Darowizny od zakupów online

Przedstawiamy podsumowanie po 2019 roku w serwisie FaniMani.pl, który daje możliwość pomagania przy okazji codziennych zakupów online. Liczby mówią same za siebie – użytkownicy serwisu chętnie wspierają na co dzień organizacje społeczne. Na koniec 2019 wartość darowizn w serwisie FaniMani.pl wynosiła 1 646 899,92  zł. Środki te stają się wsparciem dla wielu różnych działań o charakterze społecznym i charytatywnym.

Jak pomagać bezpłatnie i przy okazji? 

Serwis FaniMani.pl umożliwia pomaganie przy okazji zwyczajnych, codziennych zakupów online. Dzięki temu kupując przez internet np. kosmetyki, książki, ubrania czy karmę dla psa dodatkowo można wesprzeć wybraną przez siebie organizację społeczną. Dzięki temu trafi do niej część wartości każdego zakupu. Pomagać można również rezerwując noclegi online czy np. zamawiając jedzenie do domu lub pracy. Taka forma wsparcia dla organizacji pozarządowych jest bezpłatna zarówno dla osób korzystających z serwisu, jak i dla zarejestrowanych na FaniMani.pl organizacji.

Jaki był 2019 rok w serwisie FaniMani.pl?

Garść dobrych liczb

Na dzień 31 grudnia 2019 roku wartość darowizn zebranych w serwisie FaniMani.pl wyniosła 1 646 899,92 zł. Oznacza to kwotę ponad półtora miliona złotych darowizn zebranych przy okazji zakupów online. W tym miejscu warto jeszcze raz podkreślić, że środki te zebrano w sposób bezpłatny dla użytkowników serwisu i niejako “przy okazji”.

Do serwisu FaniMani.pl dołączyło w 2019 roku 470 nowych organizacji. 

Wartość zakupów od początku istnienia serwisu aż do końca 2019 roku wyniosła 84 089 058,10 zł. Natomiast w samym 2019 roku użytkownicy serwisu FaniMani.pl zrobili zakupy za 36 096 731,14 zł.

763 – taka była średnia dzienna ilość darowizn przekazywanych przy okazji zakupów online w 2019 roku. Od początku istnienia serwisu podarowano łącznie 573 917 darowizn. Natomiast w samym ubiegłym roku łączna ilość darowizn wyniosła aż 278 505, co oznacza, że rok 2019 niemal podwoił łączną ilość poprzednich 4 lat. To wskazuje na rosnącą popularność serwisu FaniMani.pl wśród Polaków. 

Najbardziej dobroczynne dni

Tradycją serwisu FaniMani.pl jest już fakt, że najwięcej darowizn każdego roku przekazywanych jest przy okazji Black Friday. W ten sposób udaje się połączyć zakupowe szaleństwo z intensywnym pomaganiem. 29 listopada 2019 roku łączna kwota darowizn wyniosła 5436,03 zł. Dla porównania w Black Friday 2018 roku było to 4 224,66 zł. Kolejnym najbardziej dobroczynnym dniem był 02 grudnia 2019 roku z ilością 2587 darowizn a tuż za nim uplasował się 11 listopada z aż 2184 darowiznami. Nie ma w tym nic dziwnego – 11.11. to dzień specjalnych promocji z okazji Dnia Singla na chińskich portalach zakupowych.

“Najlepsze” kategorie zakupowe

Na FaniMani.pl można pomagać kupując dosłownie…wszystko. Jednak największa wartość darowizn przekazywana jest przy okazji rezerwacji noclegów online, zakupów artykułów dla zwierząt, elektroniki, odzieży czy obuwia. Użytkownicy serwisu FaniMani.pl chętnie pomagają również przy okazji zamawiania jedzenia online czy korzystając z zakupów grupowych.

Jak działa FaniMani.pl?

Serwis FaniMani.pl pozwala na pomaganie w prosty i bezpłatny sposób. Wystarczy przejść przez stronę FaniMani.pl i zrobić zakupy tak jak zawsze a część ich wartości trafi do wybranej przez użytkownika organizacji. Kupujący płaci za zakupy tyle co zawsze a przy okazji może pomóc wybranej przez siebie organizacji pozarządowej. Na FaniMani jest już 1072 sklepów internetowych oraz 5448 organizacji, które można wspierać przy okazji zakupów. Wśród zbierających w ten sposób organizacji znajdują się fundacje, stowarzyszenia, harcerze, szkoły, przedszkola, drużyny sportowe i inne inicjatywy społeczne.

Aby ułatwić użytkownikowi pamiętanie o pomaganiu przy okazji zakupów online przygotowano specjalną Przypominajkę – rozszerzenie do przeglądarek Chrome, Firefox i Opera, które wyświetla informację o możliwości wsparcia wybranej wcześniej organizacji. Działając w ten sposób Przypominajka dba o to, żeby nie zapomnieć o darowiźnie podczas zakupów w internecie. Dodatkowo Przypominajka już w wynikach wyszukiwania Google podpowiada, który sklep jest partnerem FaniMani i przekazuje część wartości zakupów organizacjom społecznym.

Nowością od FaniMani w 2019 roku była również aplikacja mobilna, dzięki której można pomagać robiąc zakupy za pomocą smartfona. Aplikacja dostępna jest do pobrania na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

FaniMani to wiele okazji…do pomagania!

Zobacz, jak działa FaniMani.pl

 

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również