zwierzak domowy walentynki

Zbliżają się walentynki, czyli święto zakochanych. Dla jednych jest to długo wyczekiwany dzień, a dla innych wymyślone “święto”, o którym chcą jak najszybciej zapomnieć. A gdyby tak ten dzień spędzić z ulubionym zwierzakiem? (i nie mamy na myśli dawania pupila w prezencie)

Sprawdzamy, jakie korzyści się za tym kryją i co takiego zwierzak ma w sobie, czego (czasem) brakuje twojej drugiej połówce.

1. Zawsze cieszy się na Twój widok

Nawet, gdy nie przyniosłeś kwiatów, nie przygotowałeś romantycznej kolacji lub, co gorsze, zapomniałeś o walentynkach. Zwierzak nie ma oczekiwań, nie musisz więc zastanawiać się, w której restauracji zarezerwować stolik. Jeśli planujesz przygotować kolację w domu – zwierzak nie zauważy nawet, że przypaliłeś wodę na herbatę.

Happy_dog

2. Kocha jedzenie

Tak samo jak ty. Możecie zjeść razem, a ty nie musisz udawać, że już nie zmieścisz kolejnego kawałka pizzy i możesz zafundować sobie podwójną porcję lodów na deser, bez liczenia kalorii. Randka zawsze będzie udana!

jedzące świniki morskie

Poza tym, mlaskanie zwierzaków jest słodkie. Ale tylko zwierzaków.

3. Okaże wsparcie, gdy będziesz mieć zły dzień

Zawsze. Możesz się przytulić do swojego psa, kota, królika czy innego futrzaka o każdej porze dnia i nocy.

szczurki

Hodujesz rybki? No cóż…

4. Zwierzę nie wypomina. Zwierzę rozumie

Zwierzaki nie mówią zbyt wiele, właściwie to nie mówią nic, więc nie zanudzą cię niekończącymi się opowieściami o nowej sukience czy grze na Xboxa. Co lepsze, możesz im powiedzieć wszystko, co chcesz – twój czworonożny przyjaciel cierpliwie wysłucha cię do końca. I nigdy się z tobą nie pokłóci!

królik

5. Zawsze doceni twój wygląd

Bo nie zwraca uwagi na to, w co jesteś ubrany. Możesz zostać w kapciach i swoich ulubionych dresach, a zwierzak i tak cię zaakceptuje i nie wypomni ci dziury na kolanie.

A jeśli jesteś kobietą… możesz bezkarnie pokazywać mu się bez makijażu, nawet, gdy masz “złe włosy dzień”.

kot

6. Łatwo kupić mu prezent

Nie musisz spędzać godzin w galeriach handlowych czy przed komputerem, w poszukiwaniu idealnego prezentu. Twój zwierzak z pewnością ucieszy się z jakiegoś smakołyku, nowego legowiska czy miseczki na wodę. Co więcej, nie musisz zastanawiać się jaki jest jego ulubiony kolor. Zwierzak doceni wszystko, co od ciebie dostanie.

kocur

7. Możesz zrobić sobie z nim tyle selfie, ile zechcesz

Nie będzie znudzony i nie będzie narzekać, że źle wyszedł na zdjęciu. Nie zrobi ci też niekorzystnego zdjęcia z zaskoczenia i nie usunie cię ze znajomych na Facebooku.

królikowski

8. Nie odwoła randki w ostatniej chwili

Zawsze jest na miejscu i na ciebie czeka, więc nie musisz martwić się o to, że wystawi cię do wiatru.

hamster-690108_1280

9. Z przyjemnością zostanie z tobą w domu

Na kanapie. I z chęcią obejrzy kolejny odcinek twojego ulubionego serialu. To jest właśnie prawdziwa miłość.

leniwy-kot

10. Nie złamie ci serca

Zwierzak nie powie ci, że już mu się nie podobasz i nie zostawi cię dla kogoś innego.

kot

 

11. Uwielbia długie, romantyczne spacery

Szczególnie z tobą. No dobra, może nie wyjdziesz z chomikiem na spacer po plaży, ale psa z pewnością to ucieszy!

spacer z psem

12. Nigdy cię nie zostawi

Będzie z tobą bez względu na okoliczności (ale pamiętaj, żeby go karmić i dbać o niego!).

psiak-wanna

13. Nie zabierze ci pada

i nie przerwie ulubionej gry na konsoli – będzie bawić się razem z tobą. Nie zacznie też wycierać kurzu z telewizora, gdy właśnie padnie decydująca bramka dla twojej ukochanej drużyny.

pies-gra

14. Kocha cię bezwarunkową miłością

i nie oczekuje w zamian prezentów

pocieszacz

Nie masz zwierzaka? Nic straconego

W schroniskach czeka wiele zwierząt, które potrzebują Twojej pomocy. Nawet jeśli nie masz warunków, aby wziąć któreś do domu, możesz pomóc zwierzakom na inne sposoby:

  • odwiedzić w schronisku i wyprowadzić na spacer
  • przynieść karmę, koce, akcesoria dla zwierząt lub inne rzeczy przydatne w schroniskach i przytuliskach
  • wpłacać regularnie drobną kwotę i/lub wspierać organizacje opiekujące się zwierzakami, np. przy okazji codziennych zakupów przez FaniMani.pl (Kupujesz prezent walentynkowy online? Zrób to przez FaniMani.pl i pomóż zwierzakom)

To jak, masz już plany na walentynki? 🙂

Wspieraj organizacje dla zwierząt

Znasz jeszcze jakieś powody, dla których twój zwierzak jest idealną walentynką? Podziel się nimi w komentarzach.Comments

  1. […] Szykując walentynkowy podarunek, warto pamiętać o potrzebujących. Możemy im okazać serce, przekazując drobną darowiznę przy okazji zakupów online przez FaniMani.pl. Możesz też pomóc zwierzakom, zobacz jak >> […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również