dawid (15 lat)

Marzenie: rower elektryczny 

Nie chciał wyjść na scenę, bo nie wierzył, że to właśnie jego imię zostało wypowiedziane. Dawid chce bezpiecznie i szybko dojeżdżać do technikum. Z jego małej miejscowości nie ma żadnego połączenia komunikacji zbiorowej, dlatego do tej pory pokonywał trasę 5 km na rowerze, co zajmowało mu pół godziny i nie było zbyt bezpieczne ze względu na brak ścieżki rowerowej. Teraz, dzięki spełnieniu swojego największego marzenia, Dawid będzie mógł wybrać dłuższą, ale bezpieczniejszą trasę!

Nina (18 lat) 

Marzenie: Lekcja tańca u Marianeli Núñez, primabaleriny The Royal Ballet w Londynie 

Marzenie Niny Fundacja Mam Marzenie spełniła już w sierpniu 2023 roku. Podczas Gali nagle tajemnicza paczka z zielonymi balonami przyleciała z balkonu publiczności i spadła na scenę. Cóż to takiego? Marianela Núñez była tak zauroczona nastolatką, gdy razem w Londynie tańczyły przez prawie dwa tygodnie, że na pamiątkę wysłała jej swoje pointy z autografem. Nina nie mogła uwierzyć! Ręce nastolatki drżały, gdy otwierała zielone pudełko. “To wielkie zaszczyt otrzymać taki prezent od primabaleriny The Royal Ballet of London”, mówiłą. “Będą stały w honorowym miejscu w moim pokoju. Za każdym razem, gdy będę na nie patrzeć, będę pamiętać, że marzenia mają wielką moc”.

20 000 zł na 20-lecie Fundacji Mam Marzenie 

Takiej licytacji jeszcze nigdy nie było! Ambasadorka Fundacji spełniłą obietnicę sprzed roku i wystawiła na licytację… własnoręczne odkurzanie mieszkania! Szczęśliwcem, który wylicytował nagrodę, okazał się pan Maciej spod Kalisza, który za taką przyjemność zapłacił 20 tysięcy złotych. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na realizację dziecięcych marzeń. Wkrótce aktorka przyjedzie do rodzinnego domu pana Macieja z odkurzaczem i zabierze się za sprzątanie!

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również