Darowizny od zakupów online

Od 28.05.2015 do 10.06.2015 na naszym profilu na Facebooku przeprowadzony był konkurs Mania Wspierania. Liczba dodanych zgłoszeń i zaangażowanie fanów było tak ogromne, że z dużą trudnością wybieraliśmy zwycięskie odpowiedzi. Ale zacznijmy od początku.

Zadaniem konkursowym było udzielenie odpowiedzi na pytanie Dlaczego warto wspierać organizacje non profit? oraz wskazanie organizacji, której, według uczestnika, warto pomóc. Każdy mógł dodać maksymalnie dwa zgłoszenia w specjalnie przygotowanej aplikacji konkursowej.

Nagrodami dla uczestników były vouchery na zakupy o łącznej wartości 1200 zł, a organizacja, która była najczęściej wymieniana przez uczestników otrzymała 1000 zł na finansowanie swoich działań. Już pierwszego dnia trwania konkursu napłynęło do nas niemal 100 zgłoszeń i od samego początku można było zauważyć zaangażowanie miłośników poszczególnych organizacji.

Odpowiedzi nierzadko były zaskakujące, ale jednocześnie pełne ciepła i energii, zachęcającej do działania już po ich przeczytaniu! Co ciekawe, wiele osób udzielało zwięzłych odpowiedzi, co wskazywało na to, że najważniejsza jest dla nich pomoc organizacji, którą wspierają, a nie nagroda, jaką mogą zdobyć w konkursie. Wsparcie, jakim uczestnicy obdarowali organizacje, którym kibicują na co dzień po raz kolejny pokazało jaka siła drzemie w grupie!

Już od pierwszych dni trwania konkursu można było zauważyć faworytów, starających się o 1000 zł na sfinansowanie swoich działań, jednak w drugiej połowie jego trwania w tabeli z wynikami dokonała się prawdziwa rewolucja! My sami do końca nie wiedzieliśmy, jaki będzie ostateczny wynik tej rywalizacji! Zwycięską organizacją zostało Stowarzyszenie Pomocy Królikom.

podsumowanie konkursu Mania Wspierania

Poniżej znajdziecie fragmenty nagrodzonych odpowiedzi z każdego dnia konkursu:

28.05.2015

(…) Jak dobrze, że „szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”. I dla Nich bilans dobra wychodzi zawsze na plus a „zyski” mają więc najpiękniejszy na świecie wymiar – serca: liczony w uśmiechu, wdzięczności, miłości, przyjaźni, bliskości. I dlatego warto ich wspierać we wszystkich działaniach (nie tylko matematycznych).

Anna L.

(…) Osobiście sam wpieram organizacje i osoby, które potrzebują pomocy. M.in taką osobą była 4 letnia dziewczynka z zespołem Juberta. Wraz z znajomymi zorganizowaliśmy dla niej charytatywny mecz, na którym zebraliśmy dla niej środki na kosztowną rehabilitację. Największą nagrodą za swoje działania był moment, w którym zobaczyliśmy że dzięki rehabilitacji dziewczynka zaczęła chodzić.(…)

Patryk S.

29.05.2015

(…) o naprawdę coś niebywałego. Czynić dobro, pomagać innym w zamian za uśmiech. To jest coś. Chciałbym pomóc organizacji… bardzo. Dlaczego? Bo to też jakaś forma działalności non-profit. Pisząc to, mogę pomóc organizacji, którą podziwiam, a z którą nie mam nic wspólnego. Robić to, żeby widzieć jak się rozwijają, widzieć, że się pomaga, widzieć uśmiech tych ludzi.(…)

Patryk Cz.

(…) Jednak kiedy zaczynamy dostrzegać drugiego człowieka i nauczymy się przelewać własną energię na działania mogące pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują, nasze życie się odmienia. Każdy dzień okazuje się bardziej satysfakcjonujący.(…)

Marina Ś.

30.05.2015

(…) Ile możesz zyskać, jeśli zaczniesz rozglądać się dookoła? Dotknij ramienia bezdomnego, a Twoje ciężkie od problemów barki, staną się lżejsze. Przygarnij bezdomnego psa, a Twoja samotność zostanie porzucona na rzecz miękkiego futra i dziękczynnych oczu. Spójrz w nie, w te ludzkie, w te zwierzęce.. Widzisz? Są takie same jak Twoje.” Organizacje non profit pozwalają nam dostrzec świat, uczyć się go, dotykać palcami i czuć sercem. Zmieniają nasze spojrzenia na znieczulicę ludzką dwudziestego pierwszego wieku. Uczą.. Kochać.(…)

Klaudia K.

Organizacje non profit zasługują na wsparcie, ponieważ nie powstały dla zysków, ale po to żeby działać na rzecz czegoś bądź kogoś potrzebującego pomocy. Ludzie, którzy tworzą takie organizacje nie kierują się chęcią zarobku, ale osiągnięciem postawionych sobie celów. W ich realizację są bardzo zaangażowani, a ich działania bardzo często przynoszą oczekiwane skutki.

Julia M.

31.05.2015

Ludzie którzy tworzą takie organizacje, pomagają innym realizować ich marzenia, rozwijać się. Wspierają się w dążeniu do celu. Ważne dla nich jest szczęście drugiego człowieka i to że mogli mu pomóc. Wszystko co robią, robią bezinteresownie poświęcając swój czas dla kogoś innego.(…)

Dominika G.

Warto wspierać ludzi, którzy robią coś czego innym się po prostu nie chce. Warto wspierać ludzi, którzy poświęcają swój czas, energię i serce czemuś w co wierzą. Walczą o lepsze jutro dla tych, którzy tego potrzebują, a sami nie mają wiary w powodzenie. (…)

Beata B.

1.06.2015

(…) W dzisiejszym świecie podejście materialistyczne aż razi, zbyt często słyszymy: a co z tego będę miał? Osoby robiące coś za darmo budzą zdziwienie i niedowierzanie. Bo nie ma nic za darmo. A ja myślę, że JEST. Jest szczery uśmiech, pomocna dłoń, otwarte serce i nieograniczony umysł – drugi człowiek, przyjaciel, nauczyciel, który dział, bo wierzy, że może coś zmienić.(…)

Zofia K.

Non-profit to czysta forma pomocy,ludzie zamiast mówić o tym co jest złe, szukają rozwiązań! Poświęcają swój cenny czas w słusznych sprawach,w zagonionych czasach znajdują chwilę na obejrzenie się na potrzeby innych,wyglądają poza czubek własnego nosa.Nie każdy ma w sobie tyle determinacji,pewności co do swoich poglądów.(…)

Ewelina M.

2.06.2015

(…) Nigdy nie uwierzę, że w Polsce są sami materialiści. Twórcy i członkowie organizacji non profit wzbudzają na nowo nadzieję, że dla Polaków wciąż istnieją wartości, którymi warto się kierować. Te wartości trzeba pielęgnować, a organizacje non profit wspierać i promować. Bo zasługują.(…)

Dawid W.

(…) Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech po spełnionym marzeniu. Nie ma cudowniejszego uczucia od uczucia niesienia pomocy i wdzięczności za nią w postaci wzruszenia, radości… Warto pomagać, gdyż małe gesty, małe rzeczy które mogą wydawać się niepozorne, potrafią przenosić góry i dawać szczęście innym.(…)

Krystian O.

3.06.2015

dlatego ze wspieramy przede wszystkim tych którzy najbardziej tego potrzebują czyli ludzi bądź zwierzęta dla których takie organizacje zbierają potrzebne fundusze – dla nas możne byc to niewielki gest dla nich to kolejne dobre serce ktore interesuje się ich losem.

Aga M.

Czy fani zwierząt, czy to harcerze ja głęboko wciąż w to wierzę każdy na wsparcie zasługuje, bo się na co dzień mocno frasuje, jak swoje pomysły wcielić w życie i plany spełnić wyśmienicie, jak cele stawiać odważnie lecz działać przy tym rozważnie, jak budżetu nie przekroczyć, lecz przygodzie spojrzeć w oczy, jak pomóc potrzebującym, ale też się cieszyć tym, że się z ludźmi dzieli pasje i talenty rozwija własne. Mimo, że bez wynagrodzenia, ruszają swe głowy (i siedzenia), jest to oczywista sprawa zasługują na pomoc i brawa!

Bartłomiej W.

4.06.2015

Mówią, że dwa szczęścia są na świecie – jedno małe – być szczęśliwym, a drugie wielkie – uszczęśliwiać innych. Nieraz to właśnie my od osób potrzebujących dostajemy najwięcej. Nieraz dostajemy dużo więcej, niż jesteśmy w stanie sami im przekazać.(…)

Katarzyna K.

(…) Na szczęście pośród tych osób znajdują się ci, którzy tę rzeczywistość kolorują, przedzierając się przez wszelkie przeciwności losu. Oni też mają swoją pracę, obowiązki, rodzinę, ale dla nich liczy się coś więcej, coś ponad wynagrodzenie materialne. Stawiają na pomoc tym, do których szczęście przestało się uśmiechać. W zamian za to otrzymują ogromną wdzięczność, szczerą radość, płynącą z głębi serca, której tak brakuje w dzisiejszych czasach.(…)

Paulina J.

5.06.2015

(…) Tak jak kropla drąży skałę, tak mały gest jest w stanie często bardzo pomóc. Warto spojrzeć na osoby, które pomagają bez wynagrodzenia i wspomóc ich działanie, nie zawsze tylko finansowo. Warto uświadomić sobie, że któregoś dnia to może my będziemy potrzebować pomocy i pamiętać, że karma zawsze wraca.

Iwona M.

(…) Nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat.Nigdy też nie wiadomo, jak potoczy się nasze życie. Wierzę, że to, co wysyłamy w świat, wróci do nas prędzej czy później. Jeśli w świat, do ludzi wyślemy dobro, naszą pomoc, nasz czas – to na pewno zaprocentuje.(…)

Justyna K.

6.06.2015

(…) Wartość człowieka i jego szczęście są ważniejsze niż pieniądze. Non profit pokazuje, że nie wszystko można kupić za pieniądze. Sprawiają, że obecny świat ma jeszcze cień ludzkiego oblicza i istnieją jeszcze ludzie, dla których dobro, możliwość pomocy daję radość i tą radością się dzielą.

Aleksandra W.

(…) Nowe formy wspierania takich osób – np. poprzez Internet – niewymagają poświęcania własnego czasu, a pozwalają zrobić coś dobrego i przede wszystkim upewnić osoby działające w rozmaitych organizacjach, że to co robią jest dobre, ważne, docenione i zauważone.

Mateusz P.

Wszystkie nagrodzone zgłoszenia oraz pełny ranking organizacji możecie zobaczyć na stronie: https://fanimani.pl/mania-wspierania/.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i udział w naszym konkursie!

 Comments

  1. Dlatego warto wspierać 🙂 dobro zawsze wraca, np. w postaci wyzdrowienia dzieci. Nic tak nie cieszy jak rubryka „zrealizowano” na Szlachetny Gest.

Comments are closed.FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również