Darowizny od zakupów online

109 sekund to krótka chwila, jednak jest ona wystarczająco długa, aby komuś pomóc, w dodatku bezpłatnie i przy okazji. Dokładnie co 109 sekund organizacje społeczne wspierane na FaniMani.pl otrzymują nową darowiznę. 

Podsumowanie pomagania na FaniMani.pl po 3 kwartale 2019 roku

Przygotowaliśmy podsumowanie pomagania na FaniMani.pl po trzecim kwartale 2019 roku. Łączna wartość darowizn zebranych przez FaniMani.pl wyniosła 1 389 202,15 zł. 82,2 mln zł – taka kwota została wydana na dobre zakupy. Użytkownicy serwisu FaniMani.pl pomagają przy okazji zwykłych, codziennych zakupów online. Wspierają w ten sposób organizacje pozarządowe kupując np. karmę dla zwierząt, ubrania, kosmetyki, książki czy nawet rezerwując noclegi online. Dzięki temu część wartości każdych zakupów trafia jako darowizna do wybranej przez kupującego organizacji społecznej.

Podsumowaliśmy również pomaganie w miesiącach wakacyjnych (lipiec-sierpień 2019). Największą wartość darowizn przekazaliście w tym okresie przy okazji zakupów z kategorii podróże, czyli np. rezerwując noclegi albo kupując bilety online. Kolejna pod względem wartości darowizn kategoria to artykuły dla zwierząt, elektronika a następnie moda i księgarnie.

Natomiast pod względem ilości darowizn, czyli tego, gdzie najczęściej robiliście zakupy na samej górze listy znalazły się artykuły dla zwierząt, jedzenie na wynos, księgarnie, moda i podróże.

W serwisie FaniMani.pl w ten sposób zebrano już 1 425 463,19 zł darowizn. Na tą kwotę składają się pojedyncze darowizny przekazywane dzięki dobrym zakupom w sklepach internetowych. 

Jak zbierać darowizny przez FaniMani.pl?

Serwis FaniMani.pl pozwala pomagać w prosty i bezpłatny sposób. Wystarczy przejść przez stronę FaniMani.pl i zrobić zakupy tak jak zawsze a część ich wartości trafi do wybranej przez użytkownika organizacji. Kupujący płaci za zakupy tyle co zawsze a przy okazji może pomóc wybranej przez siebie organizacji pozarządowej. Na FaniMani jest już ponad 1070 sklepów internetowych oraz 5448 organizacji, które można wspierać przy okazji zakupów online. Wśród zbierających w ten sposób organizacji znajdują się fundacje, stowarzyszenia, harcerze, szkoły, przedszkola, drużyny sportowe i inne inicjatywy społeczne.

Aby ułatwić użytkownikowi pamiętanie o pomaganiu przy okazji zakupów online przygotowano specjalną Przypominajkę – rozszerzenie do przeglądarek Chrome, Firefox i Opera, które wyświetla informację o możliwości wsparcia wybranej wcześniej organizacji. Działając w ten sposób Przypominajka dba o to, żeby nie zapomnieć o darowiźnie podczas zakupów w internecie. Dodatkowo Przypominajka już w wynikach wyszukiwania Google podpowiada, który sklep jest partnerem FaniMani i przekazuje część wartości zakupów organizacjom społecznym.

Od niedawna dostępna jest również aplikacja mobilna FaniMani – powstała ona w celu ułatwienia pomagania przy okazji zakupów robionych w telefonie.

FaniMani to wiele okazji…do pomagania!

Zobacz, jak działa FaniMani.pl

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również