Aktualności

Tegoroczny GivingTuesday Global Summit był wyjątkowy. Nie tylko dlatego, że był pierwszym od 2019, który odbywał się na żywo (pandemiczna przerwa mocno dała nam wszystkim w kość!), lecz także – i może przede wszystkim – dzięki wyjątkowej, inspirującej energii pomagania i hojności, jaka przepełniała spotkanie.

Szczyt został zorganizowany w słonecznej Lizbonie na przełomie maja i czerwca – 29.05-2.06. Fundację FaniMani, polskiego lidera akcji GivingTuesday, reprezentował prezes zarządu Norbert Wierbiłowicz. W tym roku Global Summit zgromadził reprezentantów aż 96 krajów: od ostatniego spotkania na żywo GivingTuesday urósł aż dwukrotnie! To niesamowita okazja do wymiany pomysłów między reprezentantami ruchu z całego świata.

Międzynarodowe spotkanie obfitowało w pomysły i inspirację, ale kluczowa idea, której duch unosił się nad wszystkimi spotkaniami, wykładami i sesjami brainstormingowymi, było znaczenie budowania społeczności. I to nie byle jakiej społeczności, lecz takiej, która jest autentycznie nastawiona na dążenie do zmian na lepsze w naszej rzeczywistości. Tylko dzięki stworzeniu takiej społeczności możemy przygotować klimat pod promowanie hojności, szczodrości i dzielenia się oraz rozwój.

Z Global Summit Norbert wrócił z głową pełną pomysłów na rozwój GivingTuesday w Polsce i… z przekonaniem, że nie ma rzeczy niemożliwych dla osoby, która patrzy na świat z perspektywy szczodrości. Dzięki, GivingTuesday!

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również